Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
26 Wrzesień 2017, 03:59:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monety z czasów katedr  (Przeczytany 39162 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #30 : 07 Lipiec 2010, 08:39:25 »

No ale to efekt poszukiwań trochę po omacku...

Jak idą poszukiwania, co chcesz znaleźć? Jeśli chodzi o architekturę, czy wizerunki zwierząt jak i zwierząt mitycznych znów muszę odesłać do podstawowej literatury Kiersnowskiego patrz j.w. w tej książce masz naprawdę dużo ważnych wiadomości, których próżno szukać w sieci, tym bardziej nie znajdziesz tego na wiki...

Skoro piszesz o katedrach domyślam się, że masz opracowania na temat kronik opisujących powstawanie tych budowli:
Historia dedicacionis ecclesiae S. Remigii apud Remos auctore Anselmo eiusdem loci monacho et aequali z XI w., Libellus alter de consecratione ecclesiae S. Dionysii opata Sugera z XII w., Tractatus de combustione et reparatione Cantuariensis ecclesiae Gerwazego z Canterbury z XIII w. czy Le livre des miracles de Notre-Dame de Chartres Jehan Le Marchant z XIII w. W Polsce niestety nie posiadamy dzieł historiograficznych tej klasy.

może znasz, ja w każdym bądź razie nie mam, ale słyszałem, że mogą się przydać
- E. Panofsky, Suger, opat St-Denis, w tegoż: Studia z historii sztuki, przekł. P. Ratkowska, Warszawa 1971.
- O. von Simson, Katedra gotycka: jej narodziny i znaczenie, przekł. A. Pańska, Warszawa 1989.

Tak więc liczę, że jak uporasz się z poszukiwaniami i zakończysz dzieło to pochwalisz się nam efektem końcowym Uśmiech

pozwolę sobie dodać do wątku, przed chwilą znalazłem ładną stronę: http://www.saint-denis.culture.fr/fr/1_ville_abbaye.htm
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec 2010, 10:16:37 wysłane przez nabializm » Zapisane

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
LMPogoda
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:
Brak kolekcji -- przypadkowy posiadacz

« Odpowiedz #31 : 07 Lipiec 2010, 11:45:34 »

Miałem tylko na myśli, że moje poszukiwania numizmatyczne idą po omacku Uśmiech

Co do średniowiecza i katedr, rzecz już opracowana -- to gra planszowa umieszczona fabularnie w średniowieczu o budowie katedr. I jeden z elementów gry musi zostać oznaczony wizerunkiem monety. Stąd wyniknęły poszukiwana wizerunku takowej, która by pasowała do czasu i miejsca akcji.

Teraz pozostaje mi pozyskać legalne zdjęcie odpowiedniego numizmatu.
nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #32 : 07 Lipiec 2010, 23:16:56 »

No to widzę, że możemy sobie podać dłonie bo również pracuję nad grą, ale w innej konwencji. Jest zamknięta w obszarze mistyki, to jest wędrówki po drzewie życia. Można będzie się wcielić w postać popularnych w tych czasach średniowiecznych, dworskich astrologów, alchemików, kabalistów.

Czy mogę zostać beta testerem twojej gry? Uśmiech 

p.s.
do 16 lipca nie ma mnie na forum.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #33 : 08 Lipiec 2010, 09:31:47 »

oj , koledzy mnie cieszy jedno : przestałem grać !!! i znowu można ze mną rozmawiać , znowu mam czas na chocby pracę ha ha ; życzę powodzenia w waszych grach , ale na pewno nie zajrze do nich , już wolę trawić kolejne cegły o numizmatyce lub poczytac dobrą książkę z lit pięknej albo mecz ciekawy
pozdrawiam  Uśmiech
wiesiek

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
LMPogoda
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #34 : 08 Lipiec 2010, 10:55:15 »

No to widzę, że możemy sobie podać dłonie bo również pracuję nad grą, ale w innej konwencji. (...) Czy mogę zostać beta testerem twojej gry? Uśmiech 
To już może następnej... Na razie mam nadzieję, że niebawem będziesz mógł tę nabyć.

oj , koledzy mnie cieszy jedno : przestałem grać !!! i znowu można ze mną rozmawiać , znowu mam czas na chocby pracę

Oj, to gry planszowe w taki okrutny nałóg kolegę wpędziły? Ja lubię pograć, lubię powymyślać gry, ale nie przysłani mi to reszty świata... Na szczęście! Uśmiech

Pozdrawiam!
LMPogoda
Nowy użytkownik
*
Poland Poland

Zainteresowania:

« Odpowiedz #35 : 08 Lipiec 2010, 11:27:51 »

To już łatwiej coś szukać jak określiłeś co cię interesuje, to może powinniśmy coś powiedzieć o mennictwie Francji z początku XII wieku, (...) kilka przykładów monet (...)
Czemu te denary są takie brązowo-miedziane w kolorze? Czy to efekt niskiej zawartości srebra?
Pozdrawiam!
petroniusz15
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 052

tam dom twój gdzie serce twoje

« Odpowiedz #36 : 08 Lipiec 2010, 14:18:32 »

nie , nie , to były gry internetowe , zręcznościowe - ufff , ale ten etap mam na szczęście za sobą
pozdrowionka
wiesiek Duży uśmiech

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52
harpsycho
Gaduła
Germany Germany

Legitymacja: TPZN nr 001
Stowarzyszenie:
I.R.O.S.E. Baden-Baden e.V.

« Odpowiedz #37 : 09 Lipiec 2010, 01:25:07 »

Czemu te denary są takie brązowo-miedziane w kolorze? Czy to efekt niskiej zawartości srebra?
Pozdrawiam!

Niestety tak - z postępem czasu rósł udział miedzi i innych składników - tak że np. denary XIII wieczne są już w zasadzie bite praktycznie zawsze z bilonu, tzn. stopu mogącego mieć bardzo zróżnicowane właściwości; w którym jednak z całą pewnością zawartość miedzi jest wyższa od zawartości srebra...

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM