Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 11:45:31

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: mistrzostwa świata 2010  (Przeczytany 19168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
mistrzostwa świata 2010
« dnia: 29 Czerwca 2010, 22:28:53 »
witam , nie spodziewałem się dziś że japończycy tak niemal bez walki zakończą turniej , szkoda ich , w poprzednich meczach byli na prawdę nieźli , a tu jakby przestraszyli sie swoich umiejętności , może nie z gry , ale stałe fragmenty? SZKODA , A LICZYŁEM NA NICH; HISZPANIE ZASŁUŻENIE POKONALI PORTUGALIE - TAMCI SIE ZAGUBILI , A SZKODA
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Czerwca 2010, 23:37:29 »
nic specjalnego, faktycznie drużyna Japońska coś tak nie do końca wiedziała jak tam zaatakować, a wydawało się że tak sprytnie opracowali piłkę nożną szczególnie jak się widziało poprzednie ich mecze w turnieju. Te, żuty karne i poprzeczka, pech... Paragwaj do przodu i zobaczymy co dalej. Hiszpanów i Portugalii nie widziałem, ale ten wynik, spodziewałem się, że będą cisnąć bramki tak jak Niemcy z Anglią.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Whisky

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Czerwca 2010, 00:39:33 »
ja szczerze trzymam kciuki za Argentynę :)
a to że dzisiaj Portugalia odpadła bardzo mnie cieszy... co z tego że europejskie państwo, nie lubię ich a jak patrze na Ronaldo to nie wiem czy się śmiać czy płakać... co innego Messi, gra świetnie, rozgrywa znakomicie, szkoda że nie strzela bramek, ale nie jest gwiazdorem żeby na siłe strzelać z połowy jak Ronaldo, tylko szuka kolegów i podaje... dlatego właśnie kibicuje Argentynie :)
a Wy na kogo stawiacie? kto wg Was będzie mistrzem? ;)
II RP, WMG, Franciszek Józef I, carska Rosja, Polska Królewska

TPZN nr 053

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Czerwca 2010, 07:46:44 »
Moim zdaniem Brazylia choc na poczatku kibicowalem Argentynie, ale zmienilem zdanie Brazylia ma dobra ekipe i nie dadza sie tak szybko
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Czerwca 2010, 08:57:25 »
moim zdaniem niemcy ; jedyny uśmiech na tych mistrzostwach , że 2 rodaków  ;) strzela gole , a tak na poważnie uważam że w II poł meczu z anglią pokazali wreszcie dojrzały footbol i maja szansę na wygrana , ten szwajnsztajner czy jakoś tak sie jego nazwisko pisze , choc nie rodak ( ale do końca nie mozna byc pewnym)świetnie organizuje gre
pozdrowionka
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Czerwca 2010, 09:01:15 »
Typuję Niemców :)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Whisky

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 246
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Czerwca 2010, 11:34:22 »
moim zdaniem niemcy ; jedyny uśmiech na tych mistrzostwach , że 2 rodaków  ;)

Wieśku, 3 Polaków jest w reprezentacji Niemiec :)
Miroslav Klose, Lukas Podolski, Piotr Trochowski
II RP, WMG, Franciszek Józef I, carska Rosja, Polska Królewska

TPZN nr 053

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Czerwca 2010, 12:03:24 »
moim zdaniem niemcy ; jedyny uśmiech na tych mistrzostwach , że 2 rodaków  ;)

Wieśku, 3 Polaków jest w reprezentacji Niemiec :)
Miroslav Klose, Lukas Podolski, Piotr Trochowski

Tak to prawda jest 3 polakow ale tylko 2 strzela gole.

Gdyby Hitlerowi ktos powiedzial  ze w przyszlosci w reprezentacji Niemiec beda grali Ludzie z Polski Turcji czarnoskorzy to niewiem czy by w to uwiezyl..
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Czerwca 2010, 12:21:47 »
no to żeby go ruszyc bardziej należałoby doszukać jeszcze u któregoś z reprezentantów korzeni żydowskich he he, ale w to , że dzieki polakom jego drużyna ( niemiecka) wejdzie do 1/8  , pewnie by nie uwierzył , a jak poszperać w papierach pozostałych graczy o niepolsko brzmiących nazwiskach możnaby sie pewnie innych jeszcze koligacji rodzinnych z Polska doszukac  :) , to tak jak z aktorami w usa - co lepszy to polskiego pochodzenia
pozdrowionka
wiesiek
ps a do XII , XIII w na obecnych ziemiach niemieckich całkiem nieźle prosperowały księstwa zachodniosłowiańskie , ba na terenie berlina było też księstwo słowiańskie , ale nie łudźmy sie , berlina nam nie oddadzą  ;)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Czerwca 2010, 20:42:14 »
kolego Lechu a więc :( i tu musiałem sie posiłkować szeroką wiedzą mojej żony w tym temacie)
1/symur
2/charles bronson ( polsko-litewsko-tatarskie)
3/Scarlett Johansson,
4/Gwyneth Paltrow
5/Adrien Brody
6/Juliette Binoche
7/Leelee Sobieski
8/Mia Wasikowska
9/Tori Spelling
10/Lauren Bacall
11/Téa Leoni
12/Peter Falk

a to tylko wierzchołek góry lodowej :)
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Czerwca 2010, 21:49:44 »
Bracia Wachowscy :D
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lipca 2010, 00:54:04 »
3 Polaków jest w reprezentacji Niemiec :)

Moim zdaniem jest w tym stwierdzeniu jakaś sprzeczność: skoro wybrali grę w reprezentacji Niemiec, to tym samym podjęli decyzję, że nie są Polakami. Co innego gdyby ich porwano do tej reprezentacji albo zmuszono torturami :-)

Naturalnie w pełni racja. Ale my, Polacy w Niemczech i tak radujemy się, że to ci właśnie strzelają gole (nie licząc Trochowskiego - na razie) i wytykamy to Niemcom przy lada okazji. Uwierzcie mi, że kibicowanie drużynie niemieckiej staje się w ten sposób jeszcze bardziej sympatyczne...  8)

Ale tak poza tym, to drużyna niemiecka jeśli chodzi o rodzinne korzenie jest niezwykle międzynarodowa. Pomijając Polaków mamy tu typów z Ghany (Boateng), Tunezji (Khedira), Nigerii (Aogo), Brazylii (Cacau), Bośni (Marin) - a ponadto jednego Hiszpana (Gomez) i oczywiście dwóch Turków (Özil i Tasci). Aż dziw, że rosnącą popularnością cieszy się ostatnio "prawdziwy" Niemiec, Müller... (tu przypomina mi się kapitalne zdanie z sztuki G. Gorina "Ten sam Münchhausen": Mieć w Niemczech nazwisko Müller - to tak, jakby nie mieć w ogóle żadnego nazwiska...)

A tak poza tym, to mój typ na finał jest: Niemcy - Brazylia. Niemcy niestety znowu przegrają...
Czy się sprawdzi, zaczniemy kontrolować w sobotę. Do diabła z Argentyną!  8)
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 18:15:02 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lipca 2010, 14:14:22 »
Do wytykania jest co najwyżej to, że jak nam np. Niemcy dokuczają, że Polska się nie zakwalifikowała do Mistrzostw, to zawsze można odeprzeć, że to dlatego, że najlepsi zawodnicy "wywędrowali" do ich drużyny... 8)

Oczywiście Niemcy sobie tych wszystkich facetów nie kupili, jak Barcelona - wszyscy są obywatelami tego kraju, ale mają w ten czy inny sposób emigranckie pochodzenie. W ten sposób odzwierciedlona jest znakomicie struktura tutejszego społeczeństwa. Co najwyżej można powiedzieć, że Niemcy są na tyle bogatym krajem, że mogą wabić do siebie przedstawicieli różnych narodów. Co widać również na moim przykładzie  ;)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lipca 2010, 18:51:02 »
ho ho to nie ja ich utożsamiam z polskością , ale oni sami są dumni z polskich korzeni; nie wiedziałem że sobieski był żydem - wiwat żydowski król na polskim stolcu , ale poważnie mnie cieszy że są tam , są znani i chwalą się polskością ; jeśli turek mieszka w polsce 300 lat to czy jest nadal turkiem , mówiąc świetnie po polsku , żyjąc w środowisku polskim, łożąc podatki w państwie polskim? , a rosjanin? tylko żyd jest po kilkuset latach mieszkania w polsce - którą wybrał on lub jego przodkowie na ojczyznę , bo ich pozbawiono ojczyzny ( choc teraz maja i nie kwapią sie do powroty- a to dla interesów które już tu czy tam mają, a to dla tego , że czują sie POLAKAMI) może sie mylę wydając takie sądy , choć staram się tak żyć by wierzyć ludziom , a czasem że dostane po kulach? , cóż bywa
a dalej - pełnego rodowodu ich nie znam , ale ojciec i syn daglasowie sa też polskiego pochodzenia :)
pozdrowionka
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lipca 2010, 20:03:13 »
z dobrze poinformowanych źródeł - żona- dowiedziałem sie , że i owszem "onego czasu" ojciec ,określał swoje pochodzenie , a jeśli nawet oni nie chcą - w końcu nie musza , to jednak my możemy byc dumni z takich polaków ; to że pani sobieska mówi o królu sobieskim , że był ostatnim królem Polski , no .... coś w tym może jest , bo kto po nim doprowadził naszą ojczyznę do takiej świetności ?; fakt , życia to ja mu nie zazdroszczę przy takiej połowicy ale cóż , to juz zupełnie inny temat ; w końcu żeśmy nieśmiało zeszli z piłkarzy na aktorów , a teraz wracamy do korzeni naszego forum - władców i ich monet he he( co prawda o monetach jeszcze tu nie pisaliśmy)
pozdrowionka
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet