Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 12:03:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: mistrzostwa świata 2010  (Przeczytany 19169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Lipca 2010, 23:30:33 »
Cytuj
Na takiej zasadzie to można "mianować Polakiem" każdego, np. uważać za Polaków wszystkich tych, co jedli polską kiełbasę, albo chociaż słyszeli o polskiej kiełbasie... Bo czemu nie?

To w takim razie czuję się Austryjakiem, Ukraińcem, Rosjaninem, Rumunem i Bułgarem. O ile ten pierwszy człon sięga XIX wieku prawdopodobnie przyjezdnych moich przodków, tak pozostałe wymienione kraje są miejscami gdzie pożarłem wspomnianą przez Pana Lecha kiełbasę. Ale jak by tak się cofać w tym drzewie genealogicznym dalej i dalej to zatrzymali byśmy się na pierwszych ludziach z genesis Tak więc co za różnica z jakiej nacji, terytorium jak i tak jesteśmy dziećmi Bożymi :) Zresztą od dawna nie byłem w stanie pojąć dlaczego państwa mają granice, a teraz jest nareszcie jakiś przewiew, bez problemu mogę w tej chwili pojechać czy polecieć do Berlina, Paryża czy innego kraju w europie, czuję się  jakby Kosmopolitą... 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Lipca 2010, 08:59:19 »
Cytuj
Co by np. Pan powiedział, Panie Macieju, gdyby na ulicy spotkał Pan jakiegoś łysego dresa, który by Panu oświadczył, że czuje się Pana bratem, rodziną, i właśnie idzie u Pana zamieszkać - jak to u brata. I w ogóle braterstwo wszystkich ludzi to piękna rzecz, a on akurat jest głodny.
S*j dziadu :) to co zwykle. Żadne tam Elo Ziom, będzie git. nie mam w sobie murzyńskiej krwi (ale geny afryki mamy wszyscy) i mówić do każdego Bracie. Ja swój kosmopolityzm (zaznaczam, że powiedziałem wcześniej "jakby" - brak mi określenia, dla tego odczucia) rozumiem jako świadomość bycia w pewnym sensie wolnym (może wydawać się to iluzoryczne) potrafił bym się (chyba) za klimatyzować na terytorium, które lubię mam do niego jakąś sympatię (tak więc nie do każdego obszaru). Ale tak właściwie do czego Pan zmierza, rozumiem, że jest pan za nurtem nacjonalistycznym

Cytuj
A co zrobić z przyjezdnymi z różnych ciekawych i mniej ciekawych krajów, którzy nagle poczuli się Polakami? W Polsce to jeszcze nie problem, bo kraj raczej niebogaty, ale w Wielkiej Brytanii czy Francji takich "nowych Francuzów" czy "nowych Brytyjczyków" pojawia się sporo. A potem zasiłek, różne benefity, mieszkanie...
Niektórzy by chcieli pewnie rozstrzelać, już na samym lotnisku. U nas w kraju pojawia się coraz więcej Turków i Wietnamczyków, a naszych ubywa, przesuwają się na zachód, tak zabawnie sobie skaczą, i jak tak dalej pójdzie zrobią koło i znów wskoczą na miejsca Wietnamczyków, Turków, taki widok jakby psa goniącego swój ogon :) Ojej ale się Pan martwi, nie lubi Pan ruchu? U nas jest coraz mniej młodych ludzi, a wchodzą ze wschodu nowi przedsiębiorczy (cwaniaczki) zalewają nas no i co z tego, my opuszczamy teren i zalewamy analogicznie Anglię... ludzie sobie poradzą.

quote]PS. A państwa mają granice z tych samych powodów, z jakich Pana mieszkanie ma drzwi zamykane na klucz. Komuś z rodziny Pan ten klucz pewnie da, przyjaciołom też, ale jednak nie każdemu, prawda.[/quote]
Słyszałem z opowieści rodziny, która mieszkała od lat w stanach, ktoś inny mieszkał w Niemczech i była zdziwiona z początku takim faktem, że nie było problemem zostawienie otwartego samochodu, otwartych drzwi do domu, nikt tam nie brał pod uwagę, by miał się jakiś ktoś podczepić i tam z nimi zamieszkać czy władować się do samochodu i go sprzątnąć spod domu. Tak więc z czego wynika ten strach przed otworzeniem drzwi, zostawieniem dziecka z opiekunką, otwarciem przestrzeni - czy związane jest to z naszym materialistycznym podejściem do, życia, do dobra nagromadzonego za drzwiami, skarbami w formie tomów makulatury i zardzewiałymi blaszkami, jakimiś sentymentami zamkniętymi w albumach i nagranymi na taśmach i płytach... tak, żal było by to stracić, bo pewnych rzeczy nie da się odzyskać, zapadają się w pamięci i znikają, kiedy nas już tu nie będzie.

Może łatwiej jest być Triksterem, być poza ustalonymi normami, nie blokować się utopiami jakie stwarzają systemy od filozofii po rządy władzy, kółka różańcowe i narodowościowe. Trzeba odetchnąć przestrzenią a nie zamykać się w iluzorycznych klatkach ideologii.

Jakoś odbieram, że jest Pan za bardzo uwięziony w czterech ścianach, brakuje Panu oddechu, dusi się Pan tym najbliższym otoczeniem i codziennością, za bardzo przejmuje i bierze na siebie ten ciężar, czując się jakby w odpowiedzialności, jakby takim soteriologiem trzeba by wyjść z tego Peryhelium Blokowisk i posłuchać ptaków w lesie, dać się pogryźć komarom, zapomnieć na chwilę o tych matrycach z których Pan czerpie odpowiedzi, więcej uśmiechu na twarzy :)

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Lipca 2010, 16:32:37 »
Cytuj
Ja nie lubię etykietkować, bo etykietkami myśleć się nie da, a Pan lubi?

To dobrze, że Pan nie lubi :-) tu jesteśmy w takim razie zgodni, myślę, że spora większość nie lubi etykiet - co innego z numizmatyką, gdzie jednak szufladkować monety.

Cytuj
Chyba nie, skoro nie pozwoliłby Pan łysemu dresowi przemieścić się do Pańskiego mieszkania. Bo tak ogólnie to się łatwo ma różne fajne poglądy, ale jak już za tym miałoby iść coś konkretnego, to wtedy właśnie kończy się na "S*j dziadu"

Ja na siłę do nikogo bym się nie wpraszał, nie jest to w mojej naturze, dlatego też nikogo obcego bym sobie nie życzył.

Cytuj
W Niemczech 80 lat temu też zaczęli sobie radzić i niezbyt to wyszło, przyzna Pan.
A owszem niezbyt, ale pewne pozytywne zmiany zaszły, choćby zburzenie Muru Berlińskiego.

Cytuj
Bez obrazy, Panie Macieju, ale Pańska opowieść o triksterowaniu oraz "oddychaniu przestrzenią" jest matrycą do kwadratu, bo jednak ten klucz do mieszkania cały czas Pan trzyma w kieszeni :-)

I raz jeszcze bez obrazy, bo mogę się mylić, ale często wyczuwam w Pana bardziej osobistych postach jakiś taki ton zagrożenia. Nie mówię, że zaraz stany lękowe, ale z takim naprawdę swobodnym uśmiechem jakoś mi się to nie kojarzy.

A Joker też się uśmiecha - i to od ucha do ucha :-)

Nie wyczuwam od Pana żadnej urazy. Myślę, że nie ma ludzi bez lęku, nie wiem być może są wyczuwalne u mnie jakieś lęki, ale nie martwcie się, uśmiechu u mnie na twarzy więcej :) Joker tak to postać tragiczna ja w każdym bądź razie niezły z niego świr :)

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Lipca 2010, 20:12:12 »
Cytuj
Czyli widzi Pan, Pan też dzieli ludzi na "swoich" i "obcych". Ma Pan to swoje domowe państewko, więc czemu dziwi się Pan, że istnieją też większe państwa.
Tak ma Pan Rację.

Jestem w trakcie lektury "Czas Plemion" Michael Maffesoli (uczeń Gilberta Duranda u nas znany z książki Wyobraźnia Symboliczna - jeszcze nie czytałem). Język tej książki dość trudny, postmodernistyczny, ale mimo wszystko ciekawy. Jeszcze nie przetrawiłem i właściwie trudno jest cokolwiek streścić, bo autor wnika w temat cytując wielu socjologów (ale nie tylko) i rozwija ich myśli, ale brakuje mi erudycji by zająć w tym wszystkim jakieś stanowisko, zobaczyć, czy to nie są jakieś zmyślenia i przegięcia. 

Cytuj
a Holandia pędzi naprzód!
Po pierwszej bramce dla Brazyli, którą widziałem będąc jeszcze w pracy i po dziwnym rożnym kiedy piłkę zostawił zawodnik Holandii, miałem wrażenie, że coś się dziwnego z nimi dzieje. Później wszystko się zmieniło, szkoda, że tej przemiany nie widziałem - byłem w drodze do domu.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipca 2010, 21:08:14 wysłana przez nabializm »
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Lipca 2010, 01:50:42 »
Szkoda faktycznie, że nie widziałeś, bo był to ku.....sko silny mecz! Brawo Holandia!
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lipca 2010, 01:54:02 »
A tak poza tym, to mój typ na finał jest: Niemcy - Brazylia. Niemcy niestety znowu przegrają...
Czy się sprawdzi, zaczniemy kontrolować w sobotę. Do diabła z Argentyną!  8)

Moja prognoza finałowa nie wytrzymała próby czasu. Dzięki temu Niemcy wygrają z Holandią...

Ale potwierdziło się w pełni hasło: Do diabła z Argentyną!  ;D
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lipca 2010, 12:22:37 »
Najpierw to Niemcy muszą "przejść" Hiszpanię - mojego faworyta. Chociaż po tym wyniszczającym ćwierćfinale z Paragwajem może im być znacznie łatwiej wygrać.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipca 2010, 17:53:17 »
bardzo bym się zdziwił przegraną Niemców z Hiszpanią, jednak dalej pozostaję (tak jak podałem w ankiecie), że niemiecka drużyna zostanie mistrzem.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lipca 2010, 22:39:23 »
no i jasne , nie dokońca słuszna wygrana holendrów , mieli 12 zawodnika - sędziego , ale to już jest nieodwracalne , zostali własnie oni!!!
ciekawe jaki będzie wynik jutro i jaka gra , dziś była ciekawa
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Lipca 2010, 22:30:34 »
dla moich typowań , niestety niemcy przegrali , ale wygrali hiszpanie , byli dziś na prawdę lepsi , a i sędziowanie nie budziło specjalnych zastrzeżeń . a więc finał !!! i po nim...... znowu szarzyzna polskiej ligi , a szkoda
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lipca 2010, 22:33:00 »
No i stało się Hiszpania poszła do przodu, piękna bramka z główki :) i Niemcy pokonani. Liczyłem, że uda się wyrównać... tak w ogóle to ta druga połowa zdecydowanie ciekawsza. Nie doceniałem Hiszpanów, a jednak potrafią iść na całość :) bardzo ładny mecz
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lipca 2010, 23:58:27 »
No i nie będzie niestety Niemcom dane zmierzyć się z Holandią... Szkoda - nie znaleźli dzisiaj w ogóle dostępu do swojej normalnej gry. No ale taki jest sport - czasem zdarzają się dni, kiedy nic nie idzie. Będę całym sercem kibicował w niedzielę za Holandią :)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Lipca 2010, 00:03:19 »
A ja za Hiszpanią :)
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 648
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Lipca 2010, 00:38:23 »
no i fest!  :D
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: mistrzostwa świata 2010
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Lipca 2010, 09:27:35 »
obie drużyny były juz padniete , a jeszcze te wróżby ... ; jak ci cos takiego ktoś wywróży , to nawet jak nie wierzysz ... cos i tak w psychice zostaje ; ale chwała im za bardzo ciekawy mecz
a teraz kto ? holendrzy czy hiszpanie?
mój głos na holendrów daję
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet