Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 06:15:13

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przekroczyliśmy 500...:-)  (Przeczytany 39699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwca 2010, 23:01:41 »
Cytuj
W kwestiach komiksów jestem ignorantem, więc tym bardziej nie wiem, co to jest "antykomiks". Mógłby to Pan jakoś przybliżyć?
Wyszliśmy przeze mnie poza temat wątku, mam nadzieję, że wybaczycie mi moją wylewność. Więc tak, antykomiks to twór nie trzymający się jednego stylu wykonania, tak więc zrobiony techniką mieszaną, to jeśli chodzi o stronę wizualną, a jeśli chodzi o treść, to w normalnym komiksie mamy głównego bohatera, tak jak powiedzmy Batman czy Superman, Spiderman czy nawet Asterix i Obeliks, zawarte/zamknięte są w jakiejś przestrzeni, ich świat jest łatwy do określenia, opisania. W moim nie będzie dominował jeden bohater, inna konwencja, koncepcja jeśli chodzi o przekazaną treść. Nie będę wnikał w szczegóły, jak zrobię zobaczycie, i określicie czy to cokolwiek jest ciekawe, czy totalny bezsens. Pewne techniki kolażu, cut-up zaczerpnięte od W. S. Burroughsa i  B. Gysina.

wracamy do wątku

Cytuj
Podsunąłeś mi pewien pomysł. Dodałem pole w ustawieniach profilu, które tylko administratorzy mogą zmieniać (wszystkim). Po lewej stronie postu powinien być mój numer legitymacji.

To dobry pomysł, i przyznaję wygodniejszy i czytelniejszy w wizytówce przy awatarze, jeśli się posiada. Estetyczna zmiana :)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lipca 2010, 00:24:55 »
Tak, to jest ciekawe, jak z upadkiem wiary religijnej, rośnie zarazem upodobanie do hazardu. Zamiast Opatrzności rzucamy kości... :-)

A w czym w zasadzie tzw. Opatrzność ma być lepsza? I w ogóle jak należy definiować naukowo tzw. Opatrzność?
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lipca 2010, 12:17:44 »
Cytuj
nabializm
Cytuj
Gra właściwie oparta na losowości, czyli wpływ na nasze przemieszczanie ma rzut kostką.
 

Lech Stepniewski
Cytuj
Tak, to jest ciekawe, jak z upadkiem wiary religijnej, rośnie zarazem upodobanie do hazardu. Zamiast Opatrzności rzucamy kości... :-)
harpsycho
Cytuj
A w czym w zasadzie tzw. Opatrzność ma być lepsza? I w ogóle jak należy definiować naukowo tzw. Opatrzność?

właściwie tu nie ma znaczenia czy są to kości, czy karty.  Stephen Hawking stwierdza: "Bóg nie dość, że gra w kości, to jeszcze rzuca je tam, gdzie nikt ich nie widzi".
Opatrzność, wszystko zależy co przez to słowo rozumieć (łac. Providentia) czyli pierwotnie znaczy  roztropność, przewidywanie. Właśnie greckie  φρονησις (pronoja) tradycyjnie tłumaczymy jako ostrożność, ostatnio przyjmuje się tłumaczyć jako "zdrowy rozsądek".

Tak więc gra w kości, ma być pozbawiona elementu przewidywania ruchu, zdanie się na tak zwany przypadek, poruszającej się bierki na polu gry. To nie są szachy czy GO, gdzie można przewidzieć ruch przeciwnika i analizować ewentualne dalsze jego posunięcia.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lipca 2010, 14:29:24 »
A Pana pytania też są dziwne. Czy Pan np. zastanawia się, "czym w zasadzie" muzyka komponowana ma być lepsza od przypadkowego zbioru dźwięków...
Przepraszam! Odniosłem wrażenie, że rezygnację z Opatrzności na rzecz gier hazardowych powitał Pan z lekką nuta niechęci. Ale najwyraźniej się pomyliłem.
Analizą odczuć estetycznych związanych z percepcją dzieła muzycznego i szukaniem odpowiedzi na pytania, dlaczego takie a nie inne formacje dźwieków odbierane są jako "lepsze" lub "piękniejsze" zajmują się różne dziedziny - poczynając od akustyki i próbującej na jej bazie sformułować "uniwersalne" prawa porzadku w muzyce harmonii, poprzez historię muzyki, muzyczną etnologię, aż do (przede wszystkim) psychologii muzyki.  Ale muszę Pana zmartwić - nie jest to w żadnym stopniu moja dziedzina i nie czuję się akurat na siłach prowadzić dyskusji na ten temat. Pragnę tylko na marginesie przypomnieć, że mniej więcej w połowie ubiegłego wieku modny stał się prąd zwany aleatoryzm, przewidujący generowanie przebiegów muzycznych za pomocą rozmaitych metod losowych. Prąd ten nie został i do dziś zapomniany.

Czyli może nie jest aż tak źle z rzucaniem kości...  ;)

« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 19:01:38 wysłana przez zenonmoj »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Lipca 2010, 15:00:10 »
Cytuj
A co jest dla Pana interesującego w takiej grze?
to nie miejsce i wątek by ciągnąć to dalej, jeśli uznam by więcej zdradzić tajników tak uczynię :) Nie wiem czy grywał Pan wcześniej w jakieś gry planszowe, czy były dla Pana czymś ciekawym. Możemy stworzyć taki wątek, gdzie będziemy dzielić się choćby właśnie ulubionymi grami, nie tylko planszowymi.

Cytuj
mniej więcej w połowie ubiegłego wieku modny stał się prąd zwany aleatoryzm, przewidujący generowanie przebiegów muzycznych za pomocą rozmaitych metod losowych. Prąd ten nie został i do dziś zapomniany.

lubię eksperymenty Stockhausena. Ostatnio z innej "beczki muzyczne"j zaczęła mnie interesować sprawa Cymatics http://www.cymatics.co.uk/hans-jenny/ bardzo interesujące jak to fale dźwiękowe tworzą kształty na wodzie.

Może rozwijajmy te wątki w odpowiednich postach, o ile wyrażacie chęć dalej się z tymi dyskusjami produkować...
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lipca 2010, 21:20:31 »
Cytuj
Moja ulubiona planszowa gra to oczywiście "Monopoly"

Trafił Pan idealnie to również moja ulubiona gra! Miałem jeszcze Fortunę. Tak jak powiedziałem, pracuję nad "silnikiem" gry i wcale do końca nie jest przesądzone, że li tylko będzie używana kostka do gry. Będą pewne artefakty zbliżone do kultowej gry Magii i Miecz http://www.galakta.pl/artykul_112.html

Cytuj
Tu chyba głównie się używa piasku. Ale co w tym jest ciekawego? Takie naturalne mandale...

Chodzi o to, że Koncerty muzyczne oczyszczają wodę - ponoć Thomas Bertschi, przeprowadził cykl koncertów nad jeziorem w miejscowości Birsfelden, zbadano skład wody i okazało się, że zawiera o wiele mniej szkodliwych składników chemicznych niż przed rozpoczętymi koncertami. Walter Thut ponoć dzięki regularnym koncertom oczyścił wodę z alg, małe jeziorko w okolicach Wallis.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Lipca 2010, 08:48:49 »


Cytuj
Walter Thut ponoć dzięki regularnym koncertom oczyścił wodę z alg, małe jeziorko w okolicach Wallis.

To wydaje mi sie niemozliwe ciezko mi w to uwierzyc
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Lipca 2010, 18:30:39 »
Mi również trudno uwierzyć, ale o mocy dźwięku wiemy już od Starożytności, choćby Trąby Jerychońskie burzące mury. Tak Panie Lechu, wymordował i to jest interesujące że właśnie algi, a co z innymi ustrojami tam zamieszkującymi? Nie wiem...
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lipca 2010, 11:16:58 »
Wymordował prawdopodobnie nie tylko algi, ale i sąsiadów - tyle że policja nie wpadła na to, co było faktyczna przyczyną zgonu i nadal szuka rozwiązania zagadki...  8)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Przekroczyliśmy 500...:-)
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lipca 2010, 20:14:19 »
oj dźwięki wydawane przez instrumenty muzyczne są potężną bronią
na długiej w gdańsku dziś oprócz wspaniałej muzyki doskonałych wirtuozów harmonii i skrzypiec , grasowały hordy rumunów ( małych) uzbrojonych w małe akordeony szczeniaczki dla zmiękczenia serc no i katowały ludzi wydając nieludzkie dźwięki z tychże instrumentów, skutecznie mnie relegując ze swojego najbliższego otoczenia
ale żeby nie było bez numizmatyki , to nadal na długiej kwitnie handel wyrobami monetopodobnymi< a"4zł sztuka -  :-X
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet