Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 02:52:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne  (Przeczytany 5368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne
« dnia: 06 Lipca 2010, 21:48:31 »
W katalogu Shivera jest informacja o istnieniu 3 kopiejek w srebrze. Czy jest również o tym wzmianka bardziej szczegółowa, a może są jakieś notowania?

Na ostatniej aukcji WCNu wystawiono 3 kopiejki bite stemplem lustrzanym. Czy są inne notowania tej monety i czy rzeczywiście jest to stempel lustrzany, a może odbitka ze świeżego stempla? http://www.wcn.pl/fmi/xsl/pl/search/browserecord.xsl?-lay=web&-recid=772557&-find=-find

Mam jeszcze jedno pytanie dot. tego okresu. Co oznacza punca wybita na tej monecie? http://www.wcn.pl/fmi/xsl/pl/search/browserecord.xsl?-lay=web&-recid=772559&-find=-find Mi przychodzi na myśl tylko jedno, ale chciałbym poznać prawdę, a nie pisać domysły.

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Lipca 2010, 23:18:44 »
W katalogu Shivera jest informacja o istnieniu 3 kopiejek w srebrze. Czy jest również o tym wzmianka bardziej szczegółowa, a może są jakieś notowania?
Informację podałem za Bitkinem. Bardziej szczegółowa wzmianka też tam jest: MZ (Münz Zentrum Auktion, Köln) XXVI, lot 3553, waga - 12,9g. Brak ceny końcowej oznacza, że nie została sprzedana.

Mi przychodzi na myśl tylko jedno...
Panie Jerzy, niech Pan się przyzna ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipca 2010, 12:52:12 »

Na ostatniej aukcji WCNu wystawiono 3 kopiejki bite stemplem lustrzanym....



Moim zdaniem to ogłupianie ludzi, bardzo często wmawia się im że świeża odbitka z nowego stempla to lustrzanka. Moim zdaniem tak też jest w tym przypadku.

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipca 2010, 16:30:30 »
WCN niekiedy robi zdjęcia lustrzanek, tak że wyglądają matowo. Na tym zdjęciu być może też tak jest, więc nie można za bardzo na nim bazować. Może ktoś był na tej aukcji i zobaczył tą monetę.

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: Tereny Wschodnie - lustrzanki i monety srebrne
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lipca 2010, 17:03:39 »
WCN niekiedy...
...idzie w komercje jak każda firma numizmatyczna i tyle. Przez kilkadziesiąt lat przyjmowało się że monety bite stemplem lustrzanym to monety wybite za pomocą zupełnie innego stempla niż ten obiegowy. Teraz przez działanie firm gradingowych ta różnica przestała być istotna.

 

R E K L A M A
aukcja monet