Aktualności:

• 17 Październik 2019, 20:03:58

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie do expertów znających tajemnice serwerów  (Przeczytany 2901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
Pytanie do expertów znających tajemnice serwerów
« dnia: 09 Sierpień 2010, 17:09:59 »
Bardziej z ciekawości niż z potrzeby wypróbowuję właśnie pewien darmowy serwer

http://byethost.com/free-hosting

bo dają tam sporo ciekawostek

Ale mam pewien problem.

Otóż przesłałem sobie przez FTP (klient: Total Commander) swojego notinrica, który składa się już z ponad 7000 plików i:

- przy podglądzie przez Total Commandera widzę tych plików tylko jakiś 1000 (dokładnie 998)

- ale przy dostępie do strony przez przeglądarkę wygląda na to, jakby wszystkie pliki były obecne (oczywiście sprawdzałem wybiórczo, ale na pewno przegłądarka wyświetla wiele plików, których nie widzę przy podglądzie przez FTP)

Plików tych nie widzi też prócz Total Commandera poręczny program do m.in. aktualizacji stron "Synchronize It!": też widzi te 998, w związku z czym proponuje przekopiować pozostałe 6000. Raz to zrobiłem, ale nic się nie zmieniło.

Pytanie brzmi. O co w tym chodzi, i gdzie się schowało moich 6000 plików, które są, a jakoby ich nie było?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

rara_avis

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Pytanie do expertów znających tajemnice serwerów
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2010, 17:31:16 »
Panie Lechu, a pliki te jakie mają rozszerzenia ? Czy wszystkie takie same ? Może np. nie pokazuje jakiegoś konkretnego rozszerzenia.

Proponuję połączyć się z serwerem za pomocą FileZilli i wtedy zerknąć czy wszystko jest.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516

Prankster

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • TPZN
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Sierpień 2010, 21:14:27 »
Jaka jest struktura katalogów? Wszystkie pliki są w jednym czy w kilkunastu?

Jeśli są w jednym miejscu, to stawiam na ograniczenie listingu. Polecenie list/ls zwraca tylko 1000 (998) pozycji - katalogów lub plików. Jeśli są one widoczne z poziomu panelu administracyjnego - to nie ma problemu. Pliki są, ale klient FTP dostaje tylko część listy, dlatego nie widać w nim reszty plików.

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Sierpień 2010, 22:41:55 »
Może np. nie pokazuje jakiegoś konkretnego rozszerzenia.

To byłoby banalne.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Sierpień 2010, 22:53:22 »
to stawiam na ograniczenie listingu.

Pliki są w jednym katalogu i też stawiam na ograniczony listing. Ale z poziomu ichniego panelu widać tyle samo.

Na wszelki wypadek teraz jeszcze raz sprawdziłem i ich "menedżer plików" pokazuje prawidłową zajętość katalogu (ponad 200 MB), ale po wejściu do katalogu listowane jest tylko to:

Files: 998 / 26.92 MB

Wolałbym jednak widzieć, co mam w katalogu. A przede wszystkim chciałbym, żeby to widział "Synchronize It", bo wygodnie się za jego pomocą aktualizuje stronę.

Można to ograniczenie listingu jakoś usunąć/obejść, czy też jest to w gestii tamtejszego Wielkiego Administratora, z którym oczywiście na kontakt nie ma co liczyć (bo jak nie podoba się darmocha, to wynocha)

PS. Prawdopodobnie nic się nie da zrobić.

Poszperałem na tamtejszym forum: listing faktycznie jest ograniczony i jedyna dobra rada, jaką mają (prócz "kup hosting premium"), to "rób podkatalogi" itp. itd.
« Ostatnia zmiana: 09 Sierpień 2010, 23:19:28 wysłana przez Lech Stępniewski »

R E K L A M A
aukcja monet