Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:25:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: MLM - piramidki akwizycyjne  (Przeczytany 4808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lech Stępniewski

  • Gość
MLM - piramidki akwizycyjne
« dnia: 02 Sierpnia 2010, 12:08:31 »
Jako człowiek trochę oderwany od życia bywam czasem zaskakiwany. Otóż dowiedziałem się niedawno, że tzw. MLM, czyli sieć sprzedaży typu Amwayowego, obejmuje u nas prawie milion osób! Ja sam nikogo takiego nie znam, ale może ktoś z Państwa zna, uczestniczy (lub uczestniczył) itp. Intryguje mnie szczególnie mechanizm psychologiczny takiej działalności.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpnia 2010, 13:12:41 »
O tak znam to w rodzinie był krótki epizod tego procederu, który jak szybko się zaczął tak szybko się skończył :) to było właśnie zetknięcie się w latach 90 z Amway, Orifflame, Perycut. Mechanizm jest prosty, są organizowane spotkania rekrutacji gdzie jest pranie mózgów, osoba prowadząca gada jak nakręcona i zachwala firmowe produkty, odgrywane są "teatrzyki" wręczania nagród, jakieś tam niby wywiady z kimś z większego szczebla, jaki to był biedny i nagle stał się bogaty... ogólna paranoja i co ciekawe ludzie w to idą. Ja byłem na jednym i zdziwili się, że nie chciałem w to wejść, na sali było ze 30 osób, wyszło z sali około 5 osób (nie pamiętam o było 10 lat temu) ja mój kumpel i inne z łapanki osoby.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Sierpnia 2010, 14:16:40 »
Cytuj
Może wymyślili jakieś nowe niebywałe sposoby nabierania ludzi, czy też po prostu ludzka naiwność jest wieczna i niezmienna?

Obawiam się, że bardziej to drugie. Może, któryś z kolegów więcej coś powie
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpnia 2010, 15:47:26 »
Zgadzam się : naiwność ludzka nie zna granic .
Chociaż znam osobiście człowieka mocno zaangażowanego w MLM ( firma TIENS ) i wyciąga jakiś konkretny grosz nawet .
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpnia 2010, 16:26:10 »
duża część kobiet zajmujących się kosmetykami bierze w tym udział tylko z powodu zniżek jakie mają
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sierpnia 2010, 20:05:05 »
witam
 moja żona w to była kiedyś , krótko zamieszana właśnie w latach 90 , ale nie tak dawno teściowa usiłowała nas też namawiać na te brednie ; towar średni , ceny za wysokie , no bo wszyscy po kolei na tym zarabiają ,
wole wejść do sklepu i wybrać to co mi się akurat tu i teraz podoba , a co najważniejsze  jest mi potrzebne
czyli może nie 1000000 , ale te martwe dusze pewnie robią frekwencje czyli ci co wykupili startery i ich nie zwrócili - tzn notesy i takie tam brednie na kasetach , które trzeba było , o ile pamietam dokupywać , i żona jakiś czas je kupowała ,
teraz nie słyszałem o tym poza przypadkiem nieuleczalnym - teściową ;)
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: MLM - piramidki akwizycyjne
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sierpnia 2010, 21:24:33 »
Amway musi trzymać się nieźle,ponieważ nadal nie można obejrzeć filmu "Witajcie w życiu".Jest to chyba jedyny "pułkownik" w naszej kinematografii.Osobiście myślę,że aktywnych członków jest zdecydowanie mniej.Osoby,które znam i które miały epizod w Amwayu już dawno zajmują się czymś innym.

 

R E K L A M A
aukcja monet