Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 12:16:21

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: krzyż pod pałacem  (Przeczytany 22532 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
krzyż pod pałacem
« dnia: 03 Sierpnia 2010, 15:23:23 »
witam wszystkich
na wstepie zaznaczę że jestem wierzącym i praktykującym katolikiem , ale wszystko musi miec swoje miejsce i czas ; histeria jaka ogarnęła niektórych ludzi jeszcze szczutych przez wiadomo kogo jest żenująca
moje zdanie jest jasne : należy sie tym co zginęli pod smoleńskiem tablica pamiatkowa , ale lokowanie takich pamiatek narodowych musi byc oparte na realiach , a nie wszczepionej histerii  tzw "ludu"
o reakcji społeczeństwa niech świadczy ankieta zrobiona przez wp.pl
czy krzyż powinien wrócić przed Pałac Prezydencki?
Tak 14%

Nie 85%

Nie wiem 1%
dane z 15,24
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Ofoniusz Tygellinus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpnia 2010, 18:18:25 »
na wstepie zaznaczę że jestem wierzącym
Tak, Wieśku, tak... Kolejny typowo numizmatyczny topic w twoim wydaniu...

Kolejny raz telewizor pomyślał za Ciebie. Wiem, że to trudne, ale spróbuj odpowiedzieć sobie na takie pytania:
- czy wiedziałbyś w ogóle o tym krzyżu i odróżniłbyś go spośród tysięcy innych przydrożnych krzyży i kapliczek, gdyby telewizor nie powiedział Ci, że akurat ten krzyż ma Ci przeszkadzać i masz się go wstydzić jako "wierzący i praktykujący"?
- czy jesteś w stanie za tydzień opublikować podobny post o nieznanej Ci zupełnie kapliczce św. Rocha w Pcimiu Dolnym tylko dlatego, że przez ten tydzień telewizor będzie Ci wmawiał, że stoi ona np. naprzeciwko Synagogi (co prawda od 200 lat) i w imię równości i tolerancji należy ją usunąć?
- jakie podwyżki podatków zostały ustalone, kiedy telewizor skupił twoją uwagę na "oszołomów pod krzyżem"?

Pozdrawiam,
Bartek

darioushz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpnia 2010, 18:39:49 »
Jesteśmy akurat na "Ogólnie o wszystkim i o niczym > Dyskusja ogólna".
Skoro o wszystkim w tym dziale to o wszystkim a nie tylko o numizmatyce.
Co do tematu.
Kapliczka w Pcimiu Dolnym niech sobie stoi bo to pasuje do wiochy, ale nie róbmy wiochy z pałacu prezydenckiego.
Może jeszcze przyszarpać wszystkie wioskowe kapliczki pod pałac ? Może każda parafia przyszarpie swój krzyż ?
No i jeszcze każda grupa zawodowa, organizacje społeczne i urzędnicy sfery budżetowej przytelepią swój,.. górnicy, pielęgniarki, stoczniowcy, policjanci, urzędy gminne i powiatowe. Bo jak harcerze mogą to czemu nie inni.
No i jeszcze pani Józefa z GS-u w Stolcu też by chciała.

Tablica pamiątkowa jak najbardziej i tyle, nic więcej.

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpnia 2010, 19:47:58 »
Cała zabawa polega na prostym mechanizmie otumaniania i przenoszenia zainteresowania opinii publicznej z tematów istotnych na tematy zastępcze. Ten cyrk został celowo rozdmuchany po wyborach prezydenckich gdy jasnym się stało, że dalej już nie da się udawać zielonej wyspy szczęśliwości jaką rzekomo jest Polska. Ponieważ podniesienie podatków, (o którym już przebąkiwano notabene rok temu i na które nie chciał się zgodzić Prezydent Lech Kaczyński), zostało nam teraz zafundowane po kampanii wyborczej, w której raczono nas frazesami o tym jaka to stabilna sytuacja gospodarcza jest w naszym kraju itd. Nie muszę dodawać, że o żadnym krzyżu który przeszkadza i stoi nie tam gdzie powinien mowy nie było... No i co mamy zaraz po wyborach, ano po pierwsze okazuje się, że finanse publiczne to kompletna ruina i grozi nam katastrofa na miarę tej greckiej, a przy okazji trzeba usunąć krzyż który do tej pory nikomu nie wadził. Dmucha się medialne baloniki, robi sondaże i wywiady z "mędrcami" i innymi ekspertami i tłoczy do mózgownicy przeciętnego Kowalskiego hasła o tym, że ten akurat krzyż nie powinien stać tam gdzie od kilku miesięcy stoi - bo to nie jest dla niego miejsce. Tylko dlaczego zapomniano nam o tym powiedzieć przed wyborami? Tą cała hecę rozpoczęto po to aby odwrócić uwagę od podwyżek podatków w Polsce, mało tego śmiem twierdzić że jeśli tego typu zasłona dymna zda egzamin to po wyborach samorządowych otrzymamy kolejną podwyżkę tak jak sugerowano początkowo do 25% VAT (więcej się nie da bo to unijny max.) i wzrost składki rentowej. Z ludzi w naszym kraju robi się jeleni racząc ich medialnie tym co zagłusza ich sprzeciw wobec podatków - czyli serwuje im się tzw. wojnę o krzyż (nie pierwszą już zresztą w naszej historii - dość wspomnieć niejakiego Świtonia i krzyż(e) na Żwirowisku w Auschwitz). Jeśli ktokolwiek pomyśli nad tym przez chwile to proszę się zastanowić nad jednym co w Polsce może spowodować takie zradykalizowanie nastrojów i oburzenie wśród zwłaszcza starszych ludzi? Otóż sprawa jest niesłychanie prosta rzuca im się świadomie wyzwanie śląc w mediach hasło o "usunięciu krzyża". W naszym kraju dla niektórych tego typu tekst jest wciąż obrazą i policzkiem, zwłaszcza gdy jest odpowiednio podsycany i "sprzedawany". Efekt jest taki jakiego się spodziewano. Hierarchowie kościelni umyli ręce, Prezydent-elekt też - a na pierwszą linię wysłano harcerzy i poślednich księży. Przy okazji po raz kolejny "załatwiono" PiS, który zresztą po raz kolejny dał się rozegrać jak małe dziecko. Proszę sobie teraz wyobrazić sytuację, w której rząd podnosi podatki a krzyż stoi sobie tak jak stał i nikt się go nie czepia. Całe zainteresowanie i oburzenie opinii publicznej skupia się na tym właśnie kroku rządu a co za tym idzie jego słupki (przynajmniej zgodnie z logiką) powinny zacząć gwałtownie pikować w dół. Tymczasem rząd najpewniej wyjąwszy nam z kieszeni 5-5,5 mld zł. spokojnie sobie poleniuchuje do następnych wyborów parlamentarnych, racząc nas w międzyczasie kolejnymi podwyżkami w imię wyższych celów. A gdzie się podziało to chwytliwe hasło 3x15%, gdzie te szuflady pełne ustaw, których nie można odnaleźć od 3 lat, no i wreszcie co się stało z tymi obietnicami wyborczymi? Przykro mi to stwierdzić ale Polacy pozwalają na to, aby robić z siebie durni i jeszcze są z tego powodu zadowoleni. Mnie to przysłowiowa "rybka" bo siedzę sobie w UK - kraju, który wg. naszej propagandy jest pogrążony w kryzysie i tak sobie myślę: Daj Boże Polsce taki kryzys jak ten, z którym walczymy w UK...
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpnia 2010, 21:14:17 »
Rządowi na rękę jest to, że cała Polska dyskutuje na temat krzyża, zamiast o tym, że w pierwszym tygodniu stycznia może być większość sklepów nieczynna (każda kasa fiskalna musi trafić do serwisu na przestawienie stawek VAT, część programów wykorzystywanych przez firmy ma stawki wbudowane na stałe i trzeba zaktualizować oprogramowanie).

Mi jest to obojętne gdzie ten krzyż będzie stał, no i czy będzie to krzyż, tablica pamiątkowa, czy pomnik - o ile będzie upamiętniał wszystkich zmarłych w katastrofie, a nie tylko wybranych. Paweł wspomniał o Świtoniu i krzyżach w Oświęcimiu, no cóż, podobno ten pan pojawił się również i przy tym krzyżu.

PS. Zdjęcie z Sieradza:

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpnia 2010, 21:21:13 »
zgadza się , wystarczy zebrać paru naiwniaczków , wbić we łby jakąś doktrynę , powiedzieć że ci co tak samo nie mówią są be i zadyma gotowa
a tak swoją drogą zauważ kolego , że zaznaczyłem iż jestem wierzącym i praktykującym katolikiem , ale nie zgadzam sie na  plugawienie polityką symbolu mojej wiary ; w imię jakich lepszych wartości pis podjudza naród do " obrony krzyża"? w imię własnych notowań !!!! i populizmu
jak już pisałem pamięć ofiar należy uczcić , ale nie dajmy sie ogłupić - po coś stworzono nekropolie - i tam jest miejsce krzyży upamiętniających ciężki żywot człowieka. spróbuj postawić krzyż na dworcu , bo pociąg przejechał jakieś osoby , albo na dworcu pks , albo w szpitalu , ale nie w kaplicach , ale w izbie przyjęć, w hallu głównym - prawda ?
ALE MOŻE LEPIEJ NIECH PAMIĘĆ OFIAR NIE BĘDZIE KOLEJNĄ ZAGRYWKĄ O WŁADZĘ  na której jak na łysej szkapie chcą się określeni ludzie doczłapać do koryta
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Miś

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpnia 2010, 22:15:14 »
Moim zdaniem powinni dać ten krzyż do kościoła. A tak po za tematem, to po tej katastrofie wybuchła jakaś dziwna sprawa z nazywaniem ulic itp. np. ulicą Lecha Kaczyńskiego. U mnie w mieście od lat była długa ulica Niepodległości, którą zmienili bądź chcą zmienić na ul. L.Kaczyńskiego. Bez sensu...


heniek151

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 509
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpnia 2010, 22:15:54 »
nie jest to niczym nowym, ze wladza za pomoca swoich mediow roztrzasa w zasadzie blahe sprawy i robi z nich wielkie halo, jednoczesnie przepychajac ustawy coraz czesciej uderzajace w narod. oczywiscie narod, za ktory mysli telewizja daje sie w to wciagnac. a jeszcze lepiej jak sie lud podburzy przeciw sobie, to wladzuchna juz calkowicie jest z siebie zadowolona, bo takimi latwiej sterowac. oby sie tylko nie zdziwila pozniej jak bedzie powtorka z grecji, gdzie lud sie czynnie buntuje. ups - nasze kundle zerwaly sie ze smyczy! co robic?! tylko zeby nie okazalo sie, ze w ramach podpisanego traktatu o powstaniu ZSRE zwanego lizbonskim nasza republika europejska nie musiala wysylac wojsk celem "pomocy" naszym braciom i na odwrot w razie jakiegos niepoprawnie politycznego przewrotu lub buntu.
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

Nowy katalog boratynek: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,18088.0.html

milus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpnia 2010, 11:40:32 »
  Jest krzyż, jest impreza!
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpnia 2010, 17:17:36 »
Niestety ale moje wcześniej wyrażone przypuszczenia zdają się potwierdzać w wypowiedziach ekspertów - Polsce grozi katastrofa finansowa gorsza od greckiej i kolejne podwyżki podatków: http://finanse.wp.pl/kat,61158,title,VAT-nie-wzrosnie-tylko-o-1-proc,wid,12560538,wiadomosc.html A tymczasem ludzie maję temat zastępczy, a władza zapewne zainteresowana jest obecnie jego przeciąganiem i podgrzewaniem.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpnia 2010, 17:25:39 »
Nie wiem czym się martwisz? W końcu mieszkasz w Zjednoczonym Królestwie. Powinno Ci to zwisać i powiewać.
TPZN nr 042
Pozdrawiam

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpnia 2010, 17:56:27 »
To prawda powinno, ale tak nie jest. Przede wszystkim jestem Polakiem i zawsze nim będę, więc martwię się o swój kraj.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpnia 2010, 09:48:37 »
Raz Jezus frasobliwy po wyjściu z kościoła,
Spacerował w zadumie Krakowskim Przedmieściem.
Słysząc modły, przystanął, widząc tłum, zawołał:
- Weźcie krzyż na ramiona i ze mną ponieście.

Wtem usłyszał, że naród na to nie pozwoli!
Że nie po to zadyma trwa kolejny tydzień.
- Ty nie jesteś prawdziwy Polak i katolik!
Albo będzie jak chcemy, albo spieprzaj, Żydzie!

(autor:W.Dąbrowski) 
wiesiek  8)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpnia 2010, 23:32:03 »
Cóż, kolejna groteska. Odnoszę wrażenie, że religijnym fanatykom zwyczajnie nudzi się w Polsce. Ustabilizowane życie tłamsi, nie pozwala się wykazać, zamanifestować swoich jedynie poprawnych przekonań. Dlatego wystarczy dać drobną sposobność, objawić cel, wskazać tego "złego" , a zlecą się natychmiast by bronić zagrożonej świętości. Może to nasza polska tradycja walki wyzwoleńczej, żywa szczególnie w starszym pokoleniu? Uśpiony gen, katalizujący w połączeniu z moherową czapeczką.
Tylko żal, że w tym wszystkim robi się z tragedii szopkę, że wciąż się ją  odgrzewa i doprawia niepotrzebnymi emocjami. Zaczęło się od poronionego pomysłu pochówku na Wawelu, który siłą rzeczy zmusił do oceny życia prezydenta, przerywając żałobną ciszę.Po co to było? Po co teraz ten krzyż? Widocznie u nas inaczej nie można.

PabloAll

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: krzyż pod pałacem
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpnia 2010, 23:41:24 »
Odnoszę wrażenie, że religijnym fanatykom zwyczajnie nudzi się w Polsce...
A żeby nie było nudno każda telewizja to pokazuje...? Ilu niby jest tu fanatyków?
Czy znasz jakieś przykłady historyczne fanatyzmu religijnego w Polsce?

Czy to był Twój własny tekst czy ktoś Ci go wymyślił?
A może Ty również dostajesz za to kasę?

 

R E K L A M A
aukcja monet