Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 05:19:55

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!  (Przeczytany 14358 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpnia 2010, 10:41:45 »
niestety , ja w tym roku też nie za wiele kupiłem na allegro , bo ceny idą , jak widzisz ,w kosmos
a przepłacać nie chcę , bo i za bardzo nie mam kasy za wiele na zakupy monetowe , póki co zaopatruje sie z powodzeniem w literaturę; może odczekac i nie brać za  wyg orowana cenę , w końcu ci nowi zbieracze sie nasyca i ceny powinny zejść do normalnego poziomu ; moje krzyżactwo i jagiełło też cenowo nie do przyjęcia ; kwartnik wystawiono za 950 zł - uff- pół pensji
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpnia 2010, 11:14:50 »
Haha.Grosz od zbinia sięgnął joz 150 a aukcja trwa.Może mnie nakierujesz gdzie kupować taniej, bo jakbym nie dal takiej kasy to monetę miałby ktoś inny za mniejsze pieniądze.No ale ja mam w zwyczaju jak sobie coś upatrzę wygrać, niezależnie od ceny.
Jak mi nie za bardzo zalezy na monecie to licytuję sobie dla zabawy.
W wakacje zamiast ceny spaść to strasznie podrosły - mało monet jest wystawionych na sprzedaż. Ja uparłem się ostatnio na dwie monetki:
http://allegro.pl/zygmunt-iii-waza-trojak-kor-1594-olkusz-st-3-i1191421360.html
http://allegro.pl/1187451089-i1187451089.html
ale na tak czy siak miałem swój limit (heh i tak go troszke przekroczyłem)
chciałem jeszcze tego:
ale tu już przesadzili z ceną ;)
Najlepiej się licytuje kiedy jest wystawionych kilka takich samych monet jednocześnie. Zwykle ceny trochę się rozkładają - nikt nie chce kupić 5 takich samych (nie dotyczy najładniejszej - bo o tą się biją).

Tak własciwie to bardzo to wszystko ciekawe (mowa o allegro) bo zastanawiające mi się wydaje licytowanie zaraz po wystawieniu monety, albo dwa dni przed koncem aukcjii.Przecierz rzeczą oczywistą jest że cena koncowa monety zostanie ustalona w ostatniej minucie aukcji i tutaj rzadko są wyjątki.Ja naprawdę tego nie rozumiem.

Ja stosuje takie licytowanie często gęsto by sobie aukcję zaznaczyć, i na wszelki wypadek bo już zdarzało się, że snajperzy przez pady allegro dawali d... . Zresztą sama rzadko ich stosuje. Co więcej powiem, że zdarzało  mi się osobiście licytować z kimś tak, że żaden snajper nie strzelił a pewnie ich kilka było bo była to bardzo rzadka moneta.
A co do szeląga to napewno sobie upatrzę jakiegoś,ale nie teraz bo jestem spłukany
pozdrowionka

Takie szelągi chodzą już od kilkunastu złotych sztuka:
http://allegro.pl/szelag-litewski-1616-rok-piekny-bcm-i1162595245.html
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Sierpnia 2010, 09:36:59 »
Zaznacza się dodając do obserwowanych !!! Jak zaczynasz licytację-to własnie ty jesteś sprawcą wprowadzenia całej machiny licytacji monety w ruch.To jest robienie samemu sobie szkody!

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Sierpnia 2010, 10:01:40 »
Zaznacza się dodając do obserwowanych !!! Jak zaczynasz licytację-to własnie ty jesteś sprawcą wprowadzenia całej machiny licytacji monety w ruch.To jest robienie samemu sobie szkody!
większego idiotyzmu jeszcze nie widziałem :)
jak dla mnie to właśnie SNAJPERZY są temu winni - zbyt dużo ludzi ich używa.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Sierpnia 2010, 15:46:55 »
rubinowakrew, zanim powiesz że coś jest idiotyczne trochę pomyśl.
Chętnie postawiłbym cię w sytuacji kiedy chcesz zalicytować,ale nie masz szans bo ci neta muli, a na monetce bardzo ci zależy
Zanim się zalogujesz i chcesz zalicytować jest joż po wszystkim i tylko swoimi smutnymi oczętami patrzysz za ile ktoś kupil twoj upragniony numizmat

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Sierpnia 2010, 15:50:06 »
jeśli mnie cos interesuje , licytuję minimum albo zaznaczam do obserwacji
a co to złego ? gdybym podbijał cene , a czasem tak robie  dla jaj , jak widze że sie bije 2 jednogwiazdkowców niebieskich - nowych, to ich czasem podpuszcze he he   ;) ; ale zdarzy sie że młodzi odpuszczą sobie a ja wpadam jak śliwka w kompot  :(
pozdrawiam
wiesiek

pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Sierpnia 2010, 16:30:47 »
rubinowakrew, zanim powiesz że coś jest idiotyczne trochę pomyśl.
Chętnie postawiłbym cię w sytuacji kiedy chcesz zalicytować,ale nie masz szans bo ci neta muli, a na monetce bardzo ci zależy
Zanim się zalogujesz i chcesz zalicytować jest joż po wszystkim i tylko swoimi smutnymi oczętami patrzysz za ile ktoś kupil twoj upragniony numizmat

dobre monetki i tak znajdą chętnych - więc jedna osoba mniej czy więcej ... 
ale dajmy na to, że nie ma snajpera to większa szansa, że NIE będzie 10 licytacji w ciągu ostatnich parunastu sekund - więc cena spadnie.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sierpnia 2010, 00:08:51 »
Petroniusz 15-ja też czasami licytuję dla jaj,ale raczej nie wpadam jak sliwka w kompot, bo wiem co licytuję i mniejwięcej wiem za ile się sprzeda,a jeżeli te tzw.jaja wyjdą na to że coś kupię to nie moja strata tylko zysk
rubinowakrew-rzadko zdarza mi się licytować monety ogolnie dostępne i kwestią ceny jest za ile kupisz.Ja licytuję monety które mogą pojawić się za poł roku za rok a moze joż wogule nie pojawią się na allegro
Moj zbior monet nie jest doży , ale za to mnie cieszy.Ale chcąc kupować co popadnie za tę kasę którą wydałem na moj mały zbiorek zawaliłbym kilka klaserow czym innym
A Z.wazą to napewno!!!
Moją osobistą sprawą jest to że kupilem grosza litewskiego chociaż to nie moj temat (po prostu chciałem go mieć i go mam)
A czy przeplacilem?-jak tak to trudno-ważne że jest mój
Aj tam-każdy ma swoje zdanie,a ja przecież nic nie chcę nikomu narzucać
Zdenerwowało mnie tylko słowo idiotyzm wypowiedziane przez ciebie ''rubinowakrew'' dlatego że ja mogłbym powiedzieć idiotyzm o twoich poczynaniach na allegro,ale tego nie robię.Wyraziłem tylko swoją opinię.Zgadzam się natomiast z tobą Petroniusz 15 ze można sobie znaczyć aukcję złotowką
Tak więc nie miej mi za złe rubinowakrew że wyrażam swoje zdanie.Chociaz bym był bardzo wkurzony to staram się wypowiadać delikatnie.
Tak jest pożno więc miłych snów dla ciebie Petroniusz 15 jak i dla ciebie rubinowakrew

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Sierpnia 2010, 09:03:10 »
http://allegro.pl/zygmunt-iii-waza-trojak-kor-1594-olkusz-st-3-i1191421360.html
http://allegro.pl/1187451089-i1187451089.html
http://allegro.pl/szelag-litewski-1616-rok-piekny-bcm-i1162595245.html
To jest raczej przykład czego należy unikać w swoim zbiorku. Jeśl;i chodzi o mnie są to uszkodzon,e zniszczone monety i nie stanowią większej wartości, pozbywam się tyego najszybciej jak mogę. :) Tego grosza to własciwie nie ma, trojak zatarty, a szeląg przestawiony. Kiedyś też zbierałem podobne padliny. To jest taki etap ale po czasie przestaje to człowieka cieszyć, a zaczyna mocno denerwować. Mówiąc prościej bardziej cieszy mnie czytelna prosto wybita boratynka w dobrym trzecim stanie niż zajechane na śmierć R8.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Sierpnia 2010, 09:26:49 »
co do złomów, to ten pierwszy - jak cie moge , ale nie wiem czy bym sie na niego teraz ( kiedyś może tak) zasadzał , drugi przykład - totalny złom a trzeci - niezły stan ale czy aby nie macedonia?  ;)
o czym może świadczyć przesunięcie stępli
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Sierpnia 2010, 10:45:41 »
Zaznacza się dodając do obserwowanych !!! Jak zaczynasz licytację-to własnie ty jesteś sprawcą wprowadzenia całej machiny licytacji monety w ruch.To jest robienie samemu sobie szkody!
sorry ale to nie jest napisane spokojnie. To typowe pokazanie palcem Ty jesteś winny - więc moja odpowiedź była jaka była
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Sierpnia 2010, 10:54:25 »
celtycki jak zwykle anty. Dlaczego należy unikać a może właśnie coś takiego mi się podoba. I ja też nie lubię gdy ktoś narzuca mi swoje zdanie. Ty unikasz ?? I super jeśli się z tym dobrze czujesz to ja się cieszę. Moja kolekcja - mój gust, czy błędny czy nie to się okaże w przyszłości, ale to sam muszę stwierdzić. Ja właśnie lubie rodzynki - monety nienotowane, z błędami mincerskimi. Jak zostanę vice prezesem Orlenu to same I będę kupować a teraz po prostu mnie na to nie stać.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sierpnia 2010, 11:12:59 »
rubinowakrew- dajmy jóż spokój tym powiedzmy naszym małym zwadom (to moja prośba)
Ale przeczytaj również co koledzy po fachu mowią wyżej-czy to aby nie ty nabyłeś tego złoma?
Sam mam 3 monety w stanach 3-, ale czekają one na podmianę
Trzeba natomiast być na tyle przytomnym żeby odrożnić stopien zachowania stanu monety od złomu totalnego
a za monetkę z przesunięciem dalbym te 2-3 dychy mimo iz troche to denerwujące
Jakbym chciał trojaka to rzucę się na ''domel''
No ale to tylko ''ja'' i moje zdanie i prosiłbym cię żebyś nie czuł się atakowany (robisz jak chcesz)a koledzy wyrażają swoje opinie

celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Sierpnia 2010, 11:34:27 »
celtycki jak zwykle anty. Dlaczego należy unikać a może właśnie coś takiego mi się podoba. I ja też nie lubię gdy ktoś narzuca mi swoje zdanie. Ty unikasz ?? I super jeśli się z tym dobrze czujesz to ja się cieszę. Moja kolekcja - mój gust, czy błędny czy nie to się okaże w przyszłości, ale to sam muszę stwierdzić. Ja właśnie lubie rodzynki - monety nienotowane, z błędami mincerskimi. Jak zostanę vice prezesem Orlenu to same I będę kupować a teraz po prostu mnie na to nie stać.
Bez przesady, wyraziłem tylko swoją opinie i nic nikomu nie narzucam, w dodatku pisze że podobają mi się ładne, prawidłowo wybite trzecie stany, a nie ekstra mennicze. Chyba troche Pana poniosło. :D
A dlaczego należy unikać? Bo takim zbiorem nie ma się gdzie zareprezentować, po prostu lepiej kupić dwie przyzwoite ciekawe monety rocznie niż dwadzieścia takich które są nieczytelne, uszkodzone czy zniszczone. Jak Pan pokaże wśród numizmatyków jedną czy dwie ciekawostki w ładnym stanie to będą je podziwiać, jak zaprezentuje Pan wiadro śmiecia, nawet rzadkiego, to zostanie Pan tylko śmieciarzem któremo łatwo wdeptać niechciany złom i tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2010, 11:51:24 wysłana przez celtycki »

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 522
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: grosz litewski 1610-prosba o...przeczytaj !!!
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Sierpnia 2010, 11:37:34 »
co do przesunięć szelągów z tego okresu to większość je ma - taka technika "bicia" a dokładniej walcowania (inna sprawa, że to był tylko przykład szeląga z bogorią)

panie celtycki inaczej brzmi
należy unikać, padliny
a inaczej
osobiście unikam, słabe/marne stany

co do trojaka na zdjęciu wygląda słabiej niż w rzeczywistości
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpnia 2010, 11:40:48 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet