Aktualności:

  • 04 Czerwiec 2020, 00:24:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Głosowanie na nazwę pierwszego polskiego satelity  (Przeczytany 3181 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Głosowanie na nazwę pierwszego polskiego satelity
« dnia: 27 Sierpień 2010, 23:00:10 »
Zgłaszam się do was z prośbą o zagłosowanie na Arego Sternfelda w głosowaniu na nazwę dla pierwszego polskiego satelity, który zostanie wysłany w kosmos w 2011 roku. Obecnie trwa wyrównany bój między nazwami "Ary Sternfeld" i "Lem", oprócz nich są jeszcze "Heweliusz" oraz "Pan Twardowski".

Dlaczego Ary Sternfeld?
Cytuj
Autor teorii lotu rakiet wielostopniowych, opracował zasady przelotu rakiet przez atmosferę, obliczał trajektorie lotów międzyplanetarnych (w czasie, gdy nie było jeszcze ani jednego sztucznego satelity Ziemi) i optymalizował je ze względu na zużycie paliwa, siłę ciągu silnika, zdolność przewozową, przeciążenia i inne parametry. Obliczył prędkości kosmiczne i wiele orbit sztucznych satelitów Ziemi, między innymi tę, na którą 4 października 1957 roku wprowadzono pierwszego sztucznego satelitę – Sputnika. Różnice owych obliczeń z realizowanymi orbitami są mniejsze niż 1%.
Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ary_Sternfeld

A najważniejsze jest dla mnie to, że urodził się on w Sieradzu.


Głosowanie odbywa się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego: http://www.nauka.gov.pl/na-skroty/ankieta-polski-satelita/
Cytuj
W 2011 roku na orbitę wystrzelony zostanie pierwszy polski satelita – otrzyma imię, które uzyska najwięcej głosów internautów. Nazwa, która w wyniku głosowania uplasuje się na drugim miejscu zostanie nadana drugiemu satelicie. Trafi on na orbitę w roku 2013.
Dodatkowe linki:
http://www.facebook.com/arysternfeldnaorbicie
http://sieradz.net/viewtopic.php?t=1645


Ten watek nie ma jeszcze komentarzy.
 

R E K L A M A
aukcja monet