Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:10:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: kradzież monet ?  (Przeczytany 5099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
kradzież monet ?
« dnia: 06 Października 2010, 18:41:09 »
 Śmiejemy się ze współczesnych monet, a zobaczcie jaka to "fortuna" :
http://echokalisza.pl/miasto-kalisz/kronika-policyjna/3828-ukradli-monety-kolekcjonerskie.html

a teraz mi panowie wyjaśnijcie jakie to współczesne monety są tyle warte ;D

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: kradzież monet ?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2010, 19:25:12 »
pewnie złote , może jakieś próbne do tego , ale mnie to nie bawi ::)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Odp: kradzież monet ?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Października 2010, 19:38:25 »
Dlaczego od razu policja nie zapukała do drzwi właściciela sklepu numizmatycznego? :-[

Przecież monety nie mogły wyparować, a skoro kolekcjoner oddał je do wyceny, to jest to logiczne, że podczas wyceny ktoś sobie je przywłaszczył. Nie za bardzo rozumiem dlaczego tak nie postąpiono, a nie szukano monet na aukcjach.

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: kradzież monet ?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Października 2010, 20:12:27 »
Ale jakie współczesne złote monety są warte 8 tyś. sztuka,kto to wyceniał ?  jest to  kolejny przykład artykułu napisanego przez pseudo dziennikarza( liczy się tylko sensacja a nie rzetelna relacja)Na jednym z wątków było pytanie kogo "produkują" współczesne szkoły humanistyczne oto jedna z odpowiedzi:współczesnych niedouczonych dziennikarzy  ;)

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: kradzież monet ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Października 2010, 20:15:39 »
Współczesna nie znaczy sprzed roku czy dwóch. Niektóre monet bite w PRL warte są dużo więcej.
Pozdrawiam,
Krzysiek

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: kradzież monet ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Października 2010, 21:13:15 »
Chodzi o to,że 30 monet wyceniono na 250 tys.Oprócz monet papieskich i solidarnościowych to ja nie widzę aż tylu monet wartych 8 tyś sztuka(doliczyłem się raptem7 monet, reszta dużo poniżej średniej).Nie napisano,że to są rzadkie monety tylko 30 sztuk=250 tyś. i to wzbudza moje podejrzenie o rzetelności artykułu.Przypomina mi to dyskusje współczesnych inwestorów: mam xx sreberek wartych yy tys złotych według katalogów P. i F. a w rzeczywistości nikt za te pieniądze tego nie kupi.

 

R E K L A M A
aukcja monet