Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 15:40:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana  (Przeczytany 146325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #225 dnia: 08 Czerwca 2019, 16:57:47 »
Bez ustanku pracują w nas ręce przodków. Tradycja rodów rzymskich na denarach ostatniego stulecia republiki"
Z tą Republiką mam problem. Przeglądałem ją kiedyś pod kątem ewentualnego wznowienia i niespecjalnie podobał mi się cały pomysł, odmienny od chronologicznego opowiadania o danym okresie, charakterystyczny dla pozostałych książek. Tam jest krótki wstęp, parę zdań o tym kim byli triumwirowie monetarni i potem leci mniej czy więcej kompletny spis emisji odnoszących się do kolejnych etapów rozwoju państwa Rzymskiego - Mitologiczne prapoczątki, Królestwo, Republika podzielona na budowniczych i wojowników, na koniec krótki rozdzialik o tym, w jaki sposób zanikło typowe mennictwo republikańskie. Tyle - otwarcie Crawforda w dowolnym miejscu daje dużo więcej smaczków i radości niż taki ilustrowany skorowidz.

Sfinksa mógłbym właściwie od ręki puścić, na razie niech się ten Trajan dodrukuje.
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwca 2019, 17:00:16 wysłana przez DzikiZdeb »

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #226 dnia: 08 Czerwca 2019, 16:59:27 »
"Nad Tybrem i Granem" ;)
Może faktycznie... Dawno go nie było, a jako ostatni tom z serii może będzie napisany na tyle dobrze, że nie będzie z nim dużo roboty. Ale przeczytać to dokładnie najpierw muszę :-)

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #227 dnia: 09 Czerwca 2019, 08:49:14 »
Ten tom mnie osobiście najbardziej by interesował. Monety M.Aurelisza  i L.Verusa a zwłaszcza te powiązane z wojnami markomańskimi ,to jest to co mnie kręci  ;) No ale na temat trzeba spojrzeć szerzej więc pochłonę wszystko co będzie wznowione.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #228 dnia: 10 Czerwca 2019, 16:38:02 »
Książka dotarła i jest ok  :) Chociaż zdjęcie na stronie 118 wygląda dramatycznie nieczytelne.Literkę E długo szukałem i chyba.. znalazłem.
Natomiast na stronie 144 podpis pod zdjęciem w tej wersji brzmi troszkę dziwnie  ;)
Na razie przejrzałem i dopiero zaczynam lekturę.Myślę jednak,że był to super pomysł z wydaniem tańszej wersji.Tak trzymać ...
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwca 2019, 18:28:47 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #229 dnia: 11 Czerwca 2019, 08:33:13 »
Chociaż zdjęcie na stronie 118 wygląda dramatycznie nieczytelne.Literkę E długo szukałem i chyba.. znalazłem.
No tak, pierwotnie było czerwone na zielonym...

Natomiast na stronie 144 podpis pod zdjęciem w tej wersji brzmi troszkę dziwnie  ;)
No tak, właściwie trzeba by utrzymywać dwie wersje - niektóre rzeczy w wersji biało-czarnej tracą sens.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #230 dnia: 19 Czerwca 2019, 11:14:47 »
Uzupełniłem Trajany w Akademickiej - nawet jak nie ma na stronie, to mają w magazynie.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #231 dnia: 04 Lipca 2019, 11:25:36 »
Jest dostępny biało-czarny August: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=99013469 (kilka kluczowych mapek zostawiłem w kolorze).

Stan przygotowań Marka do reedycji oceniam na jakieś 60%.


Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #232 dnia: 04 Lipca 2019, 16:04:29 »
Super!
Tak trzymać.  :) Z niecierpliwością czekam na Marka Aureliusza.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #234 dnia: 05 Sierpnia 2019, 18:08:12 »
Na to szczególnie czekałem ...Kupione  :)
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #235 dnia: 09 Sierpnia 2019, 19:14:29 »
Książka dotarła.Jest jak zwykle ok ...Widzę ,że przybyły kolorowe ilustracje.Od razu zahaczyłem o wojny markomańskie .Przypomniała mi się nasza dyskusja o PROVIDENTIA. Wstęp przeczytałem ... :( Jedna mała uwaga marudy.Jest mała niekonsekwencja w laminowaniu okładki.Teraz jest folia błyszcząca ,poprzednio była matowa.
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #236 dnia: 10 Sierpnia 2019, 19:51:34 »
przybyły kolorowe ilustracje.
Ponegocjowałem z drukarnią i wyszło na to, że pozostawienie kilku kolorowych stron nie spowoduje jakiejś drastycznej różnicy w cenie :-)

niekonsekwencja w laminowaniu okładki.Teraz jest folia błyszcząca ,poprzednio była matowa.
To się jakoś samo zrobiło... Przy twardych oprawkach początkowo pilnowałem błyszczącej, potem szło "parametry okładki jak poprzednio", a że nikt nic nie mówił że pasuje mu to czy nie pasuje (mnie też trochę wszystko jedno), to przy miękkich zapomniałem o tym parametrze i w ten sposób powstał Trajan i August w matowej i Marek w błyszczącej. W sumie nie wiem - jak jest lepiej? ;-)

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #237 dnia: 10 Sierpnia 2019, 21:14:12 »
Każda forma laminacji ma swój urok.Błyszcząca wyciąga a matowa tłumi kolor.Z tym że matowa jest chyba bardziej elegancka.Chociaż co do jakości laminacji też mam uwagi.Laminat po prostu odchodzi z krawędzi okładki.Możliwe ,że mają słaby (tani) laminat lub nieodpowiednią temperaturę przy  nakładaniu.
Druk cyfrowy powoduje ,że często  w fachu znależli się ludzie przypadkowi, popełniający błędy.
« Ostatnia zmiana: 10 Sierpnia 2019, 21:56:09 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #238 dnia: 11 Sierpnia 2019, 17:45:52 »
nieodpowiednią temperaturę przy nakładaniu.
No cóż, urok wydawania książek o tematyce jakby nie patrzeć, niszowej :-( Jakby nie patrzeć, nie są to duże usterki w porównaniu np. ze źle zrobionym klejeniem grzbietu, który zafundowała mi kiedyś inna drukarnia, dzięki czemu musiałem zwracać rozlatującą się w rękach partię.

Gdybym napisał jakiś poradnik w stylu "jak w 72 godziny zostać pięknym, szczupłym i bogatym oraz gdzie kupić tani bilet lotniczy do Hollywood", mógłbym sobie przebierać w drukarniach offsetowych. A numizmatyka... przy tych nakładach nawet spora część drukarni cyfrowych nie chce ze mną rozmawiać, albo daje ceny zaporowe.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #239 dnia: 17 Sierpnia 2019, 20:49:37 »
książka doszła... odkładam na bok "osudy dobreho vojaka svejka" w orginale i biorę się za lekturę
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

 

R E K L A M A
aukcja monet