Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:43:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana  (Przeczytany 146331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« dnia: 08 Października 2010, 12:27:18 »
  Każdy z nas zdaje sobie  sprawę z ubogiego stanu bibliotecznego o tematyce numizmatycznej w naszym ojczystym języku. Dlatego miło jest powitać na rynku księgarskim, pozycję nową, skomponowaną w ciekawej, nowatorskiej koncepcji "gawędy", popularyzującej piękno i treść monety rzymskiej, w odpowiednim kontekście historycznym, jak i kulturowym.   

  Całość wspaniale ilustrowana  i co istotne, wydana na wysokiej jakości papierze. Zilustrowana ilość i jakość prezentowanych monet, oślepia swym blaskiem, niczym majestat opisywanego cesarza i jego dokonań.

  Nie ukrywam, że szerszy zarys tej pracy był mi już znany przed ukazaniem się w druku, ale to co rozpakowałem dzisiaj z przesyłki pocztowej, przerosło moje oczekiwania.

  PAWLE - WIELKIE GRATULACJE ! ! !







Wszystkim szczerze polecam :)

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2010, 17:16:40 »
A ja mam pytanie do autora książki, czemu nakład taki mały( a w związku tym cena wysoka  :()Forma książki wydaje się ciekawa i myślę,że mogła by zainteresować nie tylko amatorów starożytności.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2010, 18:30:33 »
Nie ukrywam, że szerszy zarys tej pracy był mi już znany przed ukazaniem się w druku, ale to co rozpakowałem dzisiaj z przesyłki pocztowej, przerosło moje oczekiwania.
Dzięki Tomku za dobre słowo! :-)

A ja mam pytanie do autora książki, czemu nakład taki mały( a w związku tym cena wysoka  :()Forma książki wydaje się ciekawa i myślę,że mogła by zainteresować nie tylko amatorów starożytności.
Czemu mały nakład? Ja myślę, że nakład jest w sam raz, temat jest niszowy i na większą sprzedaż nie liczyłem - co innego, gdybym przysiadł i w lengłidżu to wydał...

Żeby książka była dużo tańsza (a nie o 2 czy 5 zł) musiałbym to zrobić w offsecie. Tyle że żadna drukarnia raczej poniżej 1000 egzemplarzy nie schodzi, może ktoś by mi łaskę zrobił i zszedł do 500. Taka ilość schodziłaby do końca życia moich wnuków, o ile takowe kiedyś będę posiadał, nie mówiąc już o zamrożeniu bardzo konkretnej kwoty, którą w tym momencie nie dysponuję.

Owszem, mogłem zrobić to bez kolorów, w miękkiej oprawie, ale takiej broszury sprzedało by się tyle samo, może 5 szt. więcej. Nie wierzę w masową sprzedaż tego typu pozycji tylko dlatego, że jest ona tańsza i brzydsza.

Czy cena jest duża? Zależy w stosunku do czego, jest to jakby nie patrzeć cena jednego katalogu aukcyjnego czy połowy średniawego denarka Trajana.

Mam nadzieję, że przekonałem Pana, że taki pomysł musi tyle kosztować :-)

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2010, 20:02:40 »
Dziękuję za odpowiedź, rozumiem Pana argumentację zwłaszcza jak cały projekt finalizuje się z własnych środków.Chodzi mi o to,że nie napisał Pan typowego katalogu przeznaczonego do konkretnego czytelnika tylko książkę w formie opowięści o Trajanie z historia monet w tle (tak przynajmniej zrozumiałem)W związku z tym może być ona przeznaczona dla szerszego grona czytelników (nie tylko numizmatyków ale także dla  tych lubiących historię) a tak to ja jej nawet w bibliotece nie zobaczę :(Życzę Panu powodzenia i aby książka sprzedała się w całości.
Co do wszelkiej maści katalogów i ich cen to jest to zamknięty krąg.Brak sponsorów (mecenasów sztuki)powoduje,że nakłady są małe a ceny wysokie.A później narzekamy,że nie możemy kupić danej pozycji (jak już się zdecydujemy).Brak dodruków ,wznowień,uzupełnień...życie kolekcjonera to wyboista droga ;) i dlatego należy wspierać takie projekty jak Pana Pawła czy Pana Jerzego Chałupskiego,którzy zapełniają naszą numizmatyczną pustynię.

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2010, 20:53:13 »
Mam pytanie gdzie mógłbym kupić tę książkę?Jestem drukarzem offsetowym i robiłem już nakłady poniżej 500.\
« Ostatnia zmiana: 08 Października 2010, 21:07:10 wysłana przez Divusric »
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Października 2010, 20:59:15 »
Mam pytanie gdzie mógłbym kupić tą książkę?
W tym wypadku dystrybutor jest równoznaczny z autorem :-)

Może Pan kupić na allegro (http://allegro.pl/pawel-zawora-imperium-w-pelnym-blasku-i1263013282.html), albo możemy się dogadać bez tego pośrednika.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Października 2010, 21:10:12 »
to ja jej nawet w bibliotece nie zobaczę
Teoretycznie powinienem przekazać egzemplarze obowiązkowe kilkunastu bibliotekom, ale zwyczajnie mnie na to nie stać. Ponieważ jedyną grożącą mi za niewywiązanie się z wysłania e.o. jest nieprzyznanie mi kolejnej puli numerów ISBN, jestem w stanie ponieść to ryzyko.

Wydaje mi się, że kiedyś trzeba było wysyłać tylko do BJ i BN, ale mogę się mylić.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Października 2010, 21:46:53 »
Witam!

Chciabym nabyć to cudo!
Proszę o prywatną wiadomość z ceną i danymi do przelewu.

Pozdrawiam
Zenon M.

PS. Właśnie czekam na ładnego dupondiusa Trajanowego z odstrzału...

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 409
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Października 2010, 21:58:25 »
tez poprosze info na priva
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Października 2010, 23:38:58 »
Nie chodziło mi o bezpłatne przekazywanie do bibliotek,jestem przeciwny wszelkim zakazom jak i nakazom(mam nadzieję,że ten przymus odszedł wraz z prl-em)Biblioteki mają jakiś własny skromny budżet za który coś kupują i na coś takiego liczyłem,ale jak czegoś nie ma na rynku to i o zakup trudno. Zresztą jest to Pana prywatny projekt i chyba nikt nie może Pana zmusić do czegokolwiek.

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Października 2010, 09:47:50 »
jestem przeciwny wszelkim zakazom jak i nakazom(mam nadzieję,że ten przymus odszedł wraz z prl-em)
Obecna ustawa pochodzi z 1996 :-) Nie jestem przeciwny wysyłaniu darmowych egzemplarzy do bibliotek mających za zadanie gromadzenie całego dorobku kulturalnego (BJ i BN), natomiast z tego co wiem do pozostałych bibliotek duża część wydawców swoich książek nie wysyła. Co właściwie miałaby zrobić Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego z Sagą o ludziach lodu czy kolejnym wznowieniem Muminków? Nie wierzę, że biblioteki z listy otrzymującej e.o. mają moce przerobowe na wszystko, co się w Polsce wydaje. Wystarczy popatrzeć na pierwsze większe Targi Książki, żeby stwierdzić że jest to raczej niemożliwe.

Ja swoje dziełko do BJ i BN wyślę, ale to będzie chyba na tyle, jeśli chodzi o dostępność w bibliotekach.


paulina

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 33
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Października 2010, 16:35:05 »
Również jestem zainteresowany kupnem tej książki.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Października 2010, 08:41:14 »
Chcę ze swojej strony Koledze pogratulować :)

Z chęcią bliżej bym się zapoznam z książką, mam nadzieję, że do tego czasu nie zniknie nakład.

Tak z ciekawości się spytam, czy dlatego wybrał Pan Trajana, bo jest to cesarz jakoś szczególnie lubiany, czy też dlatego, że jest łatwo o nim pisać? A może jest zupełnie inny powód dla którego ta książka właśnie cieszy szczęśliwych jej posiadaczy i samego autora oczywiście :)

Marzy się by stworzyć taki cykl gawędy na temat innych czterech do kolekcji dobrych cesarzy :) 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Października 2010, 08:50:59 »
Widzę, że książka rozchodzi się jak woda!  :)

Czy jeszcze uchował się jakiś egzemplarz? Jeśli tak prosiłbym o info...
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

DzikiZdeb

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 347
Odp: Kwitnąca oaza na pustyni - książka o mennictwie Trajana
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Października 2010, 19:04:13 »
Chcę ze swojej strony Koledze pogratulować :)
A dziękuję, dziękuję :-)

Z chęcią bliżej bym się zapoznam z książką, mam nadzieję, że do tego czasu nie zniknie nakład.
W razie chęci zakupu posłałem szczegóły na priv :-)

Tak z ciekawości się spytam, czy dlatego wybrał Pan Trajana, bo jest to cesarz jakoś szczególnie lubiany, czy też dlatego, że jest łatwo o nim pisać? A może jest zupełnie inny powód dla którego ta książka właśnie cieszy szczęśliwych jej posiadaczy i samego autora oczywiście :)
Trajan miał bardzo praktyczne podejście do monet jako do najlepszego środka propagowania własnych sukcesów. Z braku TV i gazet właśnie monety zapewniały najszerszy odbiór społeczny, właściwie to nie kojarzę innego cesarza, który poza czynami wojskowymi reklamowałby w takim stopniu wszystkie większe budowle powstające w Rzymie, nowe drogi, akwedukty...

Marzy się by stworzyć taki cykl gawędy na temat innych czterech do kolekcji dobrych cesarzy :) 
Zobaczymy, jak się Trajan przyjmie, nie zarzekam się, że w razie życzliwej opinii mogę coś zacząć myśleć... Tyle, że ich trzeba trochę inaczej rozgryzać, nie są już tak "kronikowi" :-)

 

R E K L A M A
aukcja monet