Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 05:57:03

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: archiwizacja zbiorów  (Przeczytany 10357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

okejos

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 3 404
archiwizacja zbiorów
« dnia: 13 Października 2010, 07:13:22 »
jak w temacie
czy uzywacie jakiegoś specjalnego programiku? czy exela, a moze nikt nie bawi się w coś takiego.
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2017, 12:21:04 wysłana przez TomekP »
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Października 2010, 08:42:28 »
Ja osobiscie uzywam excela
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Października 2010, 08:46:15 »
jak na razie moje zbiory mam spisywane do zeszytu, plus fotka w komputerze.

Przymierzam się do archiwizacji monet coś na wzór strony internetowej, choćby takiej jak prowadzi Pan Lech.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

GenLee

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Października 2010, 12:03:49 »
Trudno mi mówić o jakiejś wielkiej archiwizacji (jak się ma 5 monet ;D) ale używam programu "Monety" w wersji trialowej. Umożliwia skatalogowanie do 50 monet (później trzeba wykupić licencję za około 50 zł.). Oprócz tego zeszyt w kratkę - co, kiedy i za ile...

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 731
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Października 2010, 12:31:31 »
A ja m. in. robię sobie zrzut z pulpitu po zakupieniu monety z fotkami i zapłaconą ceną plus zdjęcia, a następnie umieszczam takie "zrzuty" w folderach i odpowiednich katalogach.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Października 2010, 12:33:46 »
Zamiast kartki mozna robic to w excelu jest o wiele wygodniejsze mozna porobic funkcje zliczajace koszt zakupów ma naprawde duzo funkcji. Wgrywam to na poczte w kazdym miejscu moge sprawdzic który rocznik mam jaki stan do tego poczta na gmailu oferuje fajna usługe otwierania tego pliku bez zainstalowanego jakiego kolwiek oprogramowania ms office.
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Października 2010, 14:59:21 »
Zgadzam sie z kolega Omnes, ze Excel jest dobrym programem by zrobic ciekawa baze danych blaszek, dostosowana do naszych potrzeb. Jakos nie jestem przekonany do programow archiwizujacych blaszki. Ja osobiscie korzystam z Worda, w ktorym zrobilem tabelke dla wlasnych potrzeb, w ktora wpisuje wszystkie mi potrzebne parametry blaszek. W zaleznosci od tego co zbieramy i jakie sa potrzeby, mozna latwo i szybko zmodyfikowac taka tabelke. Ponizej obrazek takiej tabelki.

http://img99.imageshack.us/img99/7321/tabelapl.jpg
archiwizacja zbiorów
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

robertino

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 345
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Października 2010, 17:31:06 »
Exel w komputerze, druga wersja w zeszycie w kratkę, podzielam opinię przedmówcy,że Exel pozwala na dużą dowolność w swojej archiwizacji, a tak na marginesie to przykład opisu przez "acidboy" bardzo mi się podoba ( ja mam bez zdjęć i trochę mniej danych)

digitalicvs

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: archiwizacja zbiorów
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Listopada 2010, 17:00:19 »
Excel jak najbardziej ok - choć ja to robię w jego darmowym odpowiedniku - OpenOffice Calc ;). Od dłuższego czasu przymierzam się do porządniejszej bazy w OpenOffice Base (odpowiednik MS Access). Jest w niej więcej możliwości wyszukiwania i indeksowania numizmatów wg określonych cech. No i można poszczególne "fiszki" ubrać w formularze. Niby nic wielkiego, ale milsze dla oka. :)
Niestety, nigdy nie mogę wygospodarować odpowiedniej ilości czasu...
Robiłem też sobie spis w postaci stronki www - umieszczonej offline na dysku twardym. Jednak po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że to zbyt czasochłonne, a i możliwości wyszukiwania dość skromne. No, chyba że skorzysta się z "gotowców" typu Joomla czy phpFusion. ;)

 

R E K L A M A
aukcja monet