Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 04:22:24

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ograniczenie wystawiania ofert?  (Przeczytany 28194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopada 2010, 08:17:50 »
Hmmm zgadza sie to był moj pierwszy post ale nie dla "spamu" a po to by trafić do grupy potencjalnych nabywców którzy są zainteresowani tymi numizmatami.
Problem w tym, że to nie są numizmaty. I stąd to negatywne nastawienie. Proszę z tymi żetonikami iść do skupu złomu i tam zaproponować te niby numizmaty. Tyle ile Panu tam zaproponują tyle są warte te niby numizmaty.
TPZN nr 042
Pozdrawiam

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopada 2010, 18:25:05 »
kolego , jeśli tylko będziesz miał problem z monetami , lub wpadną ci w ręce monetki i będą zbędne w twoim zbiorze chętnie pomożemy ci zidentyfikować taką monetę , a jak okaże się interesująca , pewnie i nie zabraknie chętnych
gdybyś przeczytał choć kilka postów na tymże forum , wiedziałbyś że nie z tym tutaj
jeśli jednak już sie pozbędziesz gdzieś tych krążków metalu i kupisz coś  co stanowi numizmat , zapraszamy , chętnie pomożemy
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

ziomal1225

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 14
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopada 2010, 18:46:17 »
Nadal się krępuję tu pisać, wśród ludzi naprawdę znających się na rzeczy, no ale cóż lepiej czasami się odważyć. Osobiście uważam, że te 'numizmaty' niczym się nie różnią od pozostałych numizmatów z mennicy polskiej. Zwykłe blaszki mające jakąś "wartość". Dla mnie takie blaszki jak i GN czy kolekcjonerskie III RP nie mają żadnej wartości. Dla mnie ważna jest wartość historyczna, fakt, iż dana moneta była w obiegu. A to... zostawię bez komentarza. Żałuje, że zbierałem GN. Za te pieniądze mogłem już mieć jakoś małą kolekcję. Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad sprzedażą moich dwójek. Uroiłem sobie, że przy ich pomocy spróbuje zarazić swoje potomstwo numizmatyką.

Tajniak

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 208
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopada 2010, 19:14:25 »
Autor tematu i tak osiągnął już zamierzony cel, więc dalsze uwagi, że to nie jest moneta, nie pomogą. On pewnie już w ogóle na forum wchodzić nie będzie. ;)

Waldemar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 28
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopada 2010, 21:23:34 »
Nadal się krępuję tu pisać, wśród ludzi naprawdę znających się na rzeczy, no ale cóż lepiej czasami się odważyć. Osobiście uważam, że te 'numizmaty' niczym się nie różnią od pozostałych numizmatów z mennicy polskiej. Zwykłe blaszki mające jakąś "wartość". Dla mnie takie blaszki jak i GN czy kolekcjonerskie III RP nie mają żadnej wartości. Dla mnie ważna jest wartość historyczna, fakt, iż dana moneta była w obiegu. A to... zostawię bez komentarza. Żałuje, że zbierałem GN. Za te pieniądze mogłem już mieć jakoś małą kolekcję. Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad sprzedażą moich dwójek. Uroiłem sobie, że przy ich pomocy spróbuje zarazić swoje potomstwo numizmatyką.

Nie żałuj, bo gdyby nie GN-y to być może wcale byś się nie zainteresował starszymi monetami.

DagonX

  • Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 357
Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Listopada 2010, 23:34:39 »
Nadal się krępuję tu pisać, wśród ludzi naprawdę znających się na rzeczy, no ale cóż lepiej czasami się odważyć. Osobiście uważam, że te 'numizmaty' niczym się nie różnią od pozostałych numizmatów z mennicy polskiej. Zwykłe blaszki mające jakąś "wartość". Dla mnie takie blaszki jak i GN czy kolekcjonerskie III RP nie mają żadnej wartości. Dla mnie ważna jest wartość historyczna, fakt, iż dana moneta była w obiegu. A to... zostawię bez komentarza. Żałuje, że zbierałem GN. Za te pieniądze mogłem już mieć jakoś małą kolekcję. Jakoś nigdy nie zastanawiałem się nad sprzedażą moich dwójek. Uroiłem sobie, że przy ich pomocy spróbuje zarazić swoje potomstwo numizmatyką.

Nie żałuj, bo gdyby nie GN-y to być może wcale byś się nie zainteresował starszymi monetami.

Dokładnie - sam od tego zaczynałem (i PRL-u, którego w domu pełno było), i co tu dużo mówić z sentymentu dalej dokupuję jako "ładne blaszki" ;)
Rada Oficerów 2015/16, 2019/20-2023/24

https://zastepczy.wordpress.com/

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Listopada 2010, 18:49:42 »
Wydzieliłem z wątku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,2975.0.html

Czy jesteście za wprowadzeniem ograniczenia dla działu Sprzedam? Konkretnie dopuszczenie tylko ofert "prawdziwych numizmatów" i literatury?

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Listopada 2010, 19:09:13 »
Konkretnie dopuszczenie tylko ofert "prawdziwych numizmatów" i literatury?

Przemyślałem i jestem za takim rozwiązaniem.
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Sciurus

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Listopada 2010, 20:03:59 »
Ja też jestem za.

Waldemar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Listopada 2010, 20:29:23 »
Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to też jestem za.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Listopada 2010, 19:10:03 »
jestem za
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

marmota18

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 181
  • TPZN - nr 54
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #26 dnia: 04 Listopada 2010, 19:30:56 »
Co to za pytanie. Oczywiście że jestem za ograniczeniem.
TPZN - nr 54

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Listopada 2010, 21:55:06 »
To będzie najlepsze rozwiązanie  :)
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

DagonX

  • Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Listopada 2010, 00:29:18 »
Wydzieliłem z wątku http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,2975.0.html

Czy jesteście za wprowadzeniem ograniczenia dla działu Sprzedam? Konkretnie dopuszczenie tylko ofert "prawdziwych numizmatów" i literatury?

W teorii jestem za, ale najpierw wolałbym usłyszeć co rozumiemy przez to niedookreślone pojęcie "prawdziwy numizmat"...  8)
Rada Oficerów 2015/16, 2019/20-2023/24

https://zastepczy.wordpress.com/

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Ograniczenie wystawiania ofert?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Listopada 2010, 21:03:39 »
No to ustalmy co jest dopuszczone do sprzedaży na forum. Ja proponuję:
- Powojenne monety/banknoty typowo obiegowe.
- Monety/banknoty przedwojenne, również wybijane typowo dla kolekcjonerów (ze względu na wartość historyczną).
- Przedwojenne medale, żetony, pieniądz zastępczy.
- Kopie i falsyfikaty, pod warunkiem, że są trwale oznaczone jako kopia/fals.

Oprócz tego literatura i akcesoria.

Absolutny zakaz wystawiania:
- Współczesnych monet/banknotów/żetonów kolekcjonerskich: lustrzanki, GNy, próby, "dukaty lokalne", pseudo monety.
- Wytworów Skarbnicy Narodowej, Skarbca Mennicy, Mennicy Śląskiej/Łebskiej/Kresowej itp.
- Współczesnych wytworów Mennicy Polskiej z wyjątkiem monet typowo obiegowych.
- Monet euro, którymi można płacić wyłącznie w kraju ich wybicia, dodatkowo w szczególności tzw. prób euro.
- Kopii i prób jako monet prawdziwych.


Przy okazji, może rozbić dział "Sprzedam" na "Numizmaty" i "Literaturę i akcesoria"?

Czekam na wasze opinie.

 

R E K L A M A
aukcja monet