Aktualności:

  • 19 Marca 2024, 04:40:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej  (Przeczytany 26179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« dnia: 25 Listopada 2010, 20:27:50 »
Szanowni Państwo,

miło mi poinformować, że wykrystalizował się program drugiej edycji Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej. Oto on:

10 lutego (od godz. 13.30 do 19.00, między modułami przerwa na kawę):
- „Wprowadzenie do mennictwa świata greckiego” - 2 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
- „Wprowadzenie do mennictwa rzymskiego” - 2 godz. wykładu + 30 min. dyskusji
11 lutego (od godz. 10.00 do 18.00, między modułami obiad - od 14.30 do 15.30):
- „Mennictwo celtyckie” - 2. godz. wykładu + 15 min. dyskusji
- „Mennictwo republiki rzymskiej od wprowadzenia denara do bitwy pod Akcjum w 31 r. przed Chr.” - 2 godz. wykładu + 15 min. dyskusji
- „Rozpoznawanie fałszerstw monet antycznych” – 1 godz. prezentacji + 90 min. dyskusji
12 lutego (od godz. 10.00, o godz. 14.00 obiad i zakończenie warsztatów):
- „Czyszczenie i konserwacja monet antycznych" - 2 godz. wykładu + 2 godz. ćwiczeń.

Moduły wstępne oraz moduł poświęcony mennictwu republikańskiemu poprowadzi piszący te słowa, o Celtach opowie głównie Jacek Rakoczy, zaś o czyszczeniu i konserwacji monet antycznych opowie praktyk - kierownik Pracowni Dokumentacji i Konserwacji Instytutu Archeologii UMK Marek Kołyszko. Dyskusję na temat fałszerstw będziemy moderować wspólnie.

Koszty udziału w warsztatach zamkną się tym razem w kwocie 120 zł za całość.

Dla uczestników I edycji mam dobrą wiadomość: w końcu ukazała się moja książka "Monety Republiki Rzymskiej. Kompendium", którą w przyszłym tygodniu będę Panom wysyłał...

Zapraszam do nadsyłania zgłoszeń pod adres:
bartosz.awianowicz@uni.torun.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz Awianowicz
« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2017, 19:45:50 wysłana przez TomekP »

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Listopada 2010, 20:48:31 »
w końcu ukazała się moja książka "Monety Republiki Rzymskiej. Kompendium",




Tylko pogratulowac panie Bartoszu
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 150
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Listopada 2010, 20:52:53 »
Witaj Bartku!

To miło, że Ci się chce organizować kolejna edycję. Sympatycznie będzie ponownie się spotkać.
Termin krótki i wchodzący w weekend jest bardziej elastyczny i możliwy do dostosowania się do niego.
Opcje wybiórcze mam nadzieję, że również wchodzą w rachubę.

Ostatnio dojeżdżałem, więc tematem ewentualnych noclegów się nie interesowałem.
Macie możliwość coś zorganizować, ewentualnie podpowiedzieć w kwestii bazy noclegowej ?
A nóż zbierze się ekipa, która zechce pogawędzić o monetkach przy szklaneczce
do białego ranka ;)


Cytuj
Dla uczestników I edycji mam dobrą wiadomość: w końcu ukazała się moja książka "Monety Republiki Rzymskiej. Kompendium", którą w przyszłym tygodniu będę Panom wysyłał...

Czy te materiały z wykładów również będą dołączone ?

Pozdrawiam :)

Tomek

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopada 2010, 21:16:36 »
Witam Panów!

Dziękuję za zainteresowanie!

Oczywiście przyjazd na dwa dni (80 zł) lub jeden dzień (50 zł) też jest możliwy.

Cytuj
Macie możliwość coś zorganizować, ewentualnie podpowiedzieć w kwestii bazy noclegowej ?
A nóż zbierze się ekipa, która zechce pogawędzić o monetkach przy szklaneczce
do białego ranka Mrugnięcie

Tomku! Liczę, że właśnie tak będzie. Nie chcę niczego narzucać, ale byłoby dobrze, gdyby uczestnicy zechcieli przenocować jeśli nie w jednym hotelu, to w każdym razie w hotelach położonych blisko siebie.

Co do pierwszych warsztatów, oczywiście poza książką będzie płyta z prezentacjami.

Pozdrawiam serdecznie,
B.A.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 150
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Listopada 2010, 21:33:44 »
Cytuj
Nie chcę niczego narzucać, ale byłoby dobrze, gdyby uczestnicy zechcieli przenocować jeśli nie w jednym hotelu, to w każdym razie w hotelach położonych blisko siebie.

Byłoby miło zebrać się w kameralnym gronie i urządzić dyskusyjny (nocny) maraton  ;)

Cytuj
Co do pierwszych warsztatów, oczywiście poza książką będzie płyta z prezentacjami.

Ta już pocieram kolanami ze zniecierpliwienia jak przedszkolak i oczywiście poproszę o jakiś skromny wpis z autografem samego autora :)

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopada 2010, 21:38:45 »
Mam pytanie czy jak kogoś nie było tez ma szanse na ksiazke i materiały ?
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopada 2010, 22:22:42 »
Witam Panie Bartoszu!

Cytuj
Dla uczestników I edycji mam dobrą wiadomość: w końcu ukazała się moja książka "Monety Republiki Rzymskiej. Kompendium", którą w przyszłym tygodniu będę Panom wysyłał...

A jednak się udało! Drukarnia wystawiła Pana na dużą próbę - cierpliwości!!! :)
Oczywiście prosiłbym, także o wpis z autografem!

Tomku, na który dzień planujesz zjechać? Daj znać na priv. Ja chciałbym załapać się na wykład o konserwacji.  :)
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopada 2010, 23:39:47 »
Witam Panów ponownie!

Cytuj
A jednak się udało! Drukarnia wystawiła Pana na dużą próbę - cierpliwości!!! Uśmiech
Oczywiście prosiłbym, także o wpis z autografem!

Oczywiście! Z chęcią napiszę dedykację wszystkim uczestnikom I warsztatów. Kiedy nasza impreza stanie się już znana na świecie, taka pamiątka będzie miała pewną wartość ;)
Wydawca i drukarnia rzeczywiście dostarczyli mi sporo "radości", zwłaszcza że ilustracje wypadły dość marnie, co w połączeniu z długim czasem oczekiwania, skłania mnie do szukania dla kompendium monet cesarstwa innego wydawnictwa...

Cytuj
Mam pytanie czy jak kogoś nie było tez ma szanse na ksiazke i materiały ?

Archiwalne prezentacje z całą pewnością będą dostępne dla uczestników kolejnych edycji warsztatów. Zapraszam zatem! Pierwszy egzemplarz książki właśnie wystawiłem na Allegro. W ciągu kilku tygodni powinna jednak trafić do szerszej sprzedaży.

Pozdrawiam,
B.A.

Omnes

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 523
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Listopada 2010, 08:40:39 »
1 egzemplarz bedzie pewnie drogi poczekam zatem na ta druga partie :)
------------------------LICYNIUSZ------------------------

TPZN nr 056

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopada 2010, 11:23:33 »
I egz. wystawiłem od 1 zł, bo jeszcze nie znam jego oficjalnej ceny. Znając politykę wydawnictwa, sądzę jednak, że będzie niska.
Wróćmy jednak do głównego wątku: jest już pełna informacja o II edycji warsztatów na stronie Fundacji Traditio Europae:
http://www.traditio-europae.org/Dzialalnosc_Fundacji/Torunskie_warsztaty_numizmatyki_antycznej.html

Wszelkie szczegóły logistyczne chętnie uzgodnię z Panami drogą mailową.

Pozdrawiam,
B.A.

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopada 2010, 19:07:22 »
Witajcie,

tyle pysznych wiadomości na raz  ;D i Warsztaty z Republiką i wreszcie długo oczekiwane Kompendium Republiki. Materiałów krajowych jak na lekarstwo, a na Gebhardt'cie i Backes'ie troszkę się zawiodłem.
Serdeczne gratulacje Bartku - Wytwałość została nagrodzona!!!
VIVAT - Republika rządzi !!!!!!!!!!!!!!!!

Btw. cena już 52 PLZ  ;D

Andrzej

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Listopada 2010, 22:22:23 »
Drogi Andrzeju!

Dziękuję Ci serdecznie! :) Mam nadzieję, że Twoją radość mogę interpretować jako potwierdzenie uczestnictwa w II edycji warsztatów...

Raz jeszcze wszystkich pozdrawiam i zachęcam do przyjazdu przynajmniej na dzień warsztatów!
Co do książki, wystawiłem pierwszy egzemplarz na próbę. Kiedy dostanę egzemplarze autorskie i dowiem się, jaką cenę ustalił wydawca, wystawię zapewne jeszcze kilka sztuk w stałej już cenie/

Pozdrawiam,
B.A.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 150
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Grudnia 2010, 19:35:02 »
Cytuj
mam dobrą wiadomość: w końcu ukazała się moja książka "Monety Republiki Rzymskiej. Kompendium", którą w przyszłym tygodniu będę Panom wysyłał...

Przesyła z książką i płytką właśnie dzisiaj dotarła. Wielkie dzięki za ten sympatyczny "mikołajkowy" prezent :)

Na razie przekartkowałem tylko pobieżnie i z tego co widzę - kawał dobrej, mrówczej roboty. Sama esencja: zwięźle i na temat.
Bartku - wielkie gratulacje !

Teraz prysznic, lampka czerwonego wina i do lektury  ;)

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudnia 2010, 15:48:23 »
I ja już moją książkę i płytkę wczoraj dostałem. Super !!! W książce jest to - czego nie ma w katalogach Republiki u Sear'a, Alberta, Gebhardt'a piękne rozwinięcia i to po naszemu :)))).
Ale z książki wynika też, ze to dopiero początek większego dzieła. Przed nami "Monety Cesarstwa Rzymskiego. Kompendium" (Bartek przekazał nam próbkę w formie wydruków na pierwszych warsztatach), potem "Słownik legend i abrewiacji monet starożytnego Rzymu"; "Słownik bóstw i personifikacji na antycznych monetach rzymskich"; "Słownik antycznych monet greckich" ... ten człowiek to tytan pracy  ;D

Pozdrowionka

Andrzej

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 682
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudnia 2010, 22:50:09 »
Drogi Andrzeju,

ależ to tylko zapowiedzi... Komplet kompendiów powstanie najpewniej dopiero za kilka lat. Gdybym mógł zajmować się tylko numizmatyką, pewnie mógłbym obiecać nowy tytuł co roku. Ponieważ jednak moje obowiązki naukowe i dydaktyczne wiążą się przede wszystkim z literaturą łacińską i (w nieco mniejszym stopniu) grecką, mogę jedynie zapowiedzieć skończenie kompendium legend i skrótów na monetach cesarstwa w roku 2011, a ikonografią monet rzymskich i monetami greckimi zajmę się poważniej pewnie dopiero po habilitacji. Zatem przyjdzie Państwu jeszcze na nie poczekać jakieś 3-4 lata...

Pozdrawiam serdecznie,
B.A.


 

R E K L A M A
aukcja monet