Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 19:21:05

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej  (Przeczytany 26209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Grudnia 2010, 11:28:08 »
Witam,

Książkę (i płytę) otrzymałem! Bardzo się z tego faktu cieszę! Z symatycznego wpisu także - zwłaszcza, że jest on z datą mikołajkową!  :)
Pozostaje teraz zagłębić się w lekturze, czego nie omieszkam uczynić!

Pozdrawiam,
Piotrek
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Stycznia 2011, 22:13:16 »
Witam,

Żeby nie mieszać wątków - pozwolę o swojej obecności, napisać tutaj. :)

Na razie planuję przyjazd w sobotę (bardzo ciekawy temat). Mam nadzieję, że urlop mi wypali i będę też w piątek - ale tego nie mogę obiecać.
A reszta Koleżeństwa - jakie ma plany?
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Stycznia 2011, 07:51:21 »
Cytuj
A reszta Koleżeństwa - jakie ma plany?
Ja jeszcze nic nie wiem, przede mną czarna dziura, czekam jak potoczą się sprawy finansowe. Bardzo bym chciał przyjechać, jeśli już mi się uda to nie będę sam a zabiorę swoje dziewczyny.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Stycznia 2011, 12:00:11 »
Cytuj
nie będę sam a zabiorę swoje dziewczyny.

Oj, jak fajnie (?) mają wyznawcy Allaha i Mormoni  ;)

Z racji przeciągających się problemów z wolnymi kartkami w kalendarzu, cały czas rozważam różne opcje.
Wersja pozytywna - piątek i sobota ( mam nadzieję, że po kawalersku, bez balastu ).
Opcja negatywna - wcale, jeśli natłok przeróżnych obowiązków nieco się nie rozluźni.

Z decyzją pewnie będę zwlekał do końca...

Pozdrawiam :)

Tomek 

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Stycznia 2011, 12:47:27 »
Witam!

Chciałbym ostrożnie dorzucić drobny pomysł: czy nie dałoby się całej imprezy zarejestrować (audio / wideo?), aby osoby nie mogące uczestniczyć też miały możliwość posłuchania / zobaczenia??? Stan techniki powinien na to pozwolić, opłata za dodatkowe materiały pokonferencyjne musiała by pokryć koszty...
Nie śmiem proponować już czegoś takiego, jak puszczenie całości (real time?) w sieć, co byłoby w sumie najtańszym rozwiązaniem....

Pozdrawiam
Zenon M.

PS. Też się wybierałem, ale terminarz, terminarz, terminarz :(

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Stycznia 2011, 13:56:58 »
Cytuj
Oj, jak fajnie (?) mają wyznawcy Allaha i Mormoni

Panie Tomku :) miałem na myśli moją żonę i córkę :) żadnym wyznawcą powyższych nie jestem

W Toruniu bywałem dosyć często z żoną, rok w rok na organizowane pokazy filmów eksperymentalnych organizowanych przez moich znajomych. Zamek Toruński i w Dybowie zaliczone kilka razy, muzeum Kopernika, Ratusz i wiele innych miejsc, bardzo nam się podoba to miasto, starówka ma w sobie coś magicznego :)
 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Stycznia 2011, 15:20:23 »
Witam Panów,

cieszę się niezmiernie, że wątek TPZN odżył. Cieszę się też na spotkanie z tymi spośród Panów, którym uda się jednak dojechać do Torunia. Zdaję sobie sprawię, że zwłaszcza dla osób z południa Polski nie jest to łatwi i będę dążył do tego, by za czas jakiś np. we współpracy z gabinetem numizmatycznym Muzeum Narodowego zorganizować podobną imprezę w Krakowie (najpewniej już po remoncie Pałacu Czapskich)...
O rejestracji całości warsztatów w czasie rzeczywistym, muszę przyznać, nie myślałem, ale postaram się, by z II edycji zostało coś więcej niż prezentacje PowerPointa i zdjęcia na stronie TPZN na Facebooku, jak to miało miejsce po I edycji:
http://www.facebook.com/pages/Torunskie-Warsztaty-Numizmatyki-Antycznej/134793483226063?v=photos&ref=sgm

Tych, którzy przyjadą na więcej niż jeden dzień i skorzystają z noclegu, zachęcam do wyboru hotelu na Starym Mieście lub jego najbliższych okolicach, gdyż część uczestników planuje już spotkania integracyjne...

Pozdrawiam serdecznie,
B.A.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:19:44 »
Cytuj
miałem na myśli moją żonę i córkę Uśmiech żadnym wyznawcą powyższych nie jestem

Domyślałem się takiej właśnie opcji, ale miało być z niewinnym żarcikiem :)

Przyjedź Macieju, przyjedź! Raz sobie panujemy, innym razem jedziemy po imieniu - najwyższy czas uścisnąć po męsku dłoń.

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:25:58 »
Cytuj
Tych, którzy przyjadą na więcej niż jeden dzień i skorzystają z noclegu, zachęcam do wyboru hotelu na Starym Mieście lub jego najbliższych okolicach, gdyż część uczestników planuje już spotkania integracyjne...

Bartku, skrobnę parę słów wieczorem na priva z prośbą o namiar na nocleg na Starym Mieście...

Czy ta impreza integracyjna ma być wieczorkiem z piątku na sobotę i czy ta część uczestników planująca owe spotkanie, zamierza zabierać ze sobą osoby towarzyszące, czy też ma to być kawalerskie spotkanie ? ? ?

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:42:03 »
Cytuj
Czy ta impreza integracyjna ma być wieczorkiem z piątku na sobotę i czy ta część uczestników planująca owe spotkanie, zamierza zabierać ze sobą osoby towarzyszące, czy też ma to być kawalerskie spotkanie ? ? ?

Głównym pomysłodawcą "wieczorku integracyjnego" jest Marian Marciniak, dyrektor Muzeum w Brodnicy, który dzielnie brał udział w całej I edycji. Z tego, co wiem, przyjedzie sam. Co do innych, wiem, że jeszcze jedna osoba przyjedzie sama. Co do pozostałych (łącznie mam teraz 7 potwierdzonych zgłoszeń na całość), nic o osobach towarzyszących nie wiem, ale Toruń jest na tyle ładnym miastem, że osoby towarzyszące z pewnością nie będą się nudzić... A wieczorek raczej "kawalerski" nie będzie, bo wśród zadeklarowanych uczestników są już 2 panie.

Pozdrawiam,
B.A.

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Stycznia 2011, 22:57:51 »
Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza dla osób z południa Polski nie jest to łatwe i będę dążył do tego, by za czas jakiś np. we współpracy z gabinetem numizmatycznym Muzeum Narodowego zorganizować podobną imprezę w Krakowie (najpewniej już po remoncie Pałacu Czapskich)...

Oj, Panie Bartoszu, toż to by było cudownie!  :D W takim przypadku przyjadę, choćby warsztaty miały miejsce w najgorętszym dla mnie okresie. Bo tak, to tylko przyglądam się i zazdroszczę kolegom, którzy się wybierają. Wyjazd do Torunia dla mnie to już niestety poważna wyprawa...
Tak więc trzymam kciuki i gorąco proszę o nie zarzucenie pomysłu!

Pozdrawiam

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Stycznia 2011, 19:06:49 »
O rejestracji całości warsztatów w czasie rzeczywistym, muszę przyznać, nie myślałem,
A czy coś takiego dało by się zorganizować? Albo tylko nagranie audio - z którego można by zrobić .mp3-ki (a te później gdzieś wrzucić do pobrania z odpowiednim hasłem...). To, plus prezentacje PowerPoint i "niestety nieobecni" mieliby choć namiastkę wykładów....   :o   :(   ???   :)   :D   ;D

ZM

PS. Myślę, że gdyby trzeba było się zrzucić na materiały (DAT-dyski???, chyba, żeby od razu nagrywać na kompa...), to na pewno chętni by się znaleźli.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Stycznia 2011, 17:08:10 »
Cytuj
A czy coś takiego dało by się zorganizować? Albo tylko nagranie audio - z którego można by zrobić .mp3-ki (a te później gdzieś wrzucić do pobrania z odpowiednim hasłem...). To, plus prezentacje PowerPoint i "niestety nieobecni" mieliby choć namiastkę wykładów....

Myślę, że tyle da się zrobić, tj. powinno się udać znaczną część nagrać w formacie mp3 lub podobnym, a jakąś niewielką cząstkę również jako film formatu MOV.
Chyba lepiej jednak będzie w przyszłości wyjść poza Toruń i raz w roku robić warsztaty numizmatyki antycznej również gdzieś na południu (najpewniej w Krakowie)...

Pozdrawiam serdecznie i nieustająco (tych, którzy mogą) zapraszam!
B.A.

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Stycznia 2011, 17:20:31 »
Fantastycznie!!!! Z góry dziękuję!!! ;D
Kraków jest niezły - a gdyby to nie wyszło, proponuję Cieszyn (tam pracuję). Z pomieszczeniem nie powinno być problemów, sprzęt jest, a i miejsce na imprezkę integracyjną by się znalazło...
Nie zapominajmy też o tym, że na Wygórzu Zamkowym znaleziono złotego statera Boiów - a więc i genius loci odpowiedni...  ;)

Pozdrawiam serdecznie

ZM

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: II edycja Toruńskich Warsztatów Numizmatyki Antycznej
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Stycznia 2011, 17:33:32 »
Cytuj
proponuję Cieszyn (tam pracuję). Z pomieszczeniem nie powinno być problemów, sprzęt jest, a i miejsce na imprezkę integracyjną by się znalazło...
Nie zapominajmy też o tym, że na Wygórzu Zamkowym znaleziono złotego statera Boiów - a więc i genius loci odpowiedni...  Mrugnięcie

Panie Zenonie,

dobry pomysł. Może uda się ściągnąć również Braci Czechów i będziemy mieć imprezę międzynarodową ;)

Pozdrawiam,
B.A.

 

R E K L A M A
aukcja monet