Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:41:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PÓŁTORAKI - dyskusja, zdjęcia, odmiany itp  (Przeczytany 796015 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Czy ktoś potwierdza date na aktualnej aukcji allegro Pt"Półtorak Zygmunt III Waza 1624 od 1 zł BCM !"
Ciekawa ta cyferka

taka jak na foto?

A na drugim jest ciekawa ;)
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

iwa1112

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Osobiscie takiej nie mam ,ale juz niedługo.Ta druga niewyrażna ,przynajmniej na moim monitorze.
pozdrawiam.
Mam kontakt e-mailowy z p Anną która nabyła tamtego półtoraka z dziwną legendą dlatego tez napisałam ,ze będę miała fotki.Posiada ona równiez ciekawego półtoraczka MONNE ,też fotki mam mieć.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
i super
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

iwa1112

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
I juz się poprawiam .Pani Anna posiada odmianę  rocznika 1622 MONNO [sas] REG POLLO Na fotce MMS nie widać przesunięcia ,czy tez podwójnego bicia.Wygląda,że tu zjedli literkę a tam dodali aby wypełnic przestrzeń.Najgorzej ,że fotke przesłała na mój nowy telefon którego jeszcze nie rozgryzłam ,bo juz bym podeslała fotkę :

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
latan mam nadzieję, że 1622 RE POLO pojawi się w katalogu wraz z twoimi zdjęciami

Monety otrzymałem więc zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcia. Sama moneta jest trochę "powycierana" ale czytelna i ciekawa.

maciekp

  • Gość

Zdobyłem właśnie siedem pospolitych półtoraczków z lat 1619-25. Oto pierwszy z nich. Trudno się faktycznie fotografuje takie maleństwa...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Ponieważ jest problem z miejscem na serwerze to taka mała prośba - proszę umieszczać monety, których jeszcze nie ma w katalogu.
Mam nadzieję, że nikogo tą prośbą nie urażę, a adminowi pozwoli to trochę później kolejny raz szukać miejsca na nowe załączniki.

Oczywiście można też podesłać monety na mojego @ - a ja co jakiś czas umieszczam je na serwerze shiver'a i w naszym katalogu.

Zdjęcia z innych serwerów proszę zamieszczać bez przeszkód - nie zajmują cennego miejsca tutaj.
« Ostatnia zmiana: 16 Marca 2011, 20:54:18 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
latan mam nadzieję, że 1622 RE POLO pojawi się w katalogu wraz z twoimi zdjęciami

Monety otrzymałem więc zgodnie z obietnicą zamieszczam zdjęcia. Sama moneta jest trochę "powycierana" ale czytelna i ciekawa.

a co z tą drugą monetką ?? z tym dziwnym L ??
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Już zamieszczam.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
wygląda mi to na odwrócone T
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Tak to widać. Może początkowo L wybito odwrotnie tj. ogonkiem w lewo, potem spostrzeżono błąd i dobito L już prawidłowo i tak powstało T do góry nogami.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
nie wydaje mi się.
Jak trzeba by było punce ustawić by uzyskać takie efekt. Albo sama punca była źle wykonana albo to T.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Ale do czego było by "im" potrzebne T ?.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
a bo ja wiem ...
mam szelążka w którym na jednej stronie użyto odwróconej litery G zamiast D (jest na  forum) po co to im było też nie wiem.
może punca L się gdzieś zapodziała, albo zniszczyła ...
w każdym razie jutro wyląduje to to w katalogu.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

maciekp

  • Gość
Ponieważ jest problem z miejscem na serwerze to taka mała prośba - proszę umieszczać monety, których jeszcze nie ma w katalogu.
Jeżeli chodzi o mnie, zawsze linkuję zdjęcia z własnego serwera. Jeżeli chodzi o moją monetkę, to sprzedawca twierdził, że wszystkie sprzedawane są z Krakowa. Tymczasem w katalogu nie ma pozycji K.19. Czy sprzedawca się pomylił i w rzeczywistości sprzedawał wśród wystawionych także monetki z Bydgoszczy?

 

R E K L A M A
aukcja monet