Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 00:57:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PÓŁTORAKI - dyskusja, zdjęcia, odmiany itp  (Przeczytany 796106 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Jeśli chodzi o półtoraki z mennicy krakowskiej to pochodzą one z lat 1614 - 1618. Cechą charakterystyczną krakowskich półtoraków są haki po POLO w legendzie otokowej. Jeśli nabyłeś półtoraki z lat 1619 i późniejszych to są one z mennicy bydgoskiej.

maciekp

  • Gość
Dziękuję za informację, najwyraźniej WCN podszedł do tej aukcji (internetowej) z niezbyt dużą dbałością. Będzie trzeba się podszkolić, w czym Wasz katalog na pewno bardzo się przyda.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Ponieważ jest problem z miejscem na serwerze to taka mała prośba - proszę umieszczać monety, których jeszcze nie ma w katalogu.
Jeżeli chodzi o mnie, zawsze linkuję zdjęcia z własnego serwera. Jeżeli chodzi o moją monetkę, to sprzedawca twierdził, że wszystkie sprzedawane są z Krakowa. Tymczasem w katalogu nie ma pozycji K.19. Czy sprzedawca się pomylił i w rzeczywistości sprzedawał wśród wystawionych także monetki z Bydgoszczy?

Uwaga była ogólna a nie tylko do Ciebie.

A poza tym temat ma już ponad 10 tys. odsłon i jest jednym z najbardziej popularnych na forum ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2011, 16:23:27 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

maciekp

  • Gość
Jasne, ale poczułem konieczność wytłumaczenia się - skoro wstawiłem zdjęcie nic nowego nie wnoszące. Do mnie ta wypowiedź również była kierowana i rozumiem to. ;)
Może nie powinienem był wgrywać zdjęć do galerii forumowej. Szkoda, że nie można w niej wstawić zdjęć linkując - próbowałem eksperymentalnie, ale nic z tego. Z drugiej strony, zdjęcia monet to świetna rzecz, do której mamy tak szeroki dostęp dzięki internetowi. Przydałoby się trochę więcej miejsca na serwerze, zwłaszcza w epoce tak niskich cen pamięci masowych...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
jeśli linkujesz z jakiegoś serwera to wstawiaj ile chcesz.

a tak z ciekawości możesz zlinkować aukcję o której mówisz ??
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

magda28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
witam ,znalazlam na allegro taka oto aukcje,zaczęłąm licytację ale przyglądając sie bliżej mysle ze to zaden półtorak,czyżby sprzedawca wstawił błedny opis? w takim razie prosze o pomoc.co to za moneta?jakiś szelążek? bo na półtoraczka raczej to nie wyglada proszę o podpowiedz.i link do aukcji


http://allegro.pl/zygmunt-iii-waza-1623-poltorak-srebro-bcm-i1500869285.html


celtycki

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 246
Bo to jest półgrosz Zygmuntowski. Ciekawa data nie bardzo wiadomo co "artysta" miał na myśli czy to 1515 czy 1513, a może 1514?

magda28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 43
sądzi Pan ze to orginał?

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
u tego sprzedawcy to normalne często sprzedaje źle opisane monety ;)
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

maciekp

  • Gość
a tak z ciekawości możesz zlinkować aukcję o której mówisz ??
Tę, w której kupiłem półtoraki? Jasne: http://allegro.pl/zygmunt-iii-7x-poltorak-koronny-1619-25-krakow-i1500513716.html
Z herbem Sas również się pomylili, no bo jak w 1625... Troszkę niedbale, po prostu.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2011, 12:41:58 wysłana przez maciekp »

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
zrób lepsze zdjęcia pierwszej i drugiej monety z dołu.

Co do WCN - rzeczywiście niedbale opisana aukcja.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
mała aktualizacja - kolejne monetki latan'a dodane
co jeszcze Pan ukrywa ciekawego ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Jeszcze coś ciekawego wygrzebię, obiecuję. ;)

maciekp

  • Gość
Nie jestem pewien, czy są to "lepsze zdjęcia". Kiepskie oświetlenie daje się we znaki zwłaszcza przy cykaniu takich maleństw. Jeżeli do czegoś się przydadzą, będę zaszczycony. Jeżeli nie - spróbuję jeszcze zrobić lepsze, gdy będzie więcej czasu.


link: http://www.depl.pl/monety/poltorak1620.jpg

link: http://www.depl.pl/monety/poltorak1622.jpg

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
co do rocznika 22 to jabłko zastosowano takie jak w roku 1621. Później jest znacznie mniej efektowne.

Panie Andrzeju a jak tam Pana opracowanie nt jabłek ??
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet