Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 03:32:02

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PÓŁTORAKI - dyskusja, zdjęcia, odmiany itp  (Przeczytany 796141 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Coś tam powstaje, ale bardzo powoli. (brak czasu i chwilowo "sprzętu"). Jak powstanie coś konkretnego podeślę próbkę.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Katalog półtoraków -ODMIANY INTERPUNKCYJNE - ważne
« Odpowiedź #376 dnia: 22 Marca 2011, 10:33:06 »
Panowie ponieważ co raz mniej nowych odmian napisowych odkrywamy to trzeba by było się zabrać za coś nowego
TAK WIĘC PROSZĘ KAŻDEGO zbierającego półtoraczki o przejrzenie swoich kolekcji i wypisanie odmian interpunkcyjnych.
Ja swojego czasu wszystko zbiorę i uzupełnię katalog.

I tak dla porządku jeden post = jedna odmiana napisowa (potem podam przykład)

oznaczenie znaków interpunkcyjnych

spacja - brak

. - kropka
: - dwukropek
* - gwiazdka 6 ramienna
*/* - dwukropek z gwiazdek
*5 - gwiazdka 5 ramienna (może coś się jeszcze wymyśli jak to ma wyglądać)
(*)- rozety
X - krzyże umieszczone ukośnie wzgledem liter
+ - krzyże umieszczone prosto
~ - wstążki


« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2011, 10:57:45 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
B.20.2 odmiany napisowe
« Odpowiedź #377 dnia: 22 Marca 2011, 12:00:34 »
a)
SIGIS 3 D : G [3] REX . P . M . D . L *                * MONE * NO (SAS)  REG * POLO *

SIGIS . 3 . D G [3] REX * P * M * D * L*            * MONE *  NO (SAS)  REG . POLO*

* SIGIS . 3 . D : G [3] REX . P . M . D . L *          * MONE * NO (SAS) REG . POLO *

SIGIS * 3 * D  */*G [3] REX * P * M * D * L *    *MONE * NO (SAS)  REG */* POLO *

b)
* SIGIS * 3 * D */* G [3] REX * P * M * D * L *    * MON*E NO (SAS) REG * POLO *

c)
SIGIS . 3 . D */* G [3] REX * P * M * D * L *          * MONE * NO (SAS) REG . POLO *
« Ostatnia zmiana: 22 Marca 2011, 12:12:06 wysłana przez rubinowakrew »
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Odp: B.20.2 odmiany napisowe
« Odpowiedź #378 dnia: 22 Marca 2011, 22:40:25 »
a)
SIGIS 3 D : G [3] REX . P . M . D . L *                * MONE * NO (SAS)  REG * POLO *

SIGIS . 3 . D G [3] REX * P * M * D * L*            * MONE *  NO (SAS)  REG . POLO*

* SIGIS . 3 . D : G [3] REX . P . M . D . L *          * MONE * NO (SAS) REG . POLO *

SIGIS * 3 * D  */*G [3] REX * P * M * D * L *    *MONE * NO (SAS)  REG */* POLO *

b)
* SIGIS * 3 * D */* G [3] REX * P * M * D * L *    * MON*E NO (SAS) REG * POLO *

c)
SIGIS . 3 . D */* G [3] REX * P * M * D * L *          * MONE * NO (SAS) REG . POLO *

ok postaram się w przyszłym tygodniu chociaż wczesne roczniki opisać bo w tym brak czasu .
Zapomniałeś o najważniejszym - roczniku ;)
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
mój drogi rocznik jest w temacie postu wymieniony ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Fakt oczka już nie te  :'(
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

Tibor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
Panowie
naprowadźcie mnie na czym polega rzadkość tego obiektu:
http://allegro.pl/poltorak-bydgoszcz-kop-854-r3-rzadki-i1520049732.html
(niestety jeszcze nie posiadam odpowiedniej literatury by sam się doszukać),a za to mam sporo półtoraków, których nie potrafię ocenić...i patrzę sie na tego i nie widzę....?

srry. jeżeli spamuję jako nowy tu, ale trochę jestem niecierpliwy.
(czy jest tu jakiś regulamin forum, bo albo oślepłem albo nie mogę znaleźć, a nie chcę pisać coś co nie było by z tym niezgodne - typu linki do aukcji albo coś podobnego?)

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
i patrzę sie na tego i nie widzę....?


Nie chce mi się wygrzebywać Kopickiego ale obstawiam , ze właśnie dlatego , że nie widzisz ostatniej cyfry daty  ;)
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

Tibor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 93
dziękuję
a nawiasem to bardzo ciekawa dla mnie informacja bo dotychczas traktowałem tego typu półtoraki jako wybrakowane  :o
nawiasem (już zdobyłem skorowidz) to mam jednego przypominającego Kop.853. Który leżał do tej pory jako "wybrakowany". :), aczkolwiek może też być w ten sposób uszkodzony. niestety nie mam sensownego aparatu by zrobić zdjęcie by się wprost zapytać.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
tu właśnie jest często problem, czy rzeczywiście tej cyfry nie było czy to zwykłe niedobicie ...
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
Jakiś czas temu zamieściłem zdjęcie takiego półtoraka (z odwróconym T w POLO). To jest druga taka sztuka która wpadła mi w ręce, ale w lepszym stanie. Z tego co zauważyłem obie sztuki wybite zostały tym samym stemplem. Potwierdza to tylko fakt, że taki stempel istniał a nie był to tylko "jednorazowy wyskok".

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
a z dubletem co Pan zrobi ;)
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
sprzedam, a chętniej wymienię.

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
jakby co to proszę o ofertę ;)
na wymianę raczej nic ciekawego nie mam w tym momencie
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

latan1

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
OK. Będę pamiętał  ;).

 

R E K L A M A
aukcja monet