Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:21:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: biuletyn numizmatyczny  (Przeczytany 4443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
biuletyn numizmatyczny
« dnia: 09 Grudnia 2010, 20:09:28 »
witam
nie tak dawno na forum ktoś ( już nie pamiętam kto) napisał że BN ( lub WN) można dostać w empiku , niestety tam narobiłem niezłego popłochu ( na matarni przy obwodnicy w kompleksie centrum handlowego) ale nie mieli ani jednego ani drugiego , mało , nie słyszeli o czymś taklim, a może nie w każdym mieście empik sietym zajmuje?, albo nie każdy?
mieli za to przegląd numizmatyczny , ale to raczej dla zbieraczy świecidełek czy tez tzw "inwestorów"
pozdrawiam
wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Odp: biuletyn numizmatyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudnia 2010, 20:13:28 »
Na pewno nie przeczytałeś o PN i czemu sądzisz , ze jest on zbieraczy świecidełek i inwestorów(domniemam iż nie prenumerujesz PN)?

PN przeważnie zawsze można dostać w sieci empik tylko z opóźnieniem czasami money trend i coś tam jeszcze z Niemiec oraz parę katalogów .
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia 2010, 20:15:28 wysłana przez lukaszb22 »
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: biuletyn numizmatyczny
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudnia 2010, 20:14:52 »
nie , dorwałem nr 3/2010 i jakoś mnie nie przekonał , może to tylko w tym nr było tyle o tych krążkach? :(
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Odp: biuletyn numizmatyczny
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudnia 2010, 20:55:49 »
W każdym numerze jest coś innego często o talarach, dukatach, ortach wiele informacji o pieniądzach zastępczych czasem trafiają się również artykuły o krzyżówkach poszukam u siebie gdzieś coś powinno być ;)

apropos literatury do sympatyków Rzymu spotkał się ktoś z tą pozycją :

Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: biuletyn numizmatyczny
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Grudnia 2010, 22:35:29 »
Grundzüge der Münzkunde / von Hermann Dannenberg to nie książka o mennictwie tylko Cesarstwa, to ogólnikowa książeczka można ją za free oglądać na Googlebooks. Napisana przez znanego niemieckiego numizmatyka.

BN i WN nigdy nie spotkałem w empikach. PN jest całkiem ciekawy, ale na chwilę by, rzucić okiem (czasem trafi się coś fajnego) raczej skierowany dla ludzi z kasą, bo zbyt dużo tam prezentuje się monet złotych, czy innych rzadkich wynalazków. Ze dwa roczniki mam, i raczej się ich nie pozbędę, czasem się do nich wraca - najgorszym elementem tego wydawnictwa to reklamy i katalogi monet współczesnych - XX wiek dla mnie to monety współczesne.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet