Aktualności:

• 18 Czerwca 2024, 07:17:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 3866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

d-ja

• Nowy użytkownik
  • *
Witam
« dnia: 31 Grudnia 2010, 20:42:14 »
Witam, nazywam się Dragan, jestem studentem archeologii. Jestem osobą początkującą w tematyce monet rzymskich.
W zasadzie to mieszkam bliżej Singidunum (Belgrad).
    Książki z numizmatyki które dotychczas przeczytałem to:
Przewodnik początkującego kolekcjonera- James Mackay, 4 numery przeglądu numizmatycznego, Katalog monet polskich 1916-2009 parachimowicz, kilka numerów serbskiego czasopisma numizmatycznego "Dinar", katalogi aukcyjne serbskiego towarzystwa numizmatycznego nr 2,3, 6,7.
Czyli moja wiedza numizmatyczna jest dość skromna.
    Piszę prace o monetach rzymskich na śląsku środkowym  i żeby nie męczyć zbytnio promotora to tutaj zamierzam zadawać część pytań z danej tematyki. Dopiero na III roku mieliśmy zajęcia z numizmatyki (jako nauki pomocniczej archeologii). A w tym semestrze zacząłem czytać książki poświęcone monetom rzymskim (jak np. Klawns Z. H., editor Bresset K. E.2003 Handbook of Ancient Greek and Roman coins, D. R. Sear
2005 Roman coins and their values ,vol. III - która dopiero w tym roku została zakupiona przez bibliotekę).
  W sprawie pomocy odnośnie swej pracy powinienem chyba założyć oddzielny wątek z swoją listą literatury i prośbami o propozycje tytułów lektur.

« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2011, 22:55:55 wysłana przez d-ja »
Mój awatar to rewers medalu z okazji 44 urodzin Georga Weiferta (m.in. kolekcjonera monet antycznych) z przedstawieniem monety z Viminacium (= dziś Kostolac).

DIVUS JULIUS

• Użytkownik
  • **
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Stycznia 2011, 01:08:32 »
Witam kolejnego rzymianina !!!

heniek151

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Stycznia 2011, 13:54:48 »
oo witam w klubie milosnika monet balkanskich (szczegolnie monet bylej jugoslawii)

pozdrawiam
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

Nowy katalog boratynek: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,18088.0.html

marcin_sz_77

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Stycznia 2011, 16:00:00 »
Witam Kolegę  :)
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

petroniusz15

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • tam dom twój gdzie serce twoje
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Stycznia 2011, 10:44:44 »
witaj  :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

nabializm

• TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Stycznia 2011, 13:48:11 »
Witam,

Może kolega nam coś powie o tym co interesującego znajduje w monetach Cesarstwa Rzymskiego?
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

R E K L A M A
aukcja monet