Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 09:11:19

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Julia Domna-brąz-prośba  (Przeczytany 10329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Stycznia 2011, 23:04:45 »
Problem leży w tym,że po pierwsze-początkuję i nieznam prawidłowości.Nie zgadza mi się waga monety oraz pisownia.Jak się mylę proszę mnie poprawić.Link jest powyżej,a foto widać tutaj, tak moje jak katalogowe.
Chodzi o odchyły wagowe oraz pisownię.Jeżeli wszystko w normie to ok. Moja monetka wazy 7g a katalogowa 12,co do pisowni to może brakować literek, albo są wytarte-niewiem, jakie powinny być normy do tego typu monet?
« Ostatnia zmiana: 20 Stycznia 2011, 23:10:06 wysłana przez krzysztofgg »

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Stycznia 2011, 02:22:05 »
Co do drugiej blaszki, to rzeczywiście ciut rzadszy typ rewersu przez to, że dla tego panowania notuje się go jeno w tej odmianie (co nie znaczy, że Varbanov klasyfikuje ją jako jakąś b. rzadką, bo jest wręcz przeciwnie :-( ) i poprawnie opisany (9402)– monetka powinna mieć ok. 22 mm.
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Stycznia 2011, 12:28:18 »
Witam.Co do drugiej blaszki to średnia 23-25 mm
A teraz cytat;
(co nie znaczy, że Varbanov klasyfikuje ją jako jakąś b. rzadką, bo jest wręcz przeciwnie )
i pytanie;co znaczy żadką bardzo żadką czy powiedzmy najbardziej popularną
W linku podanym na tym forum jest oznazona R3 i co to ma oznaczać? bo są jakieś nowe stopnie opracowane czy co?
Druga sprawa-jak się ma stopien żadkośći do ceny katalogowej.?Wiadomo że katalogi zawyżają, ale 95 Euro nie wzięło się chyba z powietrza.
Co do blaszki nr 1.wiem jak do tej pory wiele mniej.Niemam pojęcia jak ją określić.Tak co do rzadkości co i za tym idzie samej ceny monetki.
Z allegro jest ciężko wywnioskować cokolwiek, dlatego że w 90% ja tam widzę monety nieczytelne.
o cenach;
Ceny monet w sklepach niemieckich też nie są zbyt przychylne dla zwykłego kolekcjonera
Czy w dzisiejszych trudnych czasach mam zrezygnować ze swojego hobby? Za te monetki co widać i tak nie mało zapłaciłem,ale jak widze cenę siegajacą 100 euro kojarzy mi się to z moim miesiecznym dochodem.
Proszę o przybliżenie mi choćby w skrucie,czego ja tutaj niewiem?

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Stycznia 2011, 15:25:51 »
Varbanov określa stopnie rzadkości w zależności od ilości znanych mu egzemplarzy danej monety:
RI -  ponad 1500
R2 – 1000-1500
R3 – 500-1000
R4 – 200-500
R5 – 100-200
R6 – 50-100
R7 – 20-50
R8 – 5-20
R9 – 3-5
R10 – 1-2
 Centy katalogowe... chmmm. Ta Pana jest wyceniona na 80 euro. A rynek? No cóż: to zależy od tego np. kto sprzedaje, ile osób chce daną blaszkę mieć etc. Wiadomo, że zwykle za monetę u renomowanego sprzedawcy trzeba zapłacić więcej, ponieważ płacimy nie tylko za blachę, ale i wiedzę danej osoby (opis, gwarancja autentyczności - jednym słowem za czas... poświęcony i monetce i na zdobycie wiedzy). Krótko mówiąc, to podobnie jak z knajpą: może Pan iść do Wierzynka, ale odpowiednio Pana skasują, może Pan iść do innej dobrej restauracji, np. poleconej przez znajomych lub wzbudzającej u Pana zaufanie, a może Pan zaryzykować i wstąpić byle gdzie... Oczywiście w tym ostatnim przypadku może Pan zjeść dobrze i naprawdę tanio, ale trzeba wiedzieć, czego do ust nie brać i gdzie lepiej nie wchodzić... Ceny w sklepach niemieckich są wysokie, ale proszę pamiętać, że tam obowiązują inne realia – monetka czeka na swojego nabywcę, który ją chce mieć, a przy tamtejszych dochodach owe 100 euro to wydatek zgoła inny niż przy naszej „średniej krajowej”...
Ze swojego hobby Pan oczywiście rezygnować nie musi, jednak ja zawsze doradzam dostosowanie wielkości wydatków do zasobności sakwy.
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Stycznia 2011, 15:53:19 »
Tak oczywiście zgadzam się.W innym wypadku byćmoże gdybym miał więcej kasy moje zainteresowania byłyby przekierowane,na monety droższe i zadsze.Stać mnie czasami wydać 100-300 zł na monetkę, a jak się uprę to i 1000zł.Ale jóż powyżej to nie na moje siły.
Co do firm sprzedających rownież się zgadzam-jedna i ta sama moneta wystawiona przez prywatną osobę nie będzie nigdy konkurować np. z numizmatyką-pl albo kramarską.Zresztą sami znamy jak to wygląda.

Dziękuję bardzo za podanie stopni żadkości i ich określenie
Zauważyłem tendencję na allegro do braku opisów monet w szczegulnoścci prowincjonalnych.Dlatego wygląda to wszystko mało jasno.O ile jeszcze w RIC-u można coś znaleść i jeszcze ktoś się zna, to cała reszta jest jakby na marginesie.
Byćmoże właśnie dlatego mnie to zainteresowało.(te dwie monetki kupiłem niedawno,a widzę że jesteście chętni do pomocy)
dlatego pewnie przy tym zostanę
Taki katalog- ktury chciałem sobie kupić miałem nadzieję że jest tanszy,okazuje sie że ponad 1000zł kosztuje.Gdybym się uparł to kupiłbym,ale byćmoże obejdzie się jakąś okrężną drogą.

W dziale 'kupię' dałem ogłoszenie-jak ktoś ma podobne monetki na sprzedaż możemy gadać.

Oczywiście wszelkie dodatkowe info na temat zamieszczonych tutaj monet chętnie przyjmę

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Stycznia 2011, 15:57:13 »
A który katalog chciał Pan kupić?
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Stycznia 2011, 16:03:35 »
Ponad 1000 zł. to kosztuje całość, czyli 3 tomy.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

Sol Invictus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 314
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Stycznia 2011, 16:17:46 »
Ponad 1000 zł. to kosztuje całość, czyli 3 tomy.
Rozumiem, że chodzi o Varbanowa obu Panom? Normalna cena na ten katalog to rządz 300-400 euro. Natomiast swego czasu miałem te katalogi na allegro po nieco ponad 1000 zł i pomimo atrakcyjnej ceny, jak sądzę, nie zabijano się o nie. Przy czym gdyby było kilka osób chętnych (ja wiem 4,5) mógłbym je sprowadzić i myślę, że mógłbym je zaproponować poniżej tysiąca zł (900-950).
\"Białe woły pozdrawiają cesarza Marka: jeśli znów zwyciężysz, my jesteśmy zgubione\"

krzysztofgg

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Julia Domna-brąz-prośba
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Stycznia 2011, 20:26:30 »
Jeszcze odnosnie monetki nr 2.Zobaczcie co znalazłem.Cena !!!
http://www.ma-shops.com/brandt/item.php5?id=2313&lang=en

 

R E K L A M A
aukcja monet