Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:36:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Denar Bolesława Krzywoustego  (Przeczytany 5322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Denar Bolesława Krzywoustego
« dnia: 16 Stycznia 2011, 14:21:32 »
Witam wszystkich, mam pewien problem dlatego zwracam się do specjalistów o pomoc; na jednym z portali aukcyjnych znalazłem denar Krzywoustego, chciałbym go nabyć, ale moja wiedza z tego okresu jest bardzo nikła dlatego potrzebuję pomocy. Jedna rzecz nie daję mi na tej monecie spokoju, porównałem z tymi z WCN i widzę że wizerunek smoka na tej z aukcji jest zupełnie inny od tych z WCN, czy to fals z epoki?, czy po prostu wina mincerza, chodzi mi zwłaszcza o ogon który wygląda jak kita lisa.

http://img207.imageshack.us/img207/8254/krzywousty.jpg
Denar Bolesława Krzywoustego


Pozdrawiam Michał

husyta74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 590
  • Zainteresowania: wczesne średniowiecze + mennictwo śląskie
Odp: Denar Bolesława Krzywoustego
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Stycznia 2011, 20:58:39 »
Witam!
Na podstawie małego zdjęcia nikt rozsądny nie da jednoznacznej odpowiedzi - trzeba ją "posłuchać", zważyć...  :) Wg mnie wygląda dobrze i jeśli to sprzedaje firma o solidnej reputacji to nie ma ryzyka. Jeśli masz wątpliwości lub nie ufasz sprzedawcy to warto trochę poczekać. Jest ich w obiegu ostatnio całkiem sporo - nie ma miesiąca żeby ze dwie sztuki się nie pokazały i to już w dość przystępnych cenach, zawsze można wybrać mniej "kontrowersyjnego"  :)

Pozdrawiam

Waldek
Naukę buduje się z faktów tak jak dom buduje się z cegieł, ale samo nagromadzenie faktów nie jest jeszcze nauką, podobnie jak kupa cegieł nie jest domem. 

Henri Poincaré

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: Denar Bolesława Krzywoustego
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia 2011, 21:46:39 »
Witam!
Na podstawie małego zdjęcia nikt rozsądny nie da jednoznacznej odpowiedzi - trzeba ją "posłuchać", zważyć...  :) Wg mnie wygląda dobrze i jeśli to sprzedaje firma o solidnej reputacji to nie ma ryzyka. Jeśli masz wątpliwości lub nie ufasz sprzedawcy to warto trochę poczekać. Jest ich w obiegu ostatnio całkiem sporo - nie ma miesiąca żeby ze dwie sztuki się nie pokazały i to już w dość przystępnych cenach, zawsze można wybrać mniej "kontrowersyjnego"  :)

Pozdrawiam

Waldek

Dziękuje za odpowiedź, posłuchałem rady i wstrzymałem się z zakupem, znalazłem go na angielskim eBayu, aukcja już się zakończyła, poszedł za 220 funtów.

Pozdrawiam Michał
Pozdrawiam Michał

 

R E K L A M A
aukcja monet