Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:50:41

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .  (Przeczytany 15833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« dnia: 02 Lutego 2011, 10:51:54 »
Spotkał ktoś się z czymś takim już kiedyś ?

http://www.ma-shops.com/fenzl/item.php5?id=2680&lang=en
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Pozdrawiam,
Krzysiek

lukaszb22

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 262
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lutego 2011, 11:20:49 »
Dzięki za szybką odpowiedź , jeszcze takie pytanko korzystał ktoś z usług tego sklepu ?

Niektóre monetki są tam w przyzwoitych cenach tylko nie wiem jak tam z ich rzetelnością .
Są tacy ludzie do których chce się czasem podejść i zapytać, jak im się udaje żyć bez mózgu.

Łukasz Tadeusz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lutego 2011, 00:03:47 »
Ja szczerze mówiąc pierwszy raz się z takim egzemplarzem spotykam.Ciekawostka :P

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marca 2011, 13:23:06 »
Cytuj
Dzięki za szybką odpowiedź , jeszcze takie pytanko korzystał ktoś z usług tego sklepu ?

Podbijam. Korzystał moze ktoś z WAS z usług tego sklepu ?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marca 2011, 13:36:50 »
Cytuj
Dzięki za szybką odpowiedź , jeszcze takie pytanko korzystał ktoś z usług tego sklepu ?

Podbijam. Korzystał moze ktoś z WAS z usług tego sklepu ?

Firma porządna jak dobry niemiecki samochód ;), a tak poważnie to jak do tej pory jeden raz zdarzyło mi się kupić monetkę, zapłata bez problemowo przez PayPal, przesyłka w tydzień, dobrze zapakowana, przy okazji wrzucili tone ulotek do koperty. Oprócz tego że mają sklep to jeszcze warto zajrzeć na ich aukcję tam czasami się trafiają rodzynki.
W sumie to nie jest sklep tylko bardziej "platforma numizmatyczna" na której niemieckie sklepy numizmatyczne oferują swoje walory.
Pozdrawiam Michał

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marca 2011, 14:42:38 »
Fajnie dzieki, wiec bede musial sie zarejstrowac bo znalazlem pare blaszek, ktore chcialbym kupic. A mozesz mi wytlumaczyc jak to z tym PayPal jest bo nigdy jeszcze z tego nie korzystalem?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marca 2011, 16:40:47 »
Fajnie dzieki, wiec bede musial sie zarejstrowac bo znalazlem pare blaszek, ktore chcialbym kupic. A mozesz mi wytlumaczyc jak to z tym PayPal jest bo nigdy jeszcze z tego nie korzystalem?

PayPal jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o płacenie i otrzymywanie wpłat od kupujących. Rejestrujesz się na ich stronie, łączysz konto z jednym z Twoich kont bankowych i to w sumie wszystko :D. Potem po zakupie przedmiotu czy to na eBayu czy munzen auktion klikasz tylko na odnośnik " zapłać przez PayPal" logujesz się i Twoja kaska płynie w mgnieniu oka na konto sprzedającego. Link do polskiej strony poniżej, tam wszystko jest dokładnie wyjaśnione.
https://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_home-general&nav=0
Pozdrawiam Michał

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marca 2011, 16:53:37 »
Wszystko fajnie tylko czy nie musze miec konta walutowego? Bo tam sie wplaca w euro bodajrze, a ja mam zwykle konto. Czy nie trzeba miec konta walutowego? Z gory wielkie dzieki :)
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

mike79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 228
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marca 2011, 17:05:54 »
Może to zależy od banku ja połączyłem konto PayPal z PKO BP, wypłaty idą w złotówkach i są automatycznie przeliczane na walutę w jakiej dokonałem zakupu.
Pozdrawiam Michał

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Marca 2011, 17:16:07 »
przelicza automatycznie wg kursu dnia
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Marca 2011, 17:18:24 »
Ok, wiec sproboje sobie to zrobic bo mam pare blaszek do kupienia z tego MA Shops. Wielkie dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

AleksCz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Marca 2011, 19:08:27 »
Chciałem zwrócić uwagę na kilka dodatkowych aspektów .
Nie wszystkie sklepy na platformie Muenzauktion oferują płatność przez paypal .
Większość , gdy chcesz zapłacić przez paypal każe doliczyć nawet 4 % do pełnej opłaty (z przesyłką) żeby sobie odbić zbójecką prowizję liczoną dla otrzymującego zapłatę przez paypal .
Możesz zasilać swoje konto paypal złotówkami a potem konwerter walut przeliczy to na dowolną walutę , ale przeliczniki walut są bardzo niekorzystne . Dodatkowo zasilenie konta paypal może być tylko z rachunku bankowego , którego jesteś właścicielem albo współwłaścicielem .
Generalnie konto paypal jest potrzebne w przypadku , kiedy chcesz na eBayu kupić coś od sprzedawcy , który wymaga tylko płatności przez paypal .
Przy zapłacie dla sprzedawców z Niemiec lepiej założyć rachunek oszczędnościowy w Euro (np w PKO BP) ; wpłacasz na rachunek walutę kupioną w kantorze ; prosisz sprzedawcę o numer rachunku i kod banku w formacie IBAN / BIC ; i robisz dewizowe polecenie zapłaty (Bank liczy opłatę za przelew 8 PLN , czyli trochę ponad 2 Euro , ale masz 1,2 % od wkładu z kapitalizacją miesięczną  :) ) .
Ten drugi sposób jest zdecydowanie lepszy , jeżeli kupujesz dużo i za wysokie kwoty .

Pozdrawiam

Aleksander

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Marca 2011, 21:59:17 »
Dzieki za podpowiedz kolego :) bede musial sie zastanowic, ktorym sposobem to zrobic. nie bede kupowal tam czesto tylko sporadycznie i tez nie za bog wie jakie sumy.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: 5 guldenów przebitka na tryllion marek .
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Marca 2011, 22:09:52 »
paypal założyć możesz - i tak jest to darmowe więc co Ci szkodzi. A czasem może się przydać - po prostu trzeba wiedzieć czym komu się opłaca zapłacić.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

 

R E K L A M A
aukcja monet