Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 07:55:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Vittelio - unikat a zarazem fals  (Przeczytany 5660 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antyk67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9

DagonX

  • Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marca 2011, 17:50:29 »
Ach, zostałem wyprzedzony - też chciałem wrzucić link do tej monety, tyle że w "Twoim" temacie. ;)

I jeszcze ten tekst "Moneta jest w 100% autentyczna , jestem uczciwym sprzedawcą więc jeżeli autentyczność monety budzi jakiekolwiek zastrzeżenie , zwracam całkowicie koszty zakupu ,ZAKUP BEZ RYZYKA" w aukcji...  >:( Autentyczna na bank, ale gdyby jednak nie to...  :'(

DagonX 8)
Rada Oficerów 2015/16, 2019/20-2023/24

https://zastepczy.wordpress.com/

antyk67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca 2011, 17:53:09 »
Pytałem o tą monetę bo mogłem ją kupić. Ale taka okazja nie dawała mi spokoju dlatego skonsultowałem to na forum.
Co do gwarancji zawsze można się wykręcić - coś w stylu nie wiedziałem, ktoś mi powiedział że oryginał itp.
Pozdrawiam

P.S.
Na innej aukcji od tego sprzedającego jest na sprzedaz moneta "młody Caracalla". Czy ta patyna nie jest czasami sztuczna?
Pozdrawiam

piko112

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marca 2011, 18:14:25 »
a tutaj jedna z jego aukcji:
http://allegro.pl/agrippina-20-30r-i1472384455.html
Agrippina i znowu gwarancja autentyczności. Jakoś ta monetka nie podoba mi się. Co o niej myślicie?
Kupujący nadal nie wystawił komentarza....
Pozdrawiam

DIVUS JULIUS

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 38
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marca 2011, 11:24:27 »

   
   
Jesli chodzi o Vitteliusa to również ta monetka wydaje mi się dziwna. Nie napiszę jednoznacznie ze to fals, ale ja owej monetki bym nie kupił. Natomiast jesli chodzi o Agripine  to wydaje mi się ze ta moneta jest oryginalna. Problemem jednak tej monety jest jej korozja.Występuje u niej tz."rdza wewnętrzna" która niszczy monetę od wewnątrz. Do tego niestety "zielony osad " Jest to autokalityczna chlorkowa korozja. Dotknięcie jej pozostawia na palcu jasno zielony pył. Postępy tej korozji są zauważalne bardzo szybko.Powodują ubytki w monecie.Szczerze powiedziawszy jeżeli mamy do czynienia z monetą tak rzadką jak ta to chyba lepiej ją sprzedać jak najszybciej , lub poprosić dobrego specjalistę o pomoc. Ten trąd może niestety przejść na inne monety. Cena za jaką została sprzedana wydaje mi się adekwatna do stanu jak i rzadkości monety.



piko112

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marca 2011, 21:54:16 »
Już cena tej "perełki" wynosi 250 zł  ;D

antyk67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Vittelio - unikat a zarazem fals
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marca 2011, 15:33:23 »
I ktoś się złapał.... Monetka sprzedana za 500 zł.
Pozdrawiam

 

R E K L A M A
aukcja monet