Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 08:53:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowa blokada antyspamowa  (Przeczytany 17983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Nowa blokada antyspamowa
« dnia: 01 Kwietnia 2011, 23:53:49 »
Dzisiaj rano dodałem na forum nową blokadę antyspamową. Ma jednak pewną wadę - jest zbyt dobra :)

Każde nowe konto, które będzie założone na mail lub IP znajdujące się w ogromnej bazie StopForumSpam będzie wymagało wyjątkowo mojej akceptacji, a z reguły będzie to odrzucenie. Dzisiaj odrzuciłem prawie 10 nowych kont, które były oznaczone jako konta spamerskie. Przy okazji zrobiłem też trochę czystek i usunąłem z 50 kont czekających na aktywację bądź już aktywowanych (linkiem w mailu).

Dlaczego więc ma wadę? IP, z którego korzysta np. Pan Chałupski znajduje się w spam-bazie. I to nie dotyczy tylko niego. Może więc się okazać, że za spamera zostanie uznana zupełnie niewinna osoba.

Jeśli więc ktoś będzie się rejestrował i nie będzie mógł aktywować konta niech się odezwie do mnie na GG:1512528


Przykleimy ;)
Grzybek
« Ostatnia zmiana: 02 Kwietnia 2011, 10:07:08 wysłana przez Grzybuś »

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwietnia 2011, 23:27:50 »
Zawszec lepiej blokada zbyt dobra, niz zbyt slaba...  8)
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwietnia 2011, 08:22:39 »
Może rozszerzenie uprawnień admina byłoby sensowniejsze niż domysły na podstawie IP. Co jakiś czas jesteśmy świadkami jak atakuje nas spamer i często jest tak, że osoba z uprawnieniami na zablokowanie/usunięcie takiego konta z forum nie jest akurat aktywna. Może powinniśmy przydzielać każdej nowej kadencji Triumwiratu TPZN uprawnienia do usuwania/blokowania spamerów. Żeby administracji forum TPZN nie mógł prowadzić każdy, hasło można zmieniać wraz z upływem kadencji.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwietnia 2011, 08:46:51 wysłana przez stasser »
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwietnia 2011, 21:18:54 »
Triumwirat teoretycznie od dawna miał uprawnienia do zarządzania użytkownikami, w tym - w zarządzaniu banami. Nie miał tylko uprawnień do trwałego usunięcia konta. ten wyjątek chyba był nawet na czyjaś prośbę - co by przez przypadek nie usunąć :)

Problem w tym, że nie zawsze wiadomo, czy dana osoba jest spamerem, dopóki nie zacznie spamować. Do tej pory było prawie 100 kont czekających na potwierdzenie założenia konta (czyli aktywację przez użytkownika linkiem z maila), w tej chwili jest takich kont zaledwie 40. Mądrzejsze boty mają obsługę maili i mogą potwierdzać założenie konta. Zresztą zdarzało się, że na forum pojawiał się spam, który trzeba było usunąć, zbanować użytkownika i na koniec usunąć go. Jest coś około 150 blokad w tej chwili dodanych ręcznie (IP, mail, konto użytkownika).

Obecny sposób jest o wiele wygodniejszy do administrowania. Wszystkie konta podejrzane o spam wymagają mojej (chociaż chyba Triumwirat też ma taką możliwość) ręcznej aktywacji. W ciągu ostatnich 24 godzin nazbierało się ponad 25 takich kont. Są zebrane wszystkie w osobnej zakładce i widzę po mailach, że to są konta do spamowania. Dwa kliknięcia - wszyscy są zgłaszani na SFS, kolejne 2 kliknięcia - wszystkie konta są odrzucone.

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwietnia 2011, 21:43:54 »
Pełen szacun. :)
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

Neko

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 356
    • PTN Łódź
  • Legitymacja: 072
  • Stowarzyszenie: PTN o/Łódź
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Października 2012, 22:22:04 »
To chyba już rozumiem czemu do pewnego czasu nie mogę się zalogować za pierwszym razem  :)

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 686
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Października 2012, 20:43:18 »
A'propos spamu - trzeba usunąć konto robota: fengg2iy74  - http://forum.tpzn.pl/index.php?action=profile;u=19624;sa=summary
Na razie systematycznie wywalam jego posty, ale uprawnień do usunięcia konta lub zbanowania nie mam, więc proszę o zajęcie się tym tematem... Kolega Prankster obecnie jest nieuchwytny więc może ktoś z Triumwiratu zbanuje spamera.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30 Października 2012, 20:44:58 wysłana przez Piotr-p40 »

MirosławG

  • TPZN 076
  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Nowa blokada antyspamowa
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Marca 2013, 09:19:50 »
Też jestem zdania że lepiej mieć bardzo dobrą blokadę niż tylko dobra  :)

 

R E K L A M A
aukcja monet