Aktualności:

• 17 Lipiec 2019, 22:29:28

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jak zostać członkiem TPZN?  (Przeczytany 114365 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ranret

• Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
    • Monety Wazów
Odp: Jak zostać członkiem TPZN?
« Odpowiedź #165 dnia: 17 Styczeń 2019, 22:47:26 »
Miło mi być oficjalnym członkiem  ;D

Zgadzam się z Panem, dlatego też zamieściłem określenie anomalny między dwiema falkami, dla podkreślenia początków moich rozważań.
Z tym mennictwem elbląskim to bardzo trafna uwaga. Podczas rozmowy Pan Stube zwrócił mi uwagę, iż takie naśladownictwa powstawały jeszcze przez bardzo długi czas od emisji monety. Być może twórca stempli wzorował się na obu wyrobach (krakowskim i elbląskim) [?]. Choć możliwe jest też to, że styl wykonania daszka litery T jest po prostu nicią indywidualizmu twórcy. Tak jak Pan pisze, to nic pewnego. Naśladownictwa to temat na super książkę, tylko trzeba by poświęcić im odpowiednią ilość czasu i podejścia. Jeszcze jeden przedstawiciel niedawno pojawił się na violity (nie wiem czy ktoś się skusił czy nadal wisi, raczej wisi bo stan kiepściutki [muszę uaktualnić we wpisie ilość znanych ze zdjęć]).
Poznajmy historię zaklętą w pieniądzu ;)
Zapraszam: http://monetywazow.blogspot.com/

jmskelnik

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Historia ukryta w przedmiotach
« Odpowiedź #166 dnia: 30 Marzec 2019, 00:30:33 »
Skoro algorytm forum uznał, że jestem tu stałym bywalcem, to może wypada poprosić o przyjęcie do grona członków TPZN. Nawet jeśli moje zainteresowania związane są z medalami, a nie monetami widzę, że mogę tu znaleźć swoje miejsce.

qcho

• Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
« Odpowiedź #167 dnia: 30 Marzec 2019, 09:48:47 »
Skoro algorytm forum uznał, że jestem tu stałym bywalcem, to może wypada poprosić o przyjęcie do grona członków TPZN. Nawet jeśli moje zainteresowania związane są z medalami, a nie monetami widzę, że mogę tu znaleźć swoje miejsce.

Witamy w szeregach TPZN.
Przypisuję koledze jmskelnik numer legitymacji 117.
jarek

jmskelnik

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Historia ukryta w przedmiotach
« Odpowiedź #168 dnia: 30 Marzec 2019, 22:06:08 »
Dziękuję bardzo.

R E K L A M A
aukcja monet