Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 18:00:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV  (Przeczytany 27357 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Lutego 2012, 14:45:31 »
Carissimi!

Dziękuję Wam serdecznie za ciepłe słowa w te zimne dni! Pawłowi i Tomkowi raz jeszcze dziękuję też za ich czynny udział w TWNA w roli prelegentów (Tomku! Twój debiut rzeczywiście wypadł znakomicie!), a Markowi za udostępnienie jego collectio subaeratorum jako materiału poglądowego do wczorajszego wykładu o antycznych fałszerstwach!
Cieszę się, żeście zadowoleni i chętnie na następne spotkanie w Toruniu! Zanim ono nastąpi, już wkrótce załączę zdjęcia, by również inni Forowicze zobaczyli, jak pięknie TWNA nam się rozrosły. Przybyło nam zwłaszcza studentów i to z tak odległych miast, jak Kraków, Lublin i Rzeszów...

Pozdrawiam cordialiter

B. A.

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Lutego 2012, 21:13:41 »
Drodzy Koledzy, Szanowni Państwo,

zachęcam do odwiedzenia profilu TWNA na Facebooku - wczoraj późnym wieczorem zamieściłem zdjęcia:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.329737770398299.77132.134793483226063&type=1

Pozdrawiam serdecznie

B.A.

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Lutego 2012, 09:41:17 »
Kochani,

byłem krócej, ale przeżywałem intensywniej   ;)
Toruń jak zwykle piękny, acz piekielnie zimny tym razem.
A teraz gratulacje:
1/ dla organizatorów i przede wszystkim "dobrego duszka",
2/ dla wspaniałych prelegentów (w tym naszych forumowych kolegów z TPZN), sądzę, że z czasem coraz więcej z nas będzie miało coś ciekawego do powiedzenia o swoich pasjach.
3/ dla uczestników, którzy tworzą tą cudowną atmosferę święta numizmatyki antycznej, a których szeregi rosną z roku na rok, na koniec (z paroma organizatorami) była 30-tka. Nas (z TPZN) chyba była 11-tka (pani w recepcji w Polonii tak powiedziała dając rabat).
To co raduje to również nasza wspólna pasja, radość z pokazywania i oglądania, mówienia i bycia słuchanym w naszym nieco hermetycznym świecie i oczywiście nowe przyjaźnie i fascynujące zbiory.

Dla mnie bomba

Ściskam

Andrzej 

   

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lutego 2012, 10:27:54 »
Gratuluję udanej imprezy :)

Na zdjęciach rozpoznałem paru naszych kolegów :) Bardzo dobrze, że macie czas uczestniczyć w tych konferencjach, warsztatach, bowiem te spotkania organizowane przez Bartka są jak widać bardzo wartościowe. Liczę, że uda mi się kiedyś dojechać i uczestniczyć
 
 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Tomanek

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 4 152
  • Quaerenda pecunia primum est, virtus post nummos.
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Lutego 2012, 10:13:33 »
Cytuj
Liczę, że uda mi się kiedyś dojechać i uczestniczyć

Macieju - również liczymy, że kiedyś się przełamiesz i z biegiem Wisły
dotrzesz do Torunia. Chcieć to móc...

Bartkowi zapału, sił i energii raczej nie zbraknie (takową żywię nadzieję),
więc okazji powinno być jeszcze sporo  :)

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Lutego 2012, 20:55:52 »
Myślę, że przyjdzie taki moment, że Maćka zaciągniemy siłą :)

Hermogenes

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 683
    • TWNA na Facebooku
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Lutego 2012, 10:56:36 »
Salvete!

Po przerwie spowodowanej wyjazdem, a potem nadrabianiem spraw bieżących w końcu mogę raz jeszcze podziękować Wam za ciepłe słowa i przede wszystkim za coraz aktywniejsze i liczniejsze uczestnictwo w TWNA! Frekwencja IV edycji rzeczywiście dopisała - movum była przede wszystkim silna reprezentacja studentów z tak odległych od Torunia ośrodków, jak Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Rzeszowski, nadto byli też doktoranci i studenci z Gdańska, Lublina, Łodzi i znacznie już bliższej Bydgoszczy. Z jednej strony udział studentów bardzo cieszy, z drugiej jako organizatorzy musimy się poważnie zastanowić nad formułą V edycji, by zadowolić i doświadczonych kolekcjonerów, i młodych ludzi, którzy owszem, mają ogólne pojęcie o antyku, ale o monetach niekiedy wiedzą jedynie rzeczy bardzo podstawowe...

W każdym razie mam nadzieję, że Maciej i inni koledzy w końcu wygospodarują choć dzień, by zajrzeć na którąś z kolejnych edycji TWNA. Terminy mamy już raczej stałe: drugi weekend (piątek-sobota, bo czwartek przeznaczamy na ogólne wprowadzenia do mennictwa greckiego, rzymskiego i monety jako źródła archeologicznego) lutego i września, więc można już sobie rezerwować wolne ;)

Pozdrawiam cordialiter

B.A.

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: Toruńskie Warsztaty Numizmatyki Antyczje - edycja IV
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Lutego 2012, 18:33:43 »
Zawsze zazdroszczę Wam, Koledzy, tej imprezy. Gdyby to nie było tak diablo daleko ;)...

 

R E K L A M A
aukcja monet