Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:54:32

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany w działach?  (Przeczytany 61810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Zmiany w działach?
« dnia: 04 Maja 2011, 11:17:53 »
Chciałbym zaproponować pewne zmiany w kategoriach, a mianowicie dodanie paru podkategorii i przeczyszczenie działu Identyfikacja.

Dział Polska królewska obejmuje w tej chwili 374 wątki, rozbite na 19 stron. My przywykliśmy, ale trochę to może odstraszać nowych forumowiczów. Utrudnia też "ręczne" przeszukiwanie forum.
Proponowałbym podział na kilka kategorii, mogą nawet być dodatkowe podpodziały.

Może według Dynastii (Piastowie, Przemyślidzi i Andegawenowie, Jagiellonowie, Królowie elekcyjni) z wyszczególnieniem wybranych władców (np. Jan II Kazimierz, Stanisław August Poniatowski)?
A może według nominałów (Szelągi, Grosze, Trojaki, Orty, Półtoraki, itd)?


Dział Starożytny Rzym też bym proponował jakoś podzielić, ale tu nawet nie próbuję niczego sugerować. To już kompletnie nie moja działka.


Co do działu Identyfikacja monet i banknotów moja propozycja jest następująca: po podziale reszty forum na spokojnie usiąść i poprzenosić wątki ze zidentyfikowanymi monetami w inne działy. Wyrównałyby się trochę proporcje. Z pewnością przybyłoby sporo wątków na przykład w dziale Średniowiecze, gdzie na chwilę obecną jest ich tylko 5.


Proszę o wasze wypowiedzi i sugestie na te tematy.

vertigo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maja 2011, 18:52:39 »
A może Polskę Królewską zamiast na dynastie podzielić:

Do 1506
1506 - 1586 (ewentualnie jeden dział do 1586)
1587 - 1668
1669 - 1795?

Zbyt szczegółowy podział sprawi, że niektóre poddziały będą puste.


rubinowakrew

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 519
    • Katalog Półtoraków
  • Legitymacja: 111
  • Zainteresowania: Półtoraki i inne monety Zygmunta III, monety górnośląskie.
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maja 2011, 18:59:09 »
Ogólnie trzeba by było wyznaczyć rzeczywiście jakieś sensowne granice podziału

Na przykład w przeciwieństwie do allegro mennictwo batorego połączyłbym z okresem wazy a nie ostatnich jagiellonów.
Co za czasy.... Falsy się patynuje, oryginały poleruje a kupuje się napisy na pudełkach...

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maja 2011, 18:59:48 »
Podział na nominały mi się podoba, nigdzie tego nie widziałem, ale byłoby to bardzo czytelne do przeglądania jeśli
ktoś zbiera nominałami ( tak jak ja :) ). Choć nominałów było sporo, więc nowych rozdziałów by przybyło również sporo.

Jeśli podział czasowy to proponuje najbardziej przyjęty,czyli
- średniowiecze ( do 1506)
- Polska nowożytna ( 1506-1795)

jarek

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maja 2011, 19:30:41 »
myślę że na dynastie będzie lepiej: piastowie, jagiellonowie, elekcyjni, rozbiory,ale w poddziałach poszczególnych królów można wyszczególnić
pozdrowionka, wiesiek
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

walus025

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maja 2011, 14:32:13 »
Osobiście uważam, że lepsze byłoby rozdrobnienie tzn. z podziałami na poszczególnych królów.

np. Zygmunt I Stary 1506-1548
Zygmunt August (1528)1548-1572
etc.

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maja 2011, 15:46:01 »
Może być podział wielopoziomowy - w pierwszej kolejności na Dynastie, w drugiej - na poszczególnych królów.
Nie musi to być podział jednolity, chociaż tak byłoby najlepiej. Można wydzielić np. Boratynki, Orty, Wazowie, Zygmunt Stary.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia 2011, 19:36:46 »
Przejrzałem tak z ciekawości listę tematów w dziale ,,Polska Królewska" i zauważyłem w zasadzie tylko 4 tematy ,,wiodące": Jagiellonów, ZIIIWazę, JIIK i SAP. W związku z tym proponowałbym podział w sumie tylko na 4 poddziały - tak jak napisał kilka miesięcy temu kolega Vertigo: do roku 1506, 1506 - 1586, 1587- 1668, 1669-1795. Nie ma chyba potrzeby bardziej wyszczególniać, a ten podział sprawiłby, że dział zrobi się dużo bardziej przejrzysty.
Pozdrawiam

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Lutego 2012, 16:10:55 »
Z dużym opóźnieniem zaczynam wprowadzać te zmiany w życie. Jakbym coś gdzieś źle przeniósł - piszcie na PW.


Przy okazji w temacie. Zmieniłbym dział "Podserwisy TPZN.pl" na "Projekty TPZN" i do niego dał dział "Biuletyn Informacyjny".

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Lutego 2012, 20:14:31 »
Pięknie się robi w ,,Polsce Królewskiej"  ;D Co prawda jeszcze sporo pracy, żeby większość wątków umieścić w odpowiednich poddziałach, ale za to jak czytelnie się zrobi  :-*

Myślę, że wyrażę opinię większości zainteresowanych pisząc: Dziękujemy Kolego Prankster ;D

Pozdrawiam
Piotr

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lutego 2012, 12:24:19 »
A mi się już podoba !!!
Do tej pory nie było żadnego podziału i nikt nie miał żadnych uwag. Teraz, kiedy KTOŚ (oczywiście domyślamy się kto i dziękujemy "ktosiowi" za wkład pracy) już coś zrobił, to oczywiście pojawiają się propozycje, jak to zrobić "lepiej".

Pozdrawiam
Wrocek
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Lutego 2012, 12:44:39 »
Kolego Wrocek, coś mi się wydaje, że marudzisz  ;D

A mi się już podoba !!!
Do tej pory nie było żadnego podziału i nikt nie miał żadnych uwag
Ten wątek na temat podziału ,,Polski Królewskiej" rozwija się od maja zeszłego roku, co prawda niemrawo ale też i na forum niewielu użytkowników wychylających się poza szeroko pojęty Rzym  ;D Więc uwagi raczej były...

to oczywiście pojawiają się propozycje, jak to zrobić "lepiej"
A gdzie Ty wyczytałeś takie propozycje??  ;)

Najważniejsze, że coś się dzieje  ;D A gdy jeszcze poszczególne wątki zostaną poprzenoszone do odpowiednich poddziałów to naprawdę będzie super  ;D A na to, że ta niewdzięczna praca przypadła na Kolegę Prankstera nic nie poradzę - niestety nie mam uprawnień do modyfikacji działu choć chętnie bym pomógł.

Pozdrawiam

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lutego 2012, 13:34:47 »
Kolego Wrocek, coś mi się wydaje, że marudzisz  (...)

(...) niestety nie mam uprawnień do modyfikacji działu choć chętnie bym pomógł.
Pozdrawiam

Może i tak, i to pewnie już nie pierwszy raz, marudzę - być może to taka przypadłość starych pierdzieli ?
... a też, nawet kiedyś miałem uprawnienia (!) do bezpośredniego wpływu nie tylko na "działy", ale i poszczególne, zamieszczane tu, na Naszym forum wpisy i - oczywiście nie wiedząc jeszcze o planach podpisania układu ACTA  ;) - nie śmiałem nigdy wtrącać się w coś, co świetnie funkcjonuje ...
No i zapewne Prankster chętnie skorzysta z Twojej oferty pomocy przy opracowywaniu wizualizacji Naszego forum !

Pozdrawiam
Darek
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Lutego 2012, 13:49:01 »
To, że świetnie funkcjonuje nie znaczy wcale, że nie może funkcjonować jeszcze lepiej, przejrzyściej i przyjemniej  ;D

No i zapewne Prankster chętnie skorzysta z Twojej oferty pomocy przy opracowywaniu wizualizacji Naszego forum !

Pozostaję do dyspozycji (oczywiście w ramach wolnego czasu  ;) )

Pozdrawiam
Piotr

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lutego 2012, 23:02:17 »
niestety nie mam uprawnień do modyfikacji działu choć chętnie bym pomógł.

Powinieneś już mieć uprawnienia moderatorskie do wszystkich działów. Chętnie przyjmę pomoc :)

Tylko mała prośba - odhaczaj tworzenie wątków przekierowujących.

 

R E K L A M A
aukcja monet