Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 06:12:54

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zmiany w działach?  (Przeczytany 61813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Lutego 2012, 23:50:59 »
Dziękuję, w miarę możliwości postaram się pomagać.

Kolego Prankster - uprawnienia moderatorskie na wszystkie działy to przesada (jeszcze mi ,,odbije" poczucie władzy  ;) ), w zupełności wystarczą mi uprawnienia do modyfikacji Polski Królewskiej.
Dla rozgrzewki przeniosłem kilka wątków, w najbliższym czasie będę dalej opanowywał temat.
Pozdrawiam

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Marca 2013, 15:17:23 »
PROŚBA:

Czy w ramach działu Pieniądz w Polsce - Polska Królewska można wyodrębnić dział podrzędny:

Monety powiązane z Polską lub Monety Państw historycznie związanych z Polską?

Trochę tematów na ten temat jest w obiegu i trudno je dopasować do istniejących działów/działów podrzędnych.

Z góry dziękuję
jarek

Miroslav

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 318
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marca 2013, 16:56:48 »
Podpisuję się pod tą propozycją obiema rękami

eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 391
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Kwietnia 2014, 16:35:44 »
Proponuję drobną zmianę w dziale Sprzedam:
http://forum.tpzn.pl/index.php/board,20.0.html,
tzn. wprowadzenie krótkiego regulaminu, który zapobiegałbym ogłoszeniom typu "Sprzedam 12 monet Skarbnicy Narodowej". W takim regulaminie można by było uzależnić możliwość dodawania ogłoszeń od stażu na forum albo po prostu zakazać ogłoszeń ze "złomem numizmatycznym". 

Proponuję to, gdyż zauważyłem, że nie tylko mnie irytuje fakt, że wielu nowych użytkowników traktuje forum TPZN jako bezpłatną tablicę ogłoszeniową. Może nie odbierałbym tego aż tak negatywnie, gdyby te ogłoszenia nie dotyczyły głównie "złomu numizmatycznego".

Dobry numizmat sam się sprzeda. ;)
TPZN nr 042
Pozdrawiam

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Kwietnia 2014, 17:24:38 »
Rzeczywiście, trzeba będzie coś z tym fantem zrobić.
ZM

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Kwietnia 2014, 19:09:39 »
Kiedyś już w tym temacie zabierałem głos i nadal uważam, że bardzo sensowne byłoby blokowanie możliwości wstawiania postów w dziale Sprzedam przez Użytkowników bez jakiegoś określonego ,,stażu" - np. 10 postów.
Nie wiem jak to technicznie zrobić, ale przecież chyba powinno się udać  ;) Wiem, wiem, że tylko,,raz na jakiś czas" taki post typu ,,sprzedam złom" się tylko pojawia i da się z tym żyć - ale jakże to irytujące...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Kwietnia 2014, 19:11:26 wysłana przez Piotr-p40 »

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwietnia 2014, 07:05:45 »
Nie wiem, czy zmiana wg. "stażu" ma sens - może się zdarzyć, że ktoś nowy chce sprzedać coś całkiem sensownego.
Na początek wstawię wątek wyjaśniający. Zobaczymy, czy zadziała.
Oprócz tego będę opatrywał poszczególne posty dopiskiem "uwaga złom!", ewentualnie komentarzem i je na bieżąco zamykał.

ZM

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Października 2015, 19:33:08 »
Otworzyłem nowy podrzędny dział o nazwie - Nasze publikacje. Znajduje się w kategorii

Ogólnie o numizmatyce > Dyskusje numizmatyczne > Nasze publikacje.

Jeśli nie ma sprzeciwu to chciałbym tam przenieść wszystkie wątki, w których jest dyskusja na temat książek napisanych przez naszych forumowiczów. Myślę, że taki ogólny dział polepszy naszą wiedzę oraz może w jakimś stopniu rozreklamuje nasze publikacje wśród wszystkich forumowiczów.  ;) Oczywiście nie muszą to być tylko książki, katalogi ale mile widziane informacje o artykułach w branżowych pismach.
Norbert

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Października 2015, 21:30:39 »
Dla mnie ok, popieram!
jarek

Piotr-p40

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 683
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Października 2015, 22:17:49 »
Pomysł dobry, niby drobna zmiana a z pewnością ułatwi ,,nawigację" na stronie - a i publikacje forumowiczów zasługują zdecydowanie na osobny dział.

Pozdrawiam
Piotr

zenonmoj

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 372
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Października 2015, 22:46:42 »
Jestem za.

ZM

pasjonatort

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 884
  • TPZN 080
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Października 2015, 10:58:53 »
Dziękuję za przychylne wypowiedzi, jednak dla uzyskania pewności postaram się jeszcze skontaktować ze wszystkimi autorami poszczególnych tematów. Żeby ktoś nie był oburzony nagłym przeniesieniem.

Druga srawa, o której pisałem już dawno temu i wtedy nie uzyskała akceptacji to mój pomysł na dodanie nowego podrzędnego działu w kategorii - Ogłoszenia. Wtedy i teraz uważam, że jest potrzebne jedno miejsce, w którym wszyscy będą mogli zamieszczać swoje prośby o:
- skany jakiś stron
- adresy z wiadomościami
- zdjęcia monet
itd.

Do tej pory takie apele były umieszczane w różnych miejscach i jeśli ktoś nie logował się dłuższy czas, to nie widział tego. Przeważnie zaglądam tylko do paru działów. Zresztą może być tak, że nowy forumowicz będzie mógł pomóc, a nie znajdzie jakiejś prośby, bo nie będzie wertował całego forum. Natomiast łatwiej zrobić szybki przegląd jednego działu. ;-)
Norbert

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: Zmiany w działach?
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Maja 2016, 13:30:12 »
Witam,

Powstał nowy dział: Vademecum Kolekcjonera.

Na początek dodalismy trochę informacji od siebie, na pewno jest to tylko maleńki zaczątek.

Proszę wszystkich użytkowników forum do dzielenia się swoimi informacjami na tematy zawarte w podrozdziałach, oraz używania tego działu
i poddziałów do dyskusji na tematy związane z fotografią, przechowywaniem, katalogowaniem itd, itp.

Pozdrawiam,
jarek


jarek

 

R E K L A M A
aukcja monet