Aktualności: Kalendarz TPZN na rok 2020 - konkurs na zdjęcia. LINK

• 19 Listopad 2019, 14:53:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: "Bo wyświęcili nie tego..." – Burza Mózgów na aktualny temat  (Przeczytany 19937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
Odp: "Bo wyświęcili nie tego..." – Burza Mózgów na aktualny temat
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Kwiecień 2011, 00:46:26 »
Ciesze sie, Panie Lechu - wrecz jestem wzruszony do lez...
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień 2011, 23:25:55 »
W Niemczech n.p. spopularyzowal sie wlasnie nastepujacy (niestety nie az tak oszalamiajacy) dowcip na aktualny temat:

Pytanie: Czy wiecie, dlaczego zostanie wyswiecony JPII?
? ? ? ?
Na wniosek Aldi Süd!
? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
...bo byl to pierwszy Polak, ktory niczego u nich nie ukradl !...

...Sami wiec widzimy, ze jesli nie postaramy sie szybko posunac sprawy do przodu, to grozi nam zalew dowcipow powiedzmy sredniej jakosci... A tego przeciez nie chcemy!!!

harpsycho

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maj 2011, 13:12:15 »
Z przykrością konstatuję, Panie Marku, że najwyraźniej zaniechał Pan pracy nad swoim dowcipem. Dlaczego?
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maj 2011, 14:47:43 »
Przeciez to proste, Panie Lechu - spodziewalem sie bardziej rzetelnego udzialu naszej spolecznosci w konstruowaniu tego dowcipu. Nie na darmo watek ma tytul "burza mozgow". Gdybym czul sie na silach, sam od a do z podjac sie tego skomplikowanego zadania, to bym sie przeciez nie ogladal na innych! A tu od czasu mojego "ciemnogrodzkiego prototypu" (czyli juz 1,5 miesiaca) nic sie jakos w meritum watku nie poruszylo... Czasem Pan albo ja posunelismy co najwyzej jakis poboczny dowcip, bez wiekszego znaczenia dla tematu.
Tak wiec, przyznaje, nieco jestem pasywnoscia Sz. Kolegow rozczarowany. Ale tez moze i nie ma sie czemu dziwic wobec tego, co nas spotkalo. Najpierw "kleska nieurodzaju" na 1. maja (czyzby kara boza za to, ze "wyświęcili nie tego"?  :'(- moze powinnismy otworzyc nowa ankiete?...), potem zaraz tragiczna smierc Osamy - zaden cud, ze JPII zepchniety zostal w tlo...

harpsycho

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Kwiecień 2014, 12:24:28 »
...moze z aktualnej okazji powinnismy odswiezyc zapomniany juz nieco watek? "Noc Walpurgi" ma w tym roku jakby wiekszy ciezar gatunkowy niz trzy lata temu... - to i inspiracja moze okazac sie wieksza ;)

Chocby tylko sam Pan Lech na pewno nazbieral w miedzyczasie dziesiatki pomyslow...

Pozdrawiam!

Marek

harpsycho

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Kwiecień 2014, 16:14:02 »
...moze z aktualnej okazji powinnismy odswiezyc

Ależ Panie Marku! Że też się Panu jeszcze nie znudziło...

Swoją drogą, zastanawiające jest to zainteresowanie, jakie osoby deklarujące się jako ateiści wykazują dla różnych hokusów-pokusów, w które podobno fundamentalnie nie wierzą.

Niech Pan to lepiej zostawi i poczyta sobie Dawkinsa. Bo jeśli zrobi Pan to porządnie i jeszcze przemyśli, może się to okazać dla Pana wielce pożyteczne.
NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Kwiecień 2014, 21:50:50 »
Zawiodlem sie, Panie Lechu  :(  Myslalem ze sypnie Pan tu seria blyskotliwych pomyslow... Ale coz - jak sie okazuje, nie tylko mi sie odechciewa... Juz malo na kim mozna polegac!

W czym sie z Panem naturalnie zgadzam: jak sie porzadnie poczyta Dawkinsa i jeszcze sie to przemysli, to moze okazac sie faktycznie wielce pozyteczne... Zakladam ze stwierdzil Pan to na podstawie wlasnych doswiadczen - co bardzo sie Panu chwali :)

Pozdrawiam serdecznie!

Marek

harpsycho

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Kwiecień 2014, 04:20:17 »
W czym sie z Panem naturalnie zgadzam: jak sie porzadnie poczyta Dawkinsa i jeszcze sie to przemysli, to moze okazac sie faktycznie wielce pozyteczne...

Nie wiem, czy przez "porządne przeczytanie" rozumiemy to samo. Dla mnie porządnie przeczytanie wiąże się zarazem ze sprawdzeniem tego, co autor pisze, a Pan zdaje się Dawkinsowi wierzy na słowo.

harpsycho

• Moderator
  • Gaduła
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Kwiecień 2014, 02:40:42 »
Nie wiem, czy przez "porządne przeczytanie" rozumiemy to samo. Dla mnie porządnie przeczytanie wiąże się zarazem ze sprawdzeniem tego, co autor pisze, a Pan zdaje się Dawkinsowi wierzy na słowo.

Drogi Panie Lechu, co sie tez tam Panu zdaje, to jest naprawde Panska sprawa. Ja w to z pewnoscia nie bede ingerowal :)

harpsycho

Lech Stępniewski

• Gaduła
    • NOT IN RIC
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Kwiecień 2014, 03:49:04 »
Drogi Panie Lechu, co sie tez tam Panu zdaje, to jest naprawde Panska sprawa.

To "zdaje się" dodałem z uprzejmości. I oczywiście dlatego, że jednak mogę się mylić. Mogło być przecież tak, że gdy czytał Pan różne żarciki Dawkinsa z "tajemnic teologii", to jednak się Pan zastanawiał.

Na przykład, gdy Dawkins pisze "No bo w końcu czy my mamy jednego Boga w trzech częściach, czy trzech Bogów w jednym?" (to jest na początku rozdziału drugiego), to Pan nie tylko się roześmiał, ale też od razu Pan zauważył, dlaczego takie podejście Dawkinsa (twierdzenia religii przeczą zdrowemu rozsądkowi) byłoby może sensowne w XIX wieku (np. w czasach Darwina), ale nie jest sensowne dziś. I to właśnie dzięki późniejszemu rozwojowi nauki!

To jak? Umiałby Pan to pokazać, czy jednak uwierzył Pan Dawkinsowi na słowo i wyłączył Pan myślenie?

R E K L A M A
aukcja monet