Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 23:07:39

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ksiądz  (Przeczytany 35683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Ksiądz
« dnia: 06 Maja 2011, 09:31:29 »
Z początku myślałem, że to jakiś fragment komedii w stylu Job ostatnia szara komórka, czy jakoś tak, ale to wygląda na autentyk, tym bardziej wydaje się być zabawne :)

mocny okultyzm


Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

walus025

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 31
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maja 2011, 10:18:06 »
Osobiście powiem co ja sądzę na ten temat, gdyż akurat o urokach, okultyzmach etc etc się już troszkę nasłuchałem i jest to dla mnie ciekawe. Otóż ksiądz ten ma racje. Jest wiele miejsc, sytuacji, osób, przedmiotów, rodzajów muzyki i innych, które powodują "złapanie" złego ducha. Czasami  nawet dochodzi do tak zwanego rzucenia uroku (źle spojrzysz na kogoś). Dlatego np. małe dzieci mają przywiązaną do wózka czerwoną wstążeczkę.

Jeśli chodzi o przykład takiego uroku to mogę zacytować dawnego wikarego ode mnie z rodzinnej parafii, który był na egzorcyzmach w Częstochowie kilka razy. Jednak sytuacja ta miała miejsce w okolicy z której pochodzę.

Pewien mężczyzna złapał na ręce uczulenie. Wiadomo swędzi, piecze to się posmaruje lub pójdzie do lekarza żeby coś przepisał i przejdzie. Niestety uczulenie nie mijało. Sytuacja trwała kilka lat, mężczyzna wydał sporo pieniędzy na to żeby pozbyć się wysypki. Poradzono mu żeby poszedł do miejscowej zielarki. Poszedł, a ona z miejsca powiedziała mu, że został rzucony na niego urok. Facet zdziwiony, ale stwierdził, że dobrze mogło się tak stać. Ale kto to zrobił ? Okazało się że była to starsza sąsiadka. Zielarka poradziła mu żeby zebrał ze sobą drzewo czarnego dębu, jakąś rzecz tej kobiety i ciernie. Z cierniami nie było problemu, drzewo dębu znalazł w tartaku. Z rzeczą osobistą nie było też wielkiego problemu, gdyż żył dobrze z jej synami i poprosił, aby wzięli matce jakąś bieliznę osobistą. O północy za domem rozpalił ognisko z cierni i drzewa dębowego. Już miał wrzucić rzecz osobistą do ogniska kiedy usłyszał za sobą głos sąsiadki z pytaniem : Co ty tutaj robisz ? Nie odwrócił się, lecz splunął za siebie przez lewe ramię i powiedział: Idź przecz szatanie ! Kobieta szybko oddaliła się z tego miejsca i udała się na cmentarz, bo od zmarłych czerpała siłę.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maja 2011, 11:29:02 »
Uroki oczywiście zgoda, ale nie tak jak przytacza to z ambony tent ksiądz, przecież on miesza wszystko ze wszystkim wychodzi z tego totalna papka, już dzieci zafascynowane  Harrym Potterem egzorcyzmują, to przegięcie.
Metoda którą przytoczyłeś przypomina techniki Szeptunek, a czerpanie siły od zmarłych kojarzy mi się z Haitańskim voodoo, może miała kontakty z Baronem Samedi. 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Divusric

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 563
  • Legitymacja 077
    • Romae Aeternae
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maja 2011, 23:11:14 »
Kiedy ogladasz ten filmik i sie smiejesz 'to wiedz ze cos sie dzieje' ;D
Admiror, O paries, te non cecidisse, qui tot scriptorium taedia sustineas.

harpsycho

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Maja 2011, 19:26:02 »
No mocny jest ten ksiadz, jak sk...!  8) Jest tez odcinek 2 na YouTube, jeslibysmy nie mieli dosyc!


PS: Mi sie osobiscie podoba "techno remix" z tego ksiedza... Krotkie, a zawiera kwintesencje zagadnienia:
&feature=related
« Ostatnia zmiana: 07 Maja 2011, 19:30:38 wysłana przez harpsycho »
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maja 2011, 23:08:42 »
Do wszystkiego należy podchodzić z umiarem i wyważeniem. Myślę, że ksiądz chce dobrze, ale wychodzi mu tak sobie. "Jaskrawo malowane paznokcie"... :-\ Potem rodzice prześwięcą jakąś Bogu ducha winną dziewczynę ;) Księża są tylko ludźmi. Zdarzają się wśród nich bardziej światli i mniej.
Jak powiedział Maciej, w tym koszu jest wszystko... Dlatego miejscami robi się komedia.

walus025

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 31
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maja 2011, 01:29:29 »
Z tego co mi wiadomo historia, którą opisałem jest w miarę świeża tzn. z przed kilku lat maksimum nie wiem ile dokładnie.

Nie byłbym sobą gdybym nie poszukał czegoś więcej kto to jest i czym się zajmuje (student archiwistyki :) ). Otóż ksiądz który jest przedstawiony na filmie to  ks. Piotr Natanek, kapłan archidiecezji krakowskiej. http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Natanek

harpsycho

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maja 2011, 16:30:21 »
Do wszystkiego należy podchodzić z umiarem i wyważeniem. Myślę, że ksiądz chce dobrze, ale wychodzi mu tak sobie.

No wiec wlasnie... Jak to mowiono niegdys, "dobrymi checiami pieklo brukowane". Niestety nie mozna sie zgodzic co do tego, ze w stosunku do "dobrych checi" ksiedza (tak samo jak odnosnie dobrych checi posla, sedziego itp.) nalezy stosowac ten sam "wskaznik omylnosci", jak wobec wszystkich postronnych osob. W koncu wymienione osoby - to jednostki uzurpujace sobie prawo okreslania miernikow wartosci - i oczekujace respektowania tychze przez spoleczenstwo. A zatem logiczne byloby, ze spoleczenstwo ze swojej strony mialoby prawo oczekiwac "zwiekszonego poziomu nieomylnosci" wobec tak wysunietych na pierwsza linie osob...

To ze ksiedzem jest Piotr Natanek, bylo notabene od poczatku oczywiste - wystarczylo przesledzic historie clips w Youtube. Zyskal on sobie zreszta juz dosyc watpliwa slawe, siegajaca nawet poza granice Polski (jesli wolno mi to oceniac na bazie wlasnych skojarzen...) Byc moze marzy mu sie slawa siegajaca poziomu Ojca Dyrektora...  8)

JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maja 2011, 23:11:32 »

No wiec wlasnie... Jak to mowiono niegdys, "dobrymi checiami pieklo brukowane". Niestety nie mozna sie zgodzic co do tego, ze w stosunku do "dobrych checi" ksiedza (tak samo jak odnosnie dobrych checi posla, sedziego itp.) nalezy stosowac ten sam "wskaznik omylnosci", jak wobec wszystkich postronnych osob. W koncu wymienione osoby - to jednostki uzurpujace sobie prawo okreslania miernikow wartosci - i oczekujace respektowania tychze przez spoleczenstwo. A zatem logiczne byloby, ze spoleczenstwo ze swojej strony mialoby prawo oczekiwac "zwiekszonego poziomu nieomylnosci" wobec tak wysunietych na pierwsza linie osob...


Jak najbardziej się zgadzam, Panie Marku  :) Właściwie chodziło mi raczej o to, że pewną słuszność w słowach księdza można znaleźć - albo inaczej mówiąc: domyśleć się powodów, które przywiodły go do takich wniosków - ale dopiero po kilkakrotnym przecedzeniu wywaru przez durszlak ze śmieci.
Fakt, że obserwujemy wzmożone zainteresowanie młodych ludzi magią, że wzrasta demoralizm, że nasila się często zdumiewająca wprost nienawiść do kleru (opieram się na własnych obserwacjach) powodują, że ten człowiek stara się temu przeciwdziałać w miarę swoich możliwości i zgodnie ze swoją wiedzą, wiarą czy wykształceniem wyciąga wnioski. A że konstatuje je w absurdalny niekiedy sposób powoduje, że trudno nie słuchać tych bajań z uśmiechem. To jak z tą muchą, która ogłuchła po wyrwaniu jej nóg. Dla mnie to był interesujący i pokazowy wywód jak przy odrobinie inwencji własnej można wszystko ze wszystkim połączyć i ze wszystkiego wyprowadzić. Może jestem w tym przypadku zbyt tolerancyjny? A może po prostu moja wypowiedź ma na celu zjednanie sobie ojców egzorcystów, bo przy moich grzechach Harry P. wysiada   ;)

Pozdrawiam Kolegów  :)

walus025

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 31
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maja 2011, 00:05:51 »
Jest wiele miejsc, sytuacji, osób, przedmiotów, rodzajów muzyki i innych, które powodują "złapanie" złego ducha. Czasami  nawet dochodzi do tak zwanego rzucenia uroku (źle spojrzysz na kogoś). Dlatego np. małe dzieci mają przywiązaną do wózka czerwoną wstążeczkę.

Nie chciałbym Pana urazić, ale czy Pan to pisze serio?


Powiem Panu, że nie do końca. Pochodzę ze wsi więc często pojawiają się u nas dawne zabobony. Osobiście czasem słucham ostrej muzyki i jakoś mi się w głowie jeszcze nie poprzewracało.

Co do Pana dalszej wypowiedzi to zgodzę się z tym, że ludzie z rozwalona psychiką mogą łatwiej "złapać" zło. Sam Mateusz Talbot przez długi czas był alkoholikiem, a następnie został abstynentem. Widać, że ksiądz trochę miesza.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2021, 13:28:17 wysłana przez zenonmoj »

Gajusz

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 346
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maja 2011, 22:22:42 »
Wiecie, Koledzy, jeszcze raz sobie tego na spokojnie posłuchałem (puściłem żonie - jest bez porównania ode mnie bardziej dosadna i mniej tolerancyjna :P ). Niektóre rzeczy nadają się na kawał: "Pijesz? Nie. Palisz? Nie. To może Harry Potter?" Ten kawałek wymiata  ;D Biedna Rowling... A potem homeopatia, joga (hej, Macieju! ;) ) i gwiezdne wojny. Koran pomijam (zgroza...). Miejscami bardzo trzynastym wiekiem zajeżdża. Za moje zainteresowanie Hekate to już nadziei dla mnie nie ma - trza będzie na stos  :P Ale dalej jestem pod wrażeniem mieszania fikcji z rzeczywistością. To była cenna lekcja bzdetu.

Pozdrawiam przedweekendowo i... chorobowo, psiakrew!

harpsycho

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 1 648
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Maja 2011, 12:31:07 »
WOW! Wielki pozytyw! Cos sie jednak dzieje w Panstwie Rzymskim...  ;D
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Maja 2011, 13:55:40 »
Kiedy ogladasz ten filmik i sie smiejesz 'to wiedz ze cos sie dzieje' ;D

Jest mocne  :D :D :D
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

stasser

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 777
  • Legitymacja: 036
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Czerwca 2011, 11:48:25 »
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwca 2011, 12:18:23 wysłana przez stasser »
Pozdrawiam
Bartek
TPZN 036

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: Ksiądz
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwca 2011, 17:47:57 »
Prawda jest taka im głoś niej o tym księdzu w mediach tym lepiej dla niego - w myśl zasady nieważne co mówią - ważne że mówią... Tak oto z niszowego księdza znanego nielicznym "zainteresowanym" i parafianom stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych księży w Polsce. Tak się czasem zastanawiam kto w tych mediach pracuje, sami intelektualnie kalecy idioci czy też tylko idący po przysłowiowych trupach karierowicze, gotowi "obnażyć" własną matkę dla kilku minut na antenie? Naprawdę nie wiem czemu to ma służyć skoro chcąc go publicznie napiętnować dają mu znakomitą i darmową reklamę.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

 

R E K L A M A
aukcja monet