Aktualności: Pojawił się najnowszy 11 numer Biuletynu TPZN. Zapraszamy do lektury LINK

• 28 Wrzesień 2021, 19:42:15

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czyszczenie monet przeważnie rzymskich - Czyściciele wszystkich krajów, łączcie się!  (Przeczytany 117107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
hej, jak to podczyscić, zeby sprawdzić czy po XXI jest kropka czy nie i czy po avgg jest kropka czy odprysk
 bo jak nie ma to NIR.
Tempora mutantur, et nos mutamur cum illis

Bebek2006

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Legitymacja: TPZN nr 122
  • Zainteresowania: Cesarstwo Rzymskie
Igiełka raczej w tym przypadku odpada , bo patyna wygląda mi na dosyć delikatną ( w czasie czyszczenia kropka mogła by się rozpaść ).
Może Pan wrzucić ją do wody utlenionej ( W CZASIE KĄPIELI MONETA MUSI BYĆ POD STAŁYM NADZOREM !!! ) i potem delikatnie pogrzebać przy niej wykałaczką.
Co do kropek to dla mnie po AVGG jest kropka , a po XXI jej nie ma.
W każdym razie ja bym zbytnio przy niej nie ingerował , bo może się okazać , że po usunięciu piachu moneta będzie się dużo gorzej prezentować...
Pozdrawiam
Karol

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
tego sie boję, jak by po avgg była a po XXI nie to ciekawostka no i not in ric.... spróbuje na chwilke z wodą utlenioną

okejos

• Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
ok udało się.. parenascie sekund zmiękczyło na tyle piasek, ze po jego czesciowym usunięciu widac  - nie ma kropki po XXI a jest po AVGG . wiec NIR. dzięki

digenis

• Stały bywalec
A pokazałbyś efekt czyszczenia? Jakiej wody utlenionej użyłeś? Takiej zwykłej z apteki?

R E K L A M A
aukcja monet