Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 22:47:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam chciałbym się przedstawić :)  (Przeczytany 4175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aukcjoner21mon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 11
  • Ruszył ziemie a my ruszmy do dzieła w Świat
Witam chciałbym się przedstawić :)
« dnia: 03 Sierpnia 2011, 23:48:10 »
Od małego zbierałem banknoty niestety z braku zainteresowania rówieśników zrezygnowałem z tego hobby.  Jakoś tak od 15 roku życia wróciły mi chęci do zbierania monet najpierw od rodziny pozbierałem co nieco. Potem na allegro zaczęło się i tak od 10 lat interesuje się 2 RP, starożytnością, posiadam trochę PRL-u w swoich zbiorach. Głównie zbieram 2 RP. A oprócz tego mam zdrowe zainteresowanie trojakami i szelągami. Posiadam spore doświadczenie już ale człowiek całe życie się uczy :). Co do złomu staram się ograniczać posiadanie tych ekskrementów. Lubie monety z patyną i przy najmniej w 3 - / 2 stanie zachowania. A jak coś lepszego się trafi też nie pogardzę. Z antyku posadami brązy zbieram tak na przemian jak mi zainteresowanie nie spadnie. Wykryje podróbkę na kilometr :) jeśli chodzi o allegro i inne aukcje. Tego coraz więcej dlatego wole monety w 2 stanach lub 3. Moją zaletą jest długa konwersacja, wadą że 2 strona musi mieć twarde nerwy :) nie gryzę tylko uparciuchem jestem xd. Jak ktoś opowiada publicznie ciekawie chętnie posłucham. Jak ktoś ma racje ok :) nie brnijmy w temat bo można uprząść w błotku. To na tyle lubię dyskutować i przy okazji czegoś się dowiedzieć. Pozdrowki  ;)

heniek151

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 509
Odp: Witam chciałbym się przedstawić :)
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Sierpnia 2011, 08:28:05 »
no to witamy kolege w szeregach krolewszczyzny, a szczegolnie boratynek:)
הוֹי הָאֹמְרִים לָרַע טוֹב וְלַטּוֹב רָע שָׂמִים חֹשֶׁךְ לְאוֹר וְאוֹר לְחֹשֶׁךְ שָׂמִים מַר לְמָתוֹק וּמָתוֹק לְמָר (Iz. 5,20)

Nowy katalog boratynek: http://forum.tpzn.pl/index.php/topic,18088.0.html

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Witam chciałbym się przedstawić :)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpnia 2011, 20:49:48 »
witam kolegę :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

 

R E K L A M A
aukcja monet