Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 26 Kwietnia 2024, 03:26:14

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego  (Przeczytany 8746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Na Allegro pojawiła się już pozycja wydana przez NBP  "Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego". Niestety osiąga zawrotne ceny (widziałem za ponad 200zł).

Poniżej informacja jak można wejść w posiadanie tej książki za 0 zł + 10 minut pracy ;)

Należy napisać maila do NBP, kierując się informacjami ze strony nbp.pl, z zapytaniem o tą pozycję. Ja w odpowiedzi na zapytanie mailowe otrzymałem informację że książka o którą się pytam została do mnie wysłana pocztą tradycyjną, i kilka dni temu listonosz ją przyniósł.

Według informacji które posiadam to wszystkie publikacje NBP są dostępne bezpłatnie w ich oddziałach lub w bibliotece w Warszawie. Nie dajcie się więc ustrzelić na zakup publikacji sygnowanych NBP, lepiej te pieniądze przeznaczyć na jakieś monety dla wzbogacenia kolekcji.
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


eMTi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Zainteresowania: Islandia, Malta, Seszele, Nigeria, II RP i Pomorze.
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpnia 2011, 13:13:40 »
Przyznam, że skorzystałem z tej porady. E-maila napisałem 7 sierpnia, a pozycja dzisiaj do mnie dotarła. Niestety wysłana pocztą w cieniutkiej kopercie, co niestety lekko odbiło się na stanie pozycji - rogi grzbietu. Sama pozycja na kredowym popierze z pięknymi, kolorowymi zdjęciami.

W tej chwili na Allegro jest sprzedawana jedna sztuka. Cena - 100 zł, a licytacja trwa.
TPZN nr 042
Pozdrawiam

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Września 2011, 14:25:04 »
Też skorzystałem, przyszło po dwóch tygodniach i dziś rano wyjąłem ze skrzynki, w pracy siedziałem i oglądałem... oglądałem, oczy jest czym nacieszyć, bardzo ładny papier i co najważniejsze fotografie są czytelne aż się chce mieć takie cuda w realu :)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

rara_avis

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 239
  • Zbierajmy monety, tak wiele piekna w sobie kryją
    • Biuletyn Informacyjny TPZN
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Września 2011, 14:37:54 »
Cieszę się że do Ciebie też dotarła książka ;)

Według informacji z NBP jest to początek serii, w tym roku przewidziane są jeszcze minimum dwie pozycje książkowe z tej serii, a więc jeżeli ktoś dowie się o nowych książkach NBP, to proponuję aby umieszczał informację w tym wątku, a wtedy wszyscy skorzystamy :D
Tylko monety, nie błyskotki. Tylko POLSKA i ziemie z nią związane.

Prezes TPZN w stanie spoczynku
TPZN 044
WBCC 516


Waldemar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 28
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Września 2011, 20:08:49 »
Wczoraj przy okazji pobytu w Warszawie dostałem książkę w bibliotece NBP na Świętokrzyskiej. Było jej jeszcze trochę. Pani bibliotekarka powiedziała, że była ona przygotowana na dni otwarte. O innych tego typu publikacjach nic nie wiedziała.

DagonX

  • Rada Oficerów TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 357
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Września 2011, 14:58:12 »
To ja też mogę napisać iż "sposób" podany przez rara_avis działa. Dzisiaj listonosz dostarczył mi paczuszkę z NBP z nowiutką publikacją.
Choć przyznać muszę, że już zwątpiłem bo e-mail'a w sprawie "Wybranych projektów..." wysłałem 15 sierpnia...

DagonX 8)
Rada Oficerów 2015/16, 2019/20-2023/24

https://zastepczy.wordpress.com/

wordlord

  • Członkowie TPZN
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wybrane projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Października 2011, 12:15:29 »
Pozycja dotarła do mnie, ale dopiero po drugiej wiadomości wysłanej do NBP (czyżby pierwszy e-mail się zagubił?).
Bardzo ciekawy album, polecam każdemu :)
Co prawda koperta w jaką ta pozycja była zapakowana o mało się nie rozleciała i książka nie jest przez to w idealnym stanie, ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;)
Zbieram, więc jestem...

TZPN nr 067

 

R E K L A M A
aukcja monet