Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 14:04:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wolne Miasto Gdansk  (Przeczytany 9823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

u.f.o

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Wolne Miasto Gdansk
« dnia: 28 Listopada 2008, 13:11:17 »
Witam, prosze o pomoc i wyjasnienie mi jak odroznic stempel lustrzany od zwyklego  tej monety ze zdjecia. Prosze rownież o wszelkie opinie na temat tej monety, stan zachowania itp.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2008, 15:26:59 wysłana przez Grzybuś »

u.f.o

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2008, 09:29:11 »
witam ponownie, i raczej juz ostatni raz na tyf forum, czy tu ktos zaglada? Post zamiescilem TYDZIEN TEMU i  zadnej odpowiedzi, toz to szok! Czym Wy sie zajmujecie co to za forum? szok szok szok, zegnam .

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia 2008, 10:07:05 »
Cytuj
Czym Wy sie zajmujecie co to za forum?

Wystarczy poczytać tematy na forum a nie zadawać takich śmiesznych pytań. Nie zajmuję się monetami XX wieku, tym bardziej Gdańskimi, specjalizuje się w numizmatyce Antycznej, Cesarstwa Rzymskiego. Na temat takich blaszek było wałkowane na cafeallegro, czy forum e-numi... Na takie podstawowe pytania pomocny jest wujaszek Google:

Cytuj
Stempel lustrzany - moneta wybita takim stemplem posiada idealnie wypolerowane (lustrzane) tło i matowy rysunek


Dla mnie ten stan monety jest w porządku, co do autentyczności się nie wypowiadam nie moja działka. Jeśli chcesz sobie porównać stany monety zerknij na WCN. Jeżeli nikt nie odpowiedział przez tyle czasu, oznacza to że moneta nie mieści się w przedziale zainteresowań specjalistów zarejestrowanych na tym forum.

Pozdrawiam, Prezes TPZN

 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

u.f.o

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Grudnia 2008, 15:01:57 »
TY nazywasz ta monete (blaszka)? kolego drogi jest to szanowana moneta- przez kolekcjonerow, jesli wybrales inna tematyke do swoich zbiorow, twoja sprawa, nie oceniaj innych bo sam kiedys  bedziesz oceniony za twoja kolekcje ..., czym ty mozesz sie pochwalic? Wystarczy zrobic troche szumu i na tym forum widac oznaki zycia!!! ludzie troche wiecej wigoru, bo tu jest smutno!!! Ciechocinek czy co?

pozdrawiam serdecznie

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudnia 2008, 15:34:20 »
Widzę że szanowny kolega się obraził za blaszkę, eh żartobliwe powiedzenie a tu aż tak się żachnąłeś.
Cytuj
nie oceniaj innych bo sam kiedys  bedziesz oceniony za twoja kolekcje ...
Po pierwsze nie oceniam ciebie, gdzie tak przeczytałeś?
Cytuj
czym ty mozesz sie pochwalic?
Po drugie jak chcesz wiedzieć co zbieram wystarczy popatrzeć na to forum i prześledzić wątki w których przedstawiam monety ze swojej kolekcji.
Cytuj
ludzie troche wiecej wigoru, bo tu jest smutno!!! Ciechocinek czy co?
W identyfikacji jest smutno, i raczej tak będzie bo większość blaszek jest zidentyfikowana i można sobie poszukać w sieci. Jeśli naprawdę masz coś ważnego do powiedzenia to zapraszam. Niemniej nie nudzimy się wystarczy wejść w inne działy, choćby Rzym, nie uświadczysz takich wątków na e-numi, czy monety.pl

pozdrawiam
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Grudnia 2008, 15:56:08 »
TY nazywasz ta monete (blaszka)?
Nie ma się co bulwersować... "blaszki" i "papierki" to zupełnie normalne określenia przedmiotów naszych zainteresowań niezależnie od tego jak i przez kogo są poważane.

kolego drogi jest to szanowana moneta - przez kolekcjonerow
Zapomniał pan jeszcze dodać że jest równie szanowana przez fałszerzy ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

u.f.o

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Grudnia 2008, 17:43:00 »
Oczekiwalem prostych odpowiedzi na zadane pytanie,a tu kolekcjonerzy (flustraci) prubuja sie dowartosciowac w swojej (nie) wiedzy, zniechecaja innych kolekcjonerow. Jesli nie maja nic istotnego do powiedzenia  w temacie dlaczego pisza bzdety...Kazdy kto ma pojecie o WMG na podstawie zdjecia widzi czy jest to kopia czy orginal.

pozdrawiam medrcow... gdybajacych

Shiver

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 667
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Grudnia 2008, 18:01:41 »
Owszem, widzę. I nigdzie nie napisałem że to nie jest oryginał. Pośmiałem sie tylko odrobinkę z tego "szanowania" ;)
Pozdrawiam,
Krzysiek

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Grudnia 2008, 19:22:33 »
widzę że kolega u.f.o ma problem z czytania ze zrozumieniem i jest leniuszkiem... są strony na których ta monetka jest i wystarczy sobie obejrzeć co i jak na niej widać. Wystarczy przeglądarka google...

Masz stronę WCN http://wcn.pl/pl/index.htm porównaj sobie w wyszukiwarce, wpisz: 5 guldenów 1927
Wyskoczy 29 zdjęć z tą blaszką :)  W katalogu J. Dutkowski i A. Suchanek nie zamieszczają zdjęcia tej blaszki.
Na stronie przedmówcy kolegi Shivera http://www.m4n.pl/monety/011/9026m011.htmp dowiesz się szczegółów.


Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

u.f.o

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Grudnia 2008, 20:37:43 »

Cos nie pyklo...

Mili koledzdz, nareszcie cos drgnelo na tym Forum, stajecie sie aktywni! Brawo mala prowokacja z mojej strony okazala sie skuteczna!!! Jesli ktos sie poczul dotkniety itd. to przepraszam!                 W wyszukiwarci znajde wszystko co chce, ja chcialem tylko poznac opinie  forumowiczow, ludzi posiadajacych  wiedze. (Ja wiem na 100% ze moneta jest o.k )
ZROBILO SIE FAJNIE ZOSTANE TU!!!
Jeszcze podyskutujemy

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Wolne Miasto Gdansk
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Stycznia 2009, 17:04:57 »
Dziwny sposób przedstawiania się...
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet