Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 20:47:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)  (Przeczytany 8990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cloudwalker

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 35
Witam,

Niedawno nakładem Wydawnictwa Trio ukazała się jedna z ważniejszych pozycji tegorocznych z dziedziny numizmatyki, autorstwa prof. Stanisława Suchodolskiego pt. 'Numizmatyka średniowieczna. Moneta źródłem archeologicznym, historycznym i ikonograficznym'. Składają się na nią trzydzieści dwa teksty publikowane przez Profesora w ciągu pięćdziesięciu lat, w przeróżnych czasopismach naukowych i publikacjach zbiorowych, niekiedy trudno dostępnych. Dodane zostały uzupełnienia bibliograficzne, oraz doskonałej jakości materiał ilustracyjny, za który odpowiedzialny jest dr M. Bogucki z IAiE PAN. Gorąco polecam, doskonała lektura.

Z kwestii technicznych: książka liczy niespełna 500 stron, wydrukowana jest na świetnym papierze, karty są zszyte i oprawione 'na twardo'. Cena detaliczna: 46 złotych. Poniżej link do strony www Wydawnictwa Trio.

http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=395&Podstrona=0

Warto jeszcze wspomnieć za stopką redakcyjną, że książka stanowi 'podręcznik akademicki dotowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego'.

pozdr.

Michał
« Ostatnia zmiana: 30 Listopada 2011, 08:20:29 wysłana przez cloudwalker »

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopada 2011, 08:35:30 »
Niska cena za tak ładnie wydaną książkę, na pewno znajdzie się w moim dziale książek poświęconych numizmatyce. To już mam dla siebie kolejny prezent na gwiazdkę :)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

vertigo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Listopada 2011, 14:03:55 »
Dzisiaj w wielu sklepach internetowych jest Dzień Darmowej Wysyłki, a i książkę można znaleźć taniej niż w wydawnictwie.

Dziękuję za informację, już zamówiona :)

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Grudnia 2011, 11:36:28 »
U mnie już na półce siedzi w doborowym towarzystwie

http://images37.fotosik.pl/1212/342bee14419abb03.jpg
Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

vertigo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Grudnia 2011, 16:19:50 »
Panie Macieju,

Co to za pozycje, dwie najbardziej z lewej i ta pomiędzy Garbaczewskim a Katalogiem z Malborka?


nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Grudnia 2011, 18:18:05 »
to właściwie są trzy z lewej, jednej nie widać:
reprinty, ten który się sprytnie schował to malutki Wizervnk y szacvnek mynic wszelkich cvdzoziemskich, Warszawa 1965 z komentarzem R. Kiersnowskiego, kolejna pozycja to Uniwersał Króla Zygmunta Augusta 1567, również z komentarzem R. Kiersnowskiego Warszawa 1967. Niebieska bez tekstu na grzbiecie jest darmowym materiałem NBP - Wybrane Projekty graficzne banknotów Narodowego Banku Polskiego, M. Madejski, T. Walkowicz, a ta książeczka obok Malborka to również W. Garbaczewski - Świat Brakteatów Średniowiecze w zwierciadle monet, Bydgoszcz 2003, reszta na zdjęciach już do odczytania.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

vertigo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 130
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudnia 2011, 19:09:23 »
Moja książka też już dotarła. Wspaniała rzecz. Śmieszna jest ta reklama Skarbnicy Narodowej.

Tych dwóch pierwszych pozycji nie znam ale na wszelki wypadek zazdroszczę ich Panu :)

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Stanisław Suchodolski - Numizmatyka średniowieczna, Warszawa 2012 (sic)
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudnia 2011, 19:20:20 »
Uniwersał w antykwariacie za grosze kupiłem, jakieś 10 zł, a jest to całkiem sympatyczny reprint, drugi też mi wpadł jak byłem u jakiegoś kolekcjonera, kupowałem jakieś monetki i zobaczyłem, że ma jakieś zeszyty a w tym zestawie coś takiego na wierzchu i spytałem, czy by sprzedał, okazało się, że miał to wystawiać zaraz na aukcji, ale opchnął mi też za przystępną cenę. Kiedyś miałem czas to zwiedzało się trochę antykwariatów, choć mój ulubiony już dawno nie istnieje, zajął go inny antykwariusz i nie ma tam już takiego nastroju jak kiedyś, teraz pozostaje polowanie przez sieć.  

Cytuj
Śmieszna jest ta reklama Skarbnicy Narodowej.
raczej tragiczne
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

 

R E K L A M A
aukcja monet