Aktualności:

• 25 Sierpień 2019, 15:21:57

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowa twarz allegro - zgaduj zgadula  (Przeczytany 4803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gajusz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Verba volant, scripta manet. Oby...
    • Z serca kniei
Nowa twarz allegro - zgaduj zgadula
« dnia: 15 Styczeń 2012, 17:12:46 »
Chciałem zapytać Kolegów bardziej obytych z zakupami na allegro, gdzie po nowelizacji tegoż serwisu widać, czy dany sprzedawca oferuje przelewy kartą płatniczą czy nie. Wcześniej było to doskonale widoczne za pośrednictwem zielonego znaczka "płatności allegro" przy opisie produktu, obecnie z jakiś powodów komuś przeszkadzała takowa przejrzystość i znaczki zniknęły. Kupiłem sobie właśnie płytkę i dowiedziałem się, że w celu przelewu muszę podreptać na pocztę  8) Mam o każdy produkt pytać sprzedawcy, czy jak? Komuś chyba nie zależy na operatywności serwisu i zadowoleniu kupujących albo uległ jakimś własnym futurystycznym wizjom. Prawdę mówiąc, cholera mnie bierze przy takich zmianach-głupawkach, zmianach dla samych zmian. Oczekuję przejrzystości. Wkurzę się raz jeszcze i podziękuję allegro  >:( Grrr

Piotr-p40

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
Odp: Nowa twarz allegro - zgaduj zgadula
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2012, 17:38:52 »
Musisz na stronie przedmiotu wejść w zakładkę ,,Dostawa i płatność" - tam na górze jest zazwyczaj:

Płatność z góry
Przez PayU lub zwykły przelew bankowy

(PayU - to dawne Płacę z Allegro)

Aczkolwiek fakt faktem - chcieli dobrze, wyszło jak zawsze... Też wolałem poprzednią wersję  ;D

Pozdrawiam

Gajusz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Z serca kniei
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2012, 19:40:43 »
Czyli jedno kliknięcie więcej. A w moim przypadku ciekawostka, pod wskazaną zakładką widnieje płatność:

"Przez PayU lub zwykły przelew bankowy na konto...",

a w momencie przejścia do uiszczenia opłaty pojawia się informacja, że:  ;)

"Wśród aukcji do zapłaty są przedmioty z kategorii, w których nie można płacić kartą. Wybierz inną metodę."

Gdzie psiakrew była o tym informacja? Ile zakładek trzeba kliknąć by się o tym dowiedzieć? Dla mnie to jest niepoważne   8)

O już znalazłem:

"Jeśli kupujesz przez PayU, możesz zapłacić kartą. Płatność kartą nie jest dostępna w niektórych kategoriach:

Gry > Gry online (MMO),
    Gry > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 › Zdrapki,
    Gry › Komputerowe PC,
    Komputery > Internet,
    Zdrowie i uroda › Leki bez recepty,

Za swoje zakupy w powyższych kategoriach możesz zapłacić przelewem z konta w banku lub przekazem pocztowym."

Nadal nie rozumiem, ale winszuję zespołowi allegro
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2012, 19:45:13 wysłana przez Gajusz »

Waldemar

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2012, 20:44:44 »
Witam.
Za każdą aukcję można zapłacić przez PayU. A w PayU można wykonywać przelewy jak i płatności kartami. PayU współpracuje z Allegro i odmowa lub wzmianka sprzedającego, że nie akceptuje tych płatności może spowodować zawieszenie konta. Ja sam w swojej księgarni polecam ten sposób zapłaty.

Gajusz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Z serca kniei
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2012, 22:23:55 »
Rozumiem Pana, ale jednak płatność Payu-kartą jest nieaktywna. Napisałem w tej sprawie do allegro. Zresztą jak wynika z zacytowanego przez mnie kawałka z "kategorii" istnieją wyjątki-niespodzianki. Zobaczymy czy coś mi z allegro odpiszą :)

http://img4.imageshack.us/img4/8646/57858801.jpg
Nowa twarz allegro - zgaduj zgadula

« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2012, 22:27:57 wysłana przez Gajusz »

krzysztofgg

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2012, 15:13:15 »
Witam.Wcześniej było wszystko przejrzyście.Teraz nie za bardzo.Też mnie to wkurza.Chyba trzeba się przyzwyczaić,chociaż nie rozumiem samych intencji zmian

Gajusz

• Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
    • Z serca kniei
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2012, 14:02:54 »
W moim przypadku skończyło się tak, że poprosiłem bliskich w kraju o dokonanie zwykłego przelewu. Jedyna odpowiedź od allegro, która nadbiegła była automatyczna o treści mniej więcej takiej: wszystkie wiadomości z uwaga czytamy, ale nie odpisujemy na nie. Tak więc ktoś z uwaaaagą na pewno przeczyta wiadomość ode mnie...

Allegro musi jeszcze wiele nauczyć się od ebaya, obecnie - w moim odczuciu - dobrnęli do poziomu serwisu osiedlowego.

R E K L A M A
aukcja monet