Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 01:00:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?  (Przeczytany 4811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Musiałem rozpocząć ten wątek, ponieważ spotykam się często z niemożnością uczestniczenia w ciekawych spotkaniach. Myślę że wielu z nas w różnych rejonach kraju spotkało się z tym zjawiskiem. Siedzimy w pracy i nie możemy iść na "Konferencja naukowa" zaczynającą się jakby inaczej w środku tygodnia od 9 i trwa do 15, to samo tyczu się wystaw okresowych, kiedy po pracy by się człowiek odstresował i zwiedził jakieś muzeum, a tu może klamkę pocałować...
Kolejna ciekawa konferencja odbyła się 16 grudnia (wtorek) http://www.zamek-krolewski.pl/?page=1770
Później w mediach krążą wieści, że Polacy to jełopy nie uczestniczą w spotkaniach kulturalnych, nic nie wiedzą i takie tam bip bip... Nie dość że taka fajna impreza to w dodatku za darmo.
Muzeum narodowe do którego mam na rzut beretem, zamykają o 16, orzeszku laskowy znowu nie mogę się przejść! Mam tak blisko :( do punktów w których jest kontakt z kulturą, a nie mogę z nich korzystać! Wrrr, irytuję się co muzeum w warszawce i innych miastach w tygodniu do 16! Weekendy owszem czynne, ale jak ktoś ma małe dziecko i chciał by do muzeum, to nawet nie bardzo jest jak z tym maleństwem się poruszać. Muzea nie są dostosowane dla małych dzieci, nawet trzylatków które nie dosięgną do poręczy nie mówiąc już o inwalidach którzy na wózku nie wjadą na piętro... Dopadło mnie czepiam się, ale czy to w porządku, by człowiek który chce się od chamieć i zrelaksować, jedynie co może to pójść do kina, teatru i knajpy zadymionej..?
Czy można to zmienić? Ma ktoś jakieś pomysły?

p.s. wybaczcie ale jakoś ta pogoda źle na mnie wpływa. Tak jakoś ponuro za oknem. Dobrze, że Was mam na forum, tu człowiek ma jakąś namiastkę kontaktu z kulturą :)     
 
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

milus

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 108
Odp: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudnia 2008, 14:04:24 »
Dokładnie, też mnie to wpienia(nie piszę dosadniej bo i tak by była cenzura).
Pozdrawiam, milus- Dziewczyny lubią brąz... a ja srebro i złoto ;D

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudnia 2008, 14:06:48 »
Ty się ciesz, że w ogóle jest coś takiego.

Sieradz, miasto mające około 45 tysięcy mieszkańców. Jedno muzeum, którego ekspozycję pamiętam jeszcze z podstawówki. Teatr - tylko z nazwy, raczej jest to dom kultury, co jakiś czas kogoś tylko zapraszają, co tydzień wyświetlają jakiś jeden nieciekawy film.

Latem organizowane jest "kino pod chmurką", czyli w amfiteatrze raz w tygodniu jest wyświetlany film, wstęp darmowy. O pójściu po takim filmie ze znajomymi do jakiejś knajpki można zapomnieć. Albo czynne są typowe spelunki, albo jedna porządniejsza knajpa, która jest wypchana po brzegi.

Nie ma czegoś takiego jak życie nocne. Po godzinie 22 życie zamiera. Taki już jest Sieradz (och, jak ja tęsknie za Wrocławiem).


W związku z tym moje odchamianie się ma wyłącznie charakter wirtualny.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Stycznia 2009, 16:01:50 »
Panie Lechu celne podsumowanie...
A tak serio....
Wszędzie na świecie jest tak, ostatnio miałem przyjemność spotkania numizmatyka (całkiem przypadkiem) z Paryża, powiedział mi, że jest kilka organizacji numizmatycznych w Paryżu, ale wszystko to działa raczej żywiołem amatorskim niż jakąś zorganizowaną działalnością urzędów państwowych ds. kultury czy muzeów. Chociaż takie spotkanie jak na Zamku mogłoby być zorganizowane w sobotę...
Marcinie - małe miasta mają faktycznie fatalnie, trudno mi sobie wyobrazić hobbystów - czy to numizmatyków czy filatelistów w małym mieście przed pojawieniem się internetu...
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

chgo

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Capri Genus
Odp: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Stycznia 2009, 16:16:29 »
Czytając ten watek przypomniała mi się moja sobotnia wyprawa z rodzina na starówke..
plan: szopka u kapucynów i wystawa z Ptolomes... wszystko szło niezle (częśc pierwsza)..
ale nie wiedziałem ze wystawa tylko do 15:00 bo trzeba kupic normalna trase na ta wystawe. Ale było jeszcze zabawniej, bo w kasie powiedziałem ze chce obejrzec ta wystawe i pani mi sprzedala bilety.. na inna wystawe o czym sie dowiedziałem dopiero w szatni, bo nie przyszło mi do głowy popatrzeć na bilet :D
Tak więc moje 3.5 letnie dziecko zabrałem na wystawe dwudziestolecia miedzy wojennego, ale jazda... żona stwierdziła ze jednak za młody na muzea.

Także, musze zrobic drugie podejscie... ech.

Co do godzin pracy muzeów itp, to jestem w stanie zrozumieć ze kązdy chce pracować
8 godzin i nie wiecej, ale dlaczego pewne koła kolekcjonerów organizują spotkania
w równie popularnych godzinach to juz nie potrafię zrozumieć.

"trudno mi sobie wyobrazić hobbystów - czy to numizmatyków czy filatelistów w małym mieście przed pojawieniem się internetu..."

A mi łatwo :) Bo akurat mieszkając w takim miasteczku regularnie co tydzień uczestniczyłem w spotkaniach kola filatelistycznego, nawet organizowaliśmy wystawy
;) Fajnie było.
Pozdrawiam
Krzysiek

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: dlaczego większość ciekawych imprez jest w godzinach pracy..?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Stycznia 2009, 21:05:31 »
Ha! Widać,że ze mnie typowe dziecko internetu...
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet