Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 21:30:49

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Prosze o identyfikacje monety  (Przeczytany 6218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robinse

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Prosze o identyfikacje monety
« dnia: 09 Stycznia 2009, 21:09:17 »
Witam

Prosze o pomoc, ostatnio kupiłem na ebayu monete która nie była opisana
Numizmatyka interesuje sie od kilku miesiecy, dlatego kupuje u sprzedawców mających 5-10 tyś pozytywów, tym razem zaryzkowałem.
Po pierwsze czy to orginał ?, po drugie czy to Basil I ?
z góry dziękuje za pomoc

robinse

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Prosze o identyfikacje monety
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Stycznia 2009, 22:17:23 »
Dziękuje z informacje
Jako ze moja wiedza nie jest duza zmylił mnie napis na monecie, czytam to forum z zainteresowaniem i ciagle poszerzam swą znajomość tematyki. Zakup tej monetki był podyktowany dość atrakcyjną ceną i niezłym w mym mniemaniu stanem. Pańska odpowiedz skłoniła mnie do poszerzenia swej wiedzy nt  owego jegomościa. Swoją drogą niewiele jest postów dotyczących monet bizantyjskich, a szkoda.

robinse

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Prosze o identyfikacje monety
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Stycznia 2009, 23:15:02 »
Monety rzymskie, bizantyjskie, Partia, Imperium Sasanidów,  na razie zbiorek nie jest liczny  min monety partyjskie  łacznie trzy sztuki (Orodes I, II, Osroes II), ale stopniowo sie powieksza, interesują mnie nie tylko same monety ale historia z nimi zwiazna. Na razie moje zbiory są wynikiem pewnej przypadkowości co jak mniemam jest efektem mojej fascynacji osoby początkującej.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Prosze o identyfikacje monety
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:58:21 »
Przypadkowość cechująca początkowych kolekcjonerów pozwala po pierwsze, dowiedzieć się pewnych ogólnych rzeczy o monetach, po drugie umożliwia świadomy wybór kierunku kolekcji. Jest to ważny i fajny moment w życiu kolekcjonera. Z wielkim uznaniem patrzę na kolekcjonerów, których nie przytłacza ogrom wiedzy, która pojawia się wtedy...
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet