Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:36:27

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PayPal  (Przeczytany 29663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
PayPal
« dnia: 13 Lutego 2012, 06:29:37 »
Witam

Mam pytanie dotyczace konta i platnosci w Paypal. Zalozylem konto na Paypalu i mam w zwiazku z tym kilka pytam do Was koledzy, gdyz jeszcze niegdy z tego nie kozystalem. Wszedzie pisza, ze trzeba miec karte kredytowa by ja polaczyc z kontem Paypal. Ja nie posiadam takiej karty, mam tylko zwykle konto w BZWBK.
Chce robic zakupy u niemieckich sprzedajacych, ktorym bede musial placic w euro. W paypalu znalazlem takie cos jak polaczenie rachunku bankowego z kontem paypal. Czy to wystarczy bym mogl zrobic przelew po zakupie na ebayu? Czy na paypala musze sobie przelac jakies srodki czy on sam przeliczy walute i dokona platnosci z mojego polskiego konta? Czy musze cos jeszcze zrobic by moc normalnie przelac pieniadze w obcej walucie sprzedajacemu? Z gory wielkie dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2012, 07:50:51 »
Nie trzeba miec koniecznie typowej karty kredytowej.
Mozna polączyc z karta wirtualną ( np mBank daje taką - eKarta Visa Virtual ). Taka karta symuluje karte Classic
z tym plusem, ze jest doladowywana, tak wiec tylko przed tranzakcją musisz zadbac o srodki na tej karcie,
poza tym jest bezpiecznie, bo to nie jest typowa kredytówka.

Nie wiem jak wygląda połączenie z kontem bankowym, jak ja zakładałem kilka lat temu to tego nie było.

Do przelewu Euro oczywiście poza PayPalem można użyć konto walutowe.

Z konta walutowego możesz dokonywać przelewów SEPA ( Unia Europejska - ale tylko do banków które podpisały to porozumienie,
niedawno miałem przelew do Niemiec, ale nie mogłem użyć SEPY bo bank nie obsługiwał).
Przelewy SEPA są tańsza i szybsze. Jak nie SEPA to pozostaje SWIFT - praktycznie do wszystkich banków, ale drożej.

jarek

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 001
Odp: PayPal
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2012, 07:54:02 »
Witam. Trzeba przelać środki ze swojego polskiego konta na paypal. Nie trzeba mieć karty wystarczy, że zweryfikujesz się za pomocą przelewu z Twojego Polskiego konta, żeby nie mieć limitu.

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2012, 08:28:07 »
Moj bank chyba nie posiada takich katy wirtualnych, wiec odpada. Konta walutowego tez nie posiadam i raczej nie bede go zakladal. Interesuje mnie tylko opcja placenia przez paypala poprzez polskie konto bankowe, tak jak to napisal kolega Optimus_Prime.

Cytuj
Trzeba przelać środki ze swojego polskiego konta na paypal.

A czy da sie tak zrobic bym nie musial nic przelewac na paypal i moglbym zaplacic przez paypal w obcej walucie komus innemu za granica, i zeby paypal sam mi przeliczyl i sciagnal z konta polskiego?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lutego 2012, 09:10:02 »
Przejrzałem regulamin PayPala i nic takiego nie znalazłem. Powiązać z kontem można tylko kartę kredytową.

Oprócz przelewu na PayPal istnieje trochę prostsze rozwiązanie - doładowanie konta PayPal bezpośrednio z konta
przez system BlueCash - coś podobnego jak mTransfer czy inne usługi które przekierują Cie na Twoj rachunek bankowy
i tam tylko potwierdzasz przelew.

jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lutego 2012, 12:05:15 »
Zerknij na te screeny:

1.

2.

3.


Ewidentnie wychodzi ze mozna powiazac konto paypal z kontem bankowym.
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 12:08:21 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

AleksCz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: PayPal
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lutego 2012, 12:30:58 »
Procedura jest następująca . Musisz mieć konto bankowe na twoje dane . Gdy podasz w paypal dane konta otrzymasz tzw. identyfikator płatności . Paypal nie ściąga automatycznie środków z twojego rachunku bankowego .
Ja to robię tak . Jak muszę zapłacić przez paypala to sprawdzam w kalkulatorze walut ile to będzie musiało być złotówek (trochę dodaję , tak z 5% , gdyby kurs się popsuł) ; z konta bankowego zlecam przelew na moje konto paypal (w tytule płatności podaję : zasilenie konta , identyfikator płatności) ; zwykle czekam do 48 godzin aż pieniądze wpłyną na konto paypal i wtedy robię transfer . Można oczywiście zasilić konto wcześniej , ale jest to zamrażanie kasy , a w przypadku licytacji nie masz pewności czy wygrasz , za ile i ostatecznie jakie koszta przesyłki poda sprzedający . Sprzedający są wyrozumiali (zwykle zastrzegają 5-7 dni na wykonanie płatności) , ale zwyczajowo gdy robię transfer paypal to w polu na korespondencję przepraszam za zwłokę informując , że potrzebowałem czasu na zasilenie konta z rachunku bankowego .

Powodzenie
Aleksander

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lutego 2012, 12:45:44 »
Konto bankowe mam bo jak by inaczej :) O takie wyjasnienie mi chodzilo, dziekuje kolego :) Powiesz mi gdzie moge sprawdzic, ktory to ten moj identyfikator platnosci. I jeszcze jedno, jak juz dostane ten identyfikator to robie przelew z mojego konta na konto paypal. Powiedz mi jeszcze jak bede wiedzial na jaki rachunek w paypal przelac pieniadze z mojego konta w banku?

Co do platnosci, jezeli cos kupie na ebayu i bede musial zaplacic przez paypal to wchodze po wygranej aukcji do place przez paypal i tam z moich srodkow co sobie przelalem wczesniej podaje kwote w euro i paypal automatycznie przeliczy mi ze zlotowek na euro i wysle przelew w euro tak ?
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 12:49:45 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Eneasz

  • TPZN 075
  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 630
Odp: PayPal
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lutego 2012, 12:59:31 »
To ja dodam, że jeśli masz do konta kartę płatniczą z możliwością zakupów przez internet (np. Visa "Classic" czy Mastercard, ale nie Maestro - z dodatkowym trzycyfrowym kodem do autoryzacji z tyłu) to możesz nią płacić na ebayu - to nie musi być karta kredytowa. Wtedy jest wygodnie, bo nie musisz się martwić ile dokładnie złociszy przelać - sami przeliczą na "ojro". Słyszałem jednak, że przy dużych zakupach prowizja jest dolegliwa (jakiś procent od wartości), przy niewielkich - może się zrównać z opł. za przelew.
Jak nie masz żadnej karty, to możesz w swoim banku (BZWBK) kupić za 15zł lub 20 zł tzw. kartę przedpłaconą do bezpiecznych zakupów przez internet. Ona ma jednak ograniczenie do 500 zł za jedną transakcję i chyba 2000 zł limit dzienny.
http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/
Jak nie chcesz karty, to tak jak Koledzy napisali.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lutego 2012, 13:08:45 »
Brak mozliwosci powiazania konta bankowego dotyczy sytuacji kiedy chcesz rozliczyc tranzakcje bez wplaty srodkow
na konto PayPal. Taka mozliwosc ma  karta powiazana z kontem. Wtedy srodki automatycznie pobierane sa z karty
w trakcie zaplaty.

Oczywiscie mozesz zdefiniowac konto bankowe jak to napisal kolega wczesniej, ale wtedy sluzy ono tylko do wyplat i wplat
na/z konta PayPal.

Tu jest opis blyskawiczego dodawania srodkow (BlueCash):
https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=JXkkP48V2zp9vCg2whQQKVBmt4l4Qnjqp2LFQTKL3yJ86FJTjgqK!242604273?locale=pl_PL&_dyncharset=UTF-8&countrycode=PL&cmd=_help&serverInstance=9006&t=solutionTab&ft=browseTab&ps=solutionPanels&solutionId=1226440&isSrch=Yes

Tutaj opis zwyklego przelewu:
https://www.paypal.com/helpcenter/main.jsp;jsessionid=JXkkP48V2zp9vCg2whQQKVBmt4l4Qnjqp2LFQTKL3yJ86FJTjgqK!242604273?locale=pl_PL&_dyncharset=UTF-8&countrycode=PL&cmd=_help&serverInstance=9006&t=solutionTab&ft=browseTab&ps=solutionPanels&solutionId=162983&isSrch=Yes



jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lutego 2012, 13:13:27 »
Karte platnicza mam Visa Electron z mozliwoscia placenia przez internet (bynajmniej tak na niej jest napisane). Czy ja musze powiazac z kontem paypal by moc placic? Interesuja mnie przelewy do max 1000 euro, wiec prowizja nie bedzie dla mnie az tak istotna.
Kolego qcho dzieki :)
« Ostatnia zmiana: 13 Lutego 2012, 13:20:10 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lutego 2012, 14:31:35 »
Najlepiej po prostu spróbuj ją powiązać z kontem i zobacz, czy system ją zaakceptuje.
Jeśli tak to pobierze z konta związanego z tą kartą kwotę ( chyba coś koło 6 PLN ) i po kilku dniach zwróci.
Po takiej weryfikacji wszystko powinno działać.

Prowizje z tego co się orientuję płaci tylko sprzedawca, czyli osoba otrzymująca cash za pomocą PayPal,
dlatego sprzedawcy akceptujący PayPal czasami każą płacić dodatkową prowizję jeśli kupujący płaci w ten sposób.

Jednak płacąc PayPalem poprzez Ebay najczęściej sprzedający nie żądają dodatkowej prowizji - inaczej ma się
sprawa na ma-shopie tam większość wymaga dopłaty przy płaceniu przez PayPal.
jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lutego 2012, 14:47:33 »
Ok, dzieki. bede probowal walczyc z tym.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 737
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: PayPal
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lutego 2012, 20:05:52 »
Nie wiem jak to wyglada w Polsce, ale w UK z paypalem jest prosto i bezboleśnie. Należy z nim powiązać konto bankowe i tyle! Każda płatność dokonywana przez paypal jest potem równana z kasy z powiązanego konta wg. aktualnego kursu paypala (zazwyczaj mało atrakcyjnego) w zależności od waluty płatności. I tyle. Do konta paypal można sobie dodatkowo jako backup dodać dowolną ilość kart kredytowych, z których można korzystać samemu zmieniając rodzaj płatności z głównej na backup albo system dokona tego automatycznie w sytuacji gdy nasze konto bankowe nie będzie miało wystarczających środków. Tak to wyglada na moim paypalu :) Oczywiście trzeba to jeszcze powiązać z kontem ebay i ewentualnie wszystko zweryfikować przez podanie nr telefonu a w przypadku chociażby kart godząc się na pobranie (w UK 1 funta) celem weryfikacji - zwracany automatycznie po jej dokonaniu.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lutego 2012, 14:49:28 »
Udalo mi sie polaczyc rachunek bankowy z kontem paypal. Przelalem tam drobna sume w zlotowkach by sprawdzic czy sie moje wypociny udaly. Pieniadze doszly na konto paypal w mgnieniu oka. Srodki dostepne na koncie paypal sa w zlotowkach. Powiedzcie mi teraz, czy jak wygram aukcje na ebayu i dam tam place przez paypal to czy moja wplata bedzie juz wyslana do goscia w euro bo w takiej walucie bede musial mu zaplacic? Czy bede potrzebowal tez jakies dane sprzedajacego by wyslac mu te pieniadze w euro? Sory za pytania, ale jestem laikiem i musze to zakumac bo bede potrzebowal tym placic. Ogolnie prosze powiedzcie mi co i jak sie placi przez paypala po wygranej aukcji na ebayu.
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

 

R E K L A M A
aukcja monet