Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 14:01:35

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: PayPal  (Przeczytany 29682 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Lutego 2012, 15:35:34 »
Po wygraniu aukcji na Ebeju wystarczy, ze klikniesz zaplac(place) i system automatycznie przeniesie Cie do PayPala
( oczywiscie jesli sprzedajacy udostepnil placenie przez PayPal). Po przeniesieniu na stronke logujesz sie i jesli masz
wystarczajace srodki potwierdzasz przelew. Mozesz jeszcze przy okazji napisac kilka slow do sprzedajacego ( jest tam specjalny box na wiadomosc).

I to wszystko. Po wplacie, na stronce przedmiotu powinienes miec informacje, ze zaplaciles za przedmiot.

Jesli chcialbys placic przez PayPal komus poza Ebejem, to wszystko co potrzebujesz to jego adres email ( zarejestrowany w
PayPalu). Adres email jest wystarczajacym identyfikatorem platnosci w PayPalu ( cos jak numer konta)

jarek

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: PayPal
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Lutego 2012, 19:15:45 »
Dokładnie tak. Wybierasz płatność przez paypal spośród opcji udostępnionych przez sprzedawcę i klikasz po odznaczeniu paypala na zapłać. Wtedy przenosi Cię na strone logowania do paypala lub bywa że automatycznie tam sie znajdziesz - kwestie połączenia konta ebay z paypalem i weryfikacji obu. Wtedy klikasz płacę i zatwierdzasz płatność a to jaką walutą płacisz nie ma znaczenia bo paypal sam ją przeliczy na właściwą i pokaże ile złotówek pójdzie na pokrycie kwoty w euro. Sama płatność generalnie pójdzie od razu na konto paypal sprzedawcy lub ewentualnie dostanie on info o tym że płatność została wysłana (w przypadku płatności zagranicznych może być wymagane u niego zatwierdzenie tej płatności ażeby weszła mu na konto paypal - do tego momentu może tam być jako pending). Ty sam po dokonaniu płatności powinieneś automatycznie dostać maila od paypala z potwierdzeniem dokonania płatności dla sprzedawcy.
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Lutego 2012, 20:55:38 »
O to mi chodzilo. Macie u mnie chlopaki duzego browca :)
Powiedzcie mi jeszcze czy ja musze jakos polaczyc konto na ebayu z kontem paypal? Jak juz dam place przez pay pal to czy on sam mi zliczy kwote przedmiotu i kwote za wysylke razem czy ja sam wpisuje kwote przelewu ?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

borsuk1977

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 742
  • Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
Odp: PayPal
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Lutego 2012, 23:09:20 »
Co do kwoty przelewu to powinna automatycznie dodać się kwota przewidziana przez sprzedawcę dla kupujących z zagranicy, chyba że tak jak np. dr Lanz wysyła mailem kwotę wygranej aukcji a poniżej kwotę za przesyłkę - wówczas dodajemy ją w polu przeznaczonym na przesyłkę i odświeżamy na dole żeby sie dodało do kwoty ogólnej. Do konta ebay powinno sie dodać paypala żeby był z nim połączony i widoczny w opcjach: account. Jednakże nawet bez tego można zapłacić za kupiony przedmiot bezpośrednio z konta paypal jako płatność dla kogoś wpisując w odpowienim miejscu jego login, którym jest określony adres email - tylko wyraźnie zaznaczony jako skorelowany z kontem paypal. Niemniej jednak ten sposób nie jest najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia samego ebaya, bo chociażby automatycznie nie pokaże że płatność została dokonana i trzeba to zrobić samemu zaznaczając że pieniądze wysłano. W razie problemów z płatnością i kwotami razem można wysłać żądanie o przesłanie invoice'a z danymi i sumą całkowitą płatności - tyczy się zwłaszcza niezsumowanych płatności (albo też zsumowanych kosztów wysyłki) za wiele rzeczy kupionych od tej samej osoby. Po takiej akcji powinniśmy dostać invoice z kwotą do zapłaty plus z właściwą kwotą za wysyłkę.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2012, 23:11:23 wysłana przez borsuk1977 »
TPZN nr 46
Pozdrawiam Paweł

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Lutego 2012, 15:06:03 »
Co do ebaja to juz chyba pomogliscie mi wystarczajaco za co bardzo Wam dziekuje  :) Mam jeszcze jedno pytanie co do platformy http://ma-shops.com/. Jestem tam zarejestrowany i zakupilem tam wlasnie monete. Zaznaczylem, ze chce zaplacic przez paypal, a on wola mi o karte kredytowa:



Jak juz wczesniej pisalem konto paypal mam skonfigurowane z moim kontem bankowym, a nie z karta kredytowa. Na koncie paypal mam wystarczajaca ilosc zlotowek by zaplacic za monete. Jak mam teraz gosciowi zaplacic za monete?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Lutego 2012, 15:56:28 »
W ma-shopie kupowalem tylko przez przelew, odstraszala mnie prowizja, ktora trzeba
bylo zaplacic. Tutaj rozumiem, ze po zalogowaniu sie do PayPala ze strony ma-shop
od razu system poprosil o powiazanie karty?

A moze jak Cie przekieruje na PayPala, zalogujesz sie, to wejdz na swoja glowna strone i zobacz,
czy nie masz tam zachowanej tej platnosci. Najwazniejsze, zeby PayPal wiedzial, ze masz za cos zaplacic,
wtedy bedziesz mogl dokonac tego ze srodkow na koncie a nie z powiazanej karty.

Ale to tylko takie moje dywagacje, bo nie mialem takiego przypadku ( moze i bym mial, ale ja mam
powiazana karte i dlatego tego nie spotkalem).

jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Lutego 2012, 16:09:02 »
dokladnie po przekierowaniu na paypala odrazu poprosil o powiazanie karty. Niestety nie mam karty;/ Wlasnie wszedlem na konto paypal i nie ma zachowanej tej platnosci. I co teraz ?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Lutego 2012, 16:13:42 »
Wogole powiem Ci, ze nie otrzymalem maila z tytulu zakupionego przedmiotu od ma-shops to dziwne. a czy wiesz moze co to sa te oznaczenia (zaznaczone czerwonym kolorem)

« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2012, 16:15:46 wysłana przez acidboy »
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lutego 2012, 16:25:03 »
Ładny denarek :)

Te ikonki, które zaznaczyłeś służą do odznaczania, czy zapłaciłeś już za monetę i czy monetka dotarła.
Po prostu klikasz na nią i z czerwonej robi się zielona. Same się nie zmieniają.

W Twojej sytuacji widzę tylko jedno rozwiązanie.

Piszesz do gościa, że dokonałes zakupu w ma-shopie, masz do zapłacenia tyle i tyle i chcesz zapłacić
PayPalem. Poproś go o jego email zarejestrowany w PayPalu i dokonaj płatności na ten email
bezpośrednio ze swojego konta. Tylko taką opcję widzę.

jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Lutego 2012, 16:34:58 »
Denarek przepiekny :) Tylko szkoda ze musze sie za tym pierwszym razem napocic by moc go kupic. Napisalem juz do goscia i zobaczymy co z tego bedzie. Powiedz mi, bo po zakupie przekierowalo mnie do paypala i wyskoczyl jego adres mejlowy: ssaenn@yahoo.de (ten na pierwszym screenie), na ten wsumie mu napisalem, gdzie moge sprawdzic jego dane i mejla badz do niego napisac przez ma-shops?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

qcho

  • Administrator
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 806
  • Legitymacja: TPZN nr 068
  • Zainteresowania: Naśladownictwa i imitacje trojaków
Odp: PayPal
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Lutego 2012, 17:10:02 »
Wyślij mu przez ten formularz:

http://ma-shops.de/saenn/contact.php5?lang=en

jarek

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Lutego 2012, 18:14:13 »
Szkopek mi odpisal i podal meila do paypala. Teraz tylko musze mu przelac piedziadze przez Wyslij pieniadze wpisujac jego meila i zaznaczajac w jakiej walucie, tak? Paypal sam mi przeliczy z moich srodkow i wysle w euro?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 005
Odp: PayPal
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Lutego 2012, 21:42:13 »
Przewalutowanie nastąpi automatycznie.

acidboy

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: PayPal
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lutego 2012, 22:08:19 »
Wszystko fajnie pieknie, ale jak chce wyslac pieniadze to wyskakuje mi takie cos:



Doladowalem konto paypal z mojego konta bankowego tzw. doladowanie blyskawiczne, czy to moze byc przyczyna tego bledu?
Pozdrawiam
Grzesiek
TPZN 050

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 005
Odp: PayPal
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lutego 2012, 22:17:18 »
Wprowadziłem Pana w błąd. To o czym pisałem dotyczyło współpracy PayPala z ebayem. Jak jest w przypadku przelewu PayPal-> inne konto nie mam pojęcia. Pewnie tak jak w zwykłym banku, czyli musi Pan określić walutę. Z treści komunikatu sądzę, że nie ma Pan na koncie PP wymaganych środków do wykonania przelewu.

 

R E K L A M A
aukcja monet