Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 03:47:06

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Propozycje zmian w TPZN  (Przeczytany 8366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Propozycje zmian w TPZN
« dnia: 17 Lutego 2012, 11:43:25 »
Skoro jak narazie nie będzie żadnej rejestracji TPZN to może zastanówmy się nad małymi zmianami które (tak jak pisałem wcześniej) trochę uprzywilują członków towarzystwa a przez to zachęcą użytkowników do wejścia w poczet TPZN-u, a samych członków do większej aktywności na nim.

Zachęcam do wymiany pogładów na ten temat.

A oto moje małe propozycje
1. Widziałem na forum opinie w której ktoś stwierdził że wydawanie BI co trzy miesiące jest zbyt częste ponieważ jest mało chętnych do pisania artykułów, a samo pisanie jest dość długotrwałe. Zatem można rozpisać mały konkurs dla członków TPZN-u, podać temat pracy i czekać na odpowiedzi, najlepsza praca w ramach nagrody zostałaby umieszczona w BI a jej autor mógłby nawet otrzymać małą nagrodę (choć pomysł nagrody rzeczowej by mógł być realizowany raczej po ewenentualnej rejestracji)
2. Możnaby trochę zmodyfikować galerie naszego forum, coś na zasadzie OmniCoin http://www.omnicoin.com/
Aby każdy członek TPZN-u mógł z dumą prezentować swoje okazy, umieszczał zdjęcia wraz ze wszytkimi ważnymi danymi swojej monety lub banknotu. Dzięki temu taka rozbudowana galeria miałaby duze walory edukacyjne.

3. Wydawany regulnie BI mogłby być wysyłany dla każdego z członków za darmo na e-mail, natomiast pozostali użytkownicy mogliby go zakupić za symboliczną złotówke (choć ten pomysł również należy rozważyć po ewentualnej  rejestracji)
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2012, 13:11:20 wysłana przez Prankster »

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lutego 2012, 13:16:46 »
Pozwoliłem sobie wydzielić ten post jako nowy wątek.

Ad. 1.
Pisanie na określone tematy chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej, żeby pisać o czymś, na czym się znamy, a nie na siłę na konkretny temat.

Ad. 2.
Na zrobienie czegoś takiego potrzeba albo dużo czasu, albo dużo pieniędzy.
Mam pewien pomysł, ale zaprezentuję go za kilka tygodni.

Ad. 3.
Pomysł do odrzucenia, nawet po ewentualnej rejestracji.

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lutego 2012, 14:02:00 »
Ad. 1.
Oczywiście, piszmy na te tematy na których się znamy, wyraźmy nawet pasję typu moja ulubiona moneta, chyba każdy z nas ma jakiś ulubiony motyw, kraj, okres historyczny :) mamy działy na forum gdzie możemy napisać co nam w tej chwili w duszy gra i czym chcemy się podzielić przed czytającymi to forum. Pięknie można przedstawiać historię o czasach z których dana moneta pochodzi, opisać blaszkę, którą masz w swych zbiorach i lecieć z tematem.

Mamy na stronie dział "Artykuły" może tam zamieszczać?
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lutego 2012, 18:41:48 »
Ale chcialbym aby padly tu propozycje zmian ktore beda przywilejami dla czlonkow TPZN

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpnia 2012, 15:58:00 »
Ad. 2.
Na zrobienie czegoś takiego potrzeba albo dużo czasu, albo dużo pieniędzy.
Mam pewien pomysł, ale zaprezentuję go za kilka tygodni.

Czy coś sie ruszyło w sprawie zmian w galerii??

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Września 2012, 10:37:17 »
Cytuj
Czy coś sie ruszyło w sprawie zmian w galerii??

Nic chyba się nie zmieniło od dawna. Pytanie czy mamy miejsce na zamieszczanie zdjęć?
Marcinie nasz drogi administratorze, napisz czy da się coś zrobić z galerią. Wakacje się skończyły ;)

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Września 2012, 19:16:42 »
ajajajaj !!!! :-X
a tu sie widzę komuna zaczyna się prężyć i od ziemi odrastać!!!
przywileje dal członków???? a za co? za to że się zarejestrowali? łoj cóś widzę się komu naśniło w upalną noc wrześniową ;)
a tak na poważnie nie widzę celu ani powodu by jakiekolwiek przywileje nadawć zarejestrowanym  członkom - argumentacja - jak wyżej
a reszta propozycji : galeria własnych monet ??? nie radzę ! to forum odwiedza sporo ludezi i kto wie czy wszyscy maja uczciwe zamiary . ja , mimo niewielkiej kolekcji nie będę optował za taką platformą prezentacji , pojedyncze monety , przy okazji omawiania jakichś tematów to co innego
pozdrawiam
petroniusz15 :)
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Prankster

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 625
    • TPZN
Odp: Propozycje zmian w TPZN
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Listopada 2012, 22:50:40 »
Prawie godzinę próbowałem sobie przypomnieć co to ja miałem za pomysł. Już wiem. Myślałem o postawieniu czegoś na wzór wikipedii, gdzie można by zrobić "galerię", a przede wszystkim opisać monetę w sposób encyklopedyczny. Przewaga nad galerią: w jednym artykule można wstawić kilka zdjęć, ogromne możliwości kategoryzacji jednego artykułu (w sensie opisu jednej monety), do tego cały sens wiki czyli wewnętrzne linkowanie.
Z obecnego doświadczenia również jestem przeciwko dodawaniu zdjęć swoich monet z podpisem, że to moje. Mnie to nie dotyczy, bo 3/4 moich monet kosztowała poniżej 1 zł, ale wiem, że większość z Was ma monety warte o wiele więcej.


Co się wiąże z przywilejami - ma to swój cel raczej propagandowy, ma zachęcić forumowiczów do zapisywania się do TPZN, w sumie nie licząc możliwości udziału w głosowaniu to nie ma zbytniej różnicy między Członkiem TPZN a zwykłym forumowiczem.


 

R E K L A M A
aukcja monet