Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 19 Kwietnia 2024, 21:37:43

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?  (Przeczytany 20685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Optimus_Prime

  • Gaduła
  • ****
  • Wiadomości: 1 005
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lutego 2012, 09:12:29 »
Numizmatyka to przede wszystkim badanie stempli, odmian oraz analizowanie ich w kontekście historycznym i tego co się działo w mennicy. Skoro ładne monety ( co prawda z wadami) to dla Pana odpad numizmatyczny. Spuszczam na to zasłonę milczenia. Rozumiem, że dla Pana stan ma decydujące znaczenie. Co nie upoważnia Pana do pisania w takim tonie, jest Pan w końcu na forum o wiadomej nazwie a głosi Pan poglądy bardzo sprzeczne z podstawowymi jego założeniami. Nowa odmiana z punktu widzenia historycznego wnosi do numizmatyki maksimum, a ładny egzemplarz danej odmiany to już dla inwestorów-podejrzewam, że dla Pana. Zmartwię Pana, wszystkie monety z mojej kolekcji są poza stanowe i mi z tym dobrze. Był to ostatni mój post w tym temacie nie zamierzam z Panem wchodzić w akademickie dyskusje.

ultra

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lutego 2012, 09:19:29 »
Do celtycki:

Za to Pan ma uwidziane swoje i nic tego nie zmieni. Ja tłumaczę, o co mi chodzi, Pan mi wmawia, że chodzi mi o coś innego. Ja pisze swoje, Pan swoje.

Po raz kolejny przekracza Pan granice. Co do forum -uważam że jest ono wszystkich, jeśli tak "bolą" Pana moje wątki to proszę je po prostu ignorować. Będę za to wdzięczny. Nie chcę z Panem o niczym dyskutować. Nie ma Pan żadnego prawa "wyganiać" mnie stąd. Równie dobrze przegonić Pana mogę ja. Bezczelności ciąg dalszy. Takie standardy nazywa Pan "poziomem"? Tak gdzie jest Pan, dyskusja nie trzyma żadnego poziomu.

Podobnie jak Optimus_Prime nie mam zamiaru dalej z Panem dyskutować. Również jest to mój ostatni post w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2012, 09:22:46 wysłana przez ultra »

wehikułczasu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lutego 2012, 09:35:02 »
Witam.
Optimus dobrze podkreślił wartość słowa NUMIZMATYKA.Nie każdy może pozwolić sobie na monety tylko i wyłącznie z poza tzw: Złomu numizmatycznego.My jako zwykli zjadacze chleba, pozwalamy sobie na odrobinę przyjemności związanych właśnie z (Tą jej częścią). Myślę  że kolega Celtycki jest człowiekiem zamożnym i dlatego jego podejście do pewnych kwestii jest logicznym wytłumaczeniem tego wywodu.TALAR jest piękny tak czy siak i mam nadzieję że kiedyś będę mógł sobie na takie monetki pozwolić.Pozdrawiam

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lutego 2012, 10:17:54 »
Witam,

Panowie to nie miejsce by sobie wytykać, przerzućcie się na priv jeśli to konieczne. Dajcie na luz, człowiek pyta to odpowiadajmy na temat. Widzę, że inni też dostrzegli gdzie ta dyskusja prowadzi, zupełnie nie rozumiem Panie Krzysztofie "Celtycki" tego ataku na nowego użytkownika forum, rozumiał bym atak jakby chciał tu naganiać na kupno współczesnego sreberka w 10 sztukach wmawiając, że to unikaty, ale tu sprawa jest zupełnie czysta. Nie róbmy z forum bazaru, rozmawiajmy o monetach ich walorach estetycznych i historycznych.     
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Grzybuś

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lutego 2012, 12:31:38 »
Wykasowałbym parę wiadomości, ale wątek straci wtedy sens, więc zamykam, a dyskusję nt. monety proponuję wznowić w nowym wątku. w którym wszelkie kłótnie będę na bieżąco i bez uprzedzenia usuwać!

Pozdrawiam

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Talar 1766 bez kropek - Oryginał?
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lutego 2012, 16:31:21 »
Absolutnie zgadzam się z kolegą Maciejem i cieszę się, że Grzybuś zamknął ten wątek, gdyż jestem zniesmaczony tą niepotrzebną awanturą o "nic". Po co te wytyki i nieuprzejmości? Skoncentrujmy się panowie na blaszkach i merytorycznej stronie dyskusji ale nie pozwalajamy sobie na prywatne "wycieczki" i wzajemne obrażanie. Dbajmy prosze o poziom tego forum. Paweł


Ten wątek jest zamknięty. Skontaktuj się z administratorem w celu odblokowania.
 

R E K L A M A
aukcja monet