Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 20 Kwietnia 2024, 12:26:25

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)  (Przeczytany 9110 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpsycho

  • Rada Oficerów TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 671
Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« dnia: 26 Lutego 2012, 11:58:44 »
Drodzy Koledzy :)

juz tylko ok. 200 minut dzieli nas od godziny π (3:14 pm), kiedy to przed dokladnie 5 laty mialem zaszczyt proklamowac nasze Towarzystwo...

Wszystkim Czlonkom i Aktywistom TPZN - a takze Kolezankom i Kolegom skupionym wokol nas jako uzytkownicy Forum skladam z tej okazji gorace zyczenia jubileuszowe i najserdeczniej pozdrawiam :)

Watek niniejszy mozemy potraktowac jako Ksiege Wpisow Pamiatkowych z okazji jubileuszu - zachecam zatem do zamieszczania wlasnych refleksji.

Serdecznosci!


Marek




PS: Nasze pra-poczatki mozemy przypomniec sobie tutaj :
http://e-numizmatyka.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=11748&highlight=tpzn
JAK KIJEM, TO W MROWISKO!!!!

harpsycho - TPZN 001 - Prezes TPZN w stanie spoczynku

swist@k87

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2012, 12:57:55 »
Szkoda że nie miałem przyjemności być świadkiem tworzenia Towarzystwa 5 lat temu...
Ale przede mną kolejne 5 :D

petroniusz15

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 101
  • tam dom twój gdzie serce twoje
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Lutego 2012, 16:49:24 »
GRATULUJĘ I MAM NADZIEJĘ ŻE RAZEM UDA NAM SIE OBCHODZIĆ JUŻ Z PĄPĄ I FAJERWERKAMI 10 ROCZNICĘ :)
POZDRAWIAM
WIESIEK
pomorze średniowieczne z krzyżactwem , polska królewska , prl obiegowe, IIrp obiegowe
członek TPZN nr 52

Mutaxi

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Sine Cerere et Baccho friget Venus
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Lutego 2012, 17:14:09 »
Serdeczne Gratulacje Ojcowie Założyciele!

Łza się w oku kręci ... separatystyczny wątek na e-numizmatyce, pierwsze forum, Wojtek :)
Zrobiłem rundkę sentymentalną, życzę "pałeru" i jeszcze wielu, wielu jubileuszy.

Andrzej

Stanis53S

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 261
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Lutego 2012, 20:02:42 »
Jak ten czas szybko leci, już pięciolecie.
Szkoda że część artykułów gdzieś przepadła.Można było je poprzenosić .
Pozdrawiam wszystkich. NR 13.
Stanis - Siwa Głowa. :) :)

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Lutego 2012, 10:46:46 »
Gratuluję wszystkim co się utrzymali w pasji z nami w TPZN 5 lat.

Nie wróżono nam zbyt długiego utrzymania się jako organizacji a tym bardziej stworzenia forum. Przez pięć lat utwierdzaliśmy się że wypełniamy lukę, jesteśmy potrzebni bo wnikamy w tematy których brak na innych forach, chodzi mi głównie o wątek Cesarstwa Rzymskiego. Stworzyliśmy zespół pasjonatów, otwierających drogę do prawdziwego świata monet, tych historycznych blaszek, do których czujemy wielką sympatię, udowadniając innym, że można tworzyć kolekcję monet z patyną historii, niosących przekaz minionych epok. Wielu nowych interesujących się pasjonatów monet szybko zauważyło, że piękno numizmatyki to nie ilość "unikalnych worków", że skarbami nie są parciaki, lecz monety dawne, których się brzydzili dotknąć, jakby były brudne niezmywalnym pyłem. Ten pył, ten wytarty krążek niesie niemy głos przeszywając nasze dłonie subtelną wibracją przodków, którzy pracowali bądź rabowali, tworząc cywilizację dzięki tym maleńkim, bądź dużym, mniej bądź bardziej wartościowym krążkom.
   
Przetrwaliśmy wiele trudnych chwil, odejść szanownego kolegi, prezesa Wojtka Bogdańskiego, który parł na przekazywanie wiedzy o historii monet antycznych, udzielając się na różnych platformach, portalach i forach ( w tym zagranicznych wspominając o nas). Forum zasiliło się wieloma ważnymi dla nas Pasjonatami, wielkimi eksploratorami historii, z dużym doświadczeniem, specjalistyczną wiedzą, bardzo dziękuję, że zechcieliście być z nami i znaleźliście tu bezpieczny miły kąt na dzielenie się swoją wiedzą. Oczywiście, wiele zawdzięczamy nowym, początkującym forumowiczom, w których drzemie chęć poznawania historii, która wiąże się nie tylko z umiejętnością identyfikacji monet ale również z przebyciem czasem trudnej drogi, poprzez stosy artykułów i książek, które rozszerzają horyzont wiedzy.

Dziękuję wszystkim, że chcieli być z nami i wspierali mnie jako prezesa w trudnych chwilach sprawowania tej funkcji, mam nadzieję, że nowi scalający towarzystwo członkowie dadzą temu forum moc funkcjonowania i doczekamy się za kolejne pięć lat jeszcze silniejszego forum, mądrzejszego o kolejne lata doświadczeń :)

jak to mówią nie w ilości a w jakości jest siła

Pozdrawiam   
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Aurelius

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Lutego 2012, 21:02:11 »
Moi drodzy! Nie pokuszę się nawet spróbowac użyć tak pięknych słów jak Maciek i reszta kolegów, tym bardziej, że nie byłem świadkiem początków TPZN a moja aktywność i staż na forum pozostają daleko w tyle. Tym niemniej pragnę również dorzucić kilka groszy... (przechodzonych... może nawet praskich ;) ). Do niniejszego miejsca przyciągnął mnie niejaki Sol Niezwycieżony, pod którym kryje się nasz kolega Grzegorz. Zaglądałem, przyglądałem się z daleka ... a teraz... ehhh bez TPZN nie mogę sobie wyobrazić wielu rzeczy, chociażby komentowania i konsultowania wielu spraw zwiazanych z numizmatyką prawdziwą, tą wypływająca z miłości do małych ślicznych blaszek, a nie z chęci zysku, numizmatyki będącej owocem myśli i wyobrażeń o rytownikach, technice, użytkownikach, mechanizmach, które rządziły i rządzą nadal światem i wreszcie tysiącach, setkach tysięcy użytkowników. Ich pasjach, szczęściach i niedoli...
Ostatnie zażarte dyskusje dotyczace publikacji Biuletynu oraz ewentualnej zmiany statusu Towarzystwa nie są - w moim przekonaniu - li tylko czczym gadaniem lub co gorsza jakimkolwiek zagrożeniem dla samego TPZN. Odwrotnie: ta aktywność świadczy o tym, że - niezaleznie od ewentualnych zmian w przyszłości (lub ich braklu co jest bardziej prawdopodobne) TPZN żyje i jest to życie pełną piersią. Tej żywotności i aktywności zarówno nowych członków, jak i starych wyjadaczy życzy wszystkim (i sobie)
z całego serca Paweł

zenonmoj

  • Triumwirat TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 4 400
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Lutego 2012, 12:39:46 »
Drodzy Koledzy!

Gratuluję serdecznie Ojcom Założycielom i wszystkim, którzy brali, i nadal biorą udział w tworzeniu tego, czym nasze Towarzystwo było i jest. Naprawdę wspaniale obserwować, jak dobre idee wydają dobre owoce. Oby tak dalej!
Poczytałem sobie o początkach TPZN - widzę, że od samego początku dyskusje były namiętne i prowadzone z pasją.
Jako zbieracz monet związanych głównie ze starożytnym Rzymem z całego serca popieram podstawowe idee Towarzystwa, i to niezależnie od tego, jak dokładnie zdefiniujemy pojęcie "złomu numizmatycznego". Myślę, że wszyscy tu zgromadzeni dokładnie wiemy, o co chodzi...

Z wyrazami najwyższego szacunku
Zenon M.

marcin_sz_77

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 637
Odp: Jubileusz 5-lecia TPZN :-)
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Marca 2012, 10:59:40 »
Z okazji wczorajszej giełdy w Łodzi mieliśmy nieformalne spotkanie członków z Łodzi .
W trakcie rozmów wywiązał się temat uczczenia 5 lecia naszego forum wydaniem :czegoś " okolicznościowego" ( dla członków i chętnych ). W grę wchodziłby nadruk na banknocie lub jakiś żeton . Były to wstępne rozmowy do których na pewno wrócimy .
Jakie są wasze pomysły odnośnie rodzaju , finansowania , wzoru itp .
Zapraszam do dyskusji .
Marcin
TPZN nr 51 - Brakteaty krzyżackie

 

R E K L A M A
aukcja monet