Aktualności: Termin TWNA XXIV: 31.05-01.06.2024.!

  • 18 Kwietnia 2024, 16:40:08

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Venasque  (Przeczytany 6006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Venasque

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Venasque
« dnia: 26 Stycznia 2009, 22:01:39 »
Witam!

Dopiero wczoraj się zarejestrowałem, ale forum (a dokładniej dział rzymski) obserwuję już od dłuższego czasu. Moja przygoda z monetami rozpoczęła się parę lat temu i trochę czasu zeszło zanim dojrzałem do fascynacji mennictwem starożytnego Rzymu (zaczynając od GN, lustrzanek, obiegówek świata, XIX wieku itp. coraz dalej wstecz). Zainteresowanie Rzymem przyszło niespodziewanie parę miesięcy temu i przybrało bardzo intensywny obrót, podsycany w dużej mierze lekturą tego właśnie forum. Kupuję monety ale przede wszystkim czytam o nich. Moje zainteresowania z kilku przyczyn skupiają się obecnie na brązach od Aureliana do Konstancjusza II. Na razie to bardzo szeroko zakreślony obszar i polega na zdobywaniu wiedzy, szukaniu jakichś fragmentów, które zainteresują mnie mocniej i kupowaniu monet w celu dalszego "doładowywania" zapału kolekcjonerskiego. Muszę w każdym razie przyznać, że sam jestem zaskoczony jak mocno mnie ten okres "chwycił" w porównaniu do poprzednich zainteresowań. Z góry uprzedzam, że moją wiedzę oceniam jako nikłą w porównaniu z wiedzą Państwa (szczególnie Pana Lecha) i uczę się wszelkich kwestii dotyczących atrybucji, czytania RIC-a itp. Z tego tez względu, mimo że każda wizyta w internecie przynosi jakieś nowe informacje do tej pory nie czułem potrzeby zarejestrowania się na forum, ponieważ i tak niczego odkrywczego bym w swoich postach nie wniósł, a nie chcę siać spamu. Jeśli natomiast pojawią się u mnie jakieś wątpliwości dotyczące konkretnej monety, z chęcią się nimi z Państwem podzielę.
Co do informacji pozakolekcjonerskich  :) - studiuję na IV roku prawa w Szczecinie.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich bywalców forum i dziękuję za uwagę!

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Venasque
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Stycznia 2009, 22:37:20 »
Witamy serdecznie!
Zachęcam gorąco do brania aktywnego udziału w dyskusji, stawiania pytań etc... --> tak uczymy się najszybciej :)
A jak tam k.p.c. z prof. Doleckim?
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Venasque
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia 2009, 22:55:36 »
Witam!

Dział Rzymski rośnie w siłę!!! Zapraszam do dyskusji - bez obaw!

Serdecznie pozdrawiam.
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Venasque
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2009, 23:39:54 »
Witam na forum :)

Zapraszamy do dyskusji, wszelkie pytania mile widziane :) Jak znajdziesz chwilę to może pokażesz jakieś monetki ze swojej kolekcji

Serdeczności,
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Venasque
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Stycznia 2009, 00:05:05 »
Witam i serdecznie pozdrawiam. Przyłączam się do prośby o zamieszczenie zdjęć monet z kolekcji (zwłaszcza Konstancjusza II) :D
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Venasque

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 41
Odp: Venasque
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Stycznia 2009, 15:20:18 »
Serdecznie dziękuję za tak miło powitanie. Moja kolekcja na razie nie jest zbyt imponująca - niecałe 20 monet, ale z każdym tygodniem coś przybywa  :) Jak tylko skończy się sesja to postaram się umieścić zdjęcia i opisy części z nich.

A jak tam k.p.c. z prof. Doleckim?

 ;D widzę, że nie jestem jedynym bywalcem WPiA US... KPC właśnie w toku (wrażenia jak na razie sympatyczne), ale egzamin dopiero w letniej. Teraz męczę prawo UE i pracę  ;)

vdn

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Venasque
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Stycznia 2009, 22:49:41 »
Witam na forum.  :)
Pozdrawiam, Michał,
TPZN 018

 

R E K L A M A
aukcja monet