Strona główna | Forum | Artykuły | Galeria | Kalendarz
TPZN - Forum numizmatyczne
Aktualności:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
14 Grudzień 2017, 14:12:04

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego Rzym?  (Przeczytany 3555 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mikołaj
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Legitymacja: TPZN nr 020
Zainteresowania:
Literatura numizmatyczna, średniowiecze

« : 27 Styczeń 2009, 00:00:56 »

A ja mam pytanie, dlaczego tylko dział antyczny naszego forum rośnie w siłę, a monetki mają się tam dostatnio. Dlaczego Polska Królewska kuleje?

Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20
nabializm
TPZN 005
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Poland Poland

Legitymacja: TPZN nr 005
Zainteresowania:
Cesarstwo Rzymskie III/IV wiek

« Odpowiedz #1 : 27 Styczeń 2009, 07:45:13 »

Sam sobie stawiam to pytanie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że brak tu w dziale Polski Królewskiej ludzi, którzy poprowadzili by ciekawą dyskusję. Z tego co widać więcej jest osób które coś biorą niż dają od siebie, ale gdy by zaczęli pytać to jest szansa na odpowiedź i być może ciekawą dyskusję. Przecież ikonografia monet średniowiecznych, nowożytnych, jest z pewnością interesująca. Myślę też, iż brak wśród kolekcjonerów Polski Królewskiej zainteresowania głębszego historią, wnikaniem w sztukę, w obyczajowość, religię, szperaniem w źródłach pisanych, jest niewątpliwie łatwiejsze niż przy resztkach jakie zostawiło po sobie Cesarstwo Rzymskie z IV wieku. Tak więc zapraszam do tworzenia interesujących wątków, trochę odwagi, na pewno jest jakiś skrawek historii, który interesuje Was, tylko pytać a jest szansa że się ktoś odezwie.

Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek: ncr3i4@gmail.com
Ligenza
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #2 : 27 Styczeń 2009, 08:28:55 »

Nie bez znaczenia jest też zapewne fakt, że praktycznie od początków istnienia forum i TPZN pojawiło się tutaj kilku zatwardziałych fascynatów antyku, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę. Nie twierdzę, że Polska Królewska jest zbierana przez laików jednak informacje na temat tego okresu łatwo można zaczerpnąć z innych źródeł. Jeśli chodzi o Antyk to chyba to forum jest jednym z najlepszych miejsc do zadania pytania o blaszkę, a inne dyskusje też przy tych okazjach wyskakują.
Drogi Mikołaju może i nam kiedyś "zaświeci słońce" (tym szybciej im bardziej przyłożymy do tego rękę).

Grzesiek L
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 27 Styczeń 2009, 14:49:18 »

A ja mam pytanie, dlaczego

Przepadł Pan na kilka miesięcy, nie orał, nie siał..., a teraz Pan się dziwi, że Panu nie obrodziło?

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Mikołaj
Członkowie TPZN
Gaduła
*
Legitymacja: TPZN nr 020
Zainteresowania:
Literatura numizmatyczna, średniowiecze

« Odpowiedz #4 : 27 Styczeń 2009, 15:12:20 »

Ech....Panie Lechu...słów szkoda...Jak siewca marny, to i tak nic nie urodzi się... Buzia na kłódkę

Faktycznie, gdy chodzi o Polskę Królewską dostęp literatury jest zdecydowanie większy, a i największe dyskusje chyba jednak na cafe allegro się rozgrywają /vide ostatnio talary SAP, szelągi litewskie itd. itp./. Nasze forum jeszcze ma długą drogę przed sobą, by móc nawiązać dyskusję na chociażby "podobnym" poziomie...

Cieszę się, jednak że udało się rozwinąć wątek monet rzymskich, choć przechrzcić na rzymki się nie dam Uśmiech

Myślę jednak, że powoli i wątki dotyczące PK będą się rozwijać...
Zasoby ludzkie są: Koledzy Budgie, Wrocek, Stanis, Rafiw i inni...

Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20
Lech Stępniewski
Gaduła

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 27 Styczeń 2009, 16:01:17 »

największe dyskusje chyba jednak na cafe allegro się rozgrywają

A czemu nie spróbować przeciągnąć stamtąd najciekawszych dyskutantów? Na początek można poprosić o pozwolenie na przeklejenie kilku najciekawszych dyskusji (niekoniecznie w całości ) - wtedy mogłyby one być kontynuowane tutaj. Cafe Allegro jest bardzo nieporęczne i - przede wszystkim - zaśmiecone wątkami "handlowymi", więc jest szansa, że taki manewr się uda.

NOT IN RIC - nie notowane monety i błędy w The Roman Imperial Coinage, tomy VI i VII
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Numizmatyka - linki do stron | Najlepsze strony numizmatyczne
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS! Dilber MC Theme by HarzeM