Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 28 Marca 2024, 16:06:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dlaczego Rzym?  (Przeczytany 5720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Dlaczego Rzym?
« dnia: 27 Stycznia 2009, 00:00:56 »
A ja mam pytanie, dlaczego tylko dział antyczny naszego forum rośnie w siłę, a monetki mają się tam dostatnio. Dlaczego Polska Królewska kuleje?
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Dlaczego Rzym?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2009, 07:45:13 »
Sam sobie stawiam to pytanie od dłuższego czasu. Wygląda na to, że brak tu w dziale Polski Królewskiej ludzi, którzy poprowadzili by ciekawą dyskusję. Z tego co widać więcej jest osób które coś biorą niż dają od siebie, ale gdy by zaczęli pytać to jest szansa na odpowiedź i być może ciekawą dyskusję. Przecież ikonografia monet średniowiecznych, nowożytnych, jest z pewnością interesująca. Myślę też, iż brak wśród kolekcjonerów Polski Królewskiej zainteresowania głębszego historią, wnikaniem w sztukę, w obyczajowość, religię, szperaniem w źródłach pisanych, jest niewątpliwie łatwiejsze niż przy resztkach jakie zostawiło po sobie Cesarstwo Rzymskie z IV wieku. Tak więc zapraszam do tworzenia interesujących wątków, trochę odwagi, na pewno jest jakiś skrawek historii, który interesuje Was, tylko pytać a jest szansa że się ktoś odezwie.
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Ligenza

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Dlaczego Rzym?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia 2009, 08:28:55 »
Nie bez znaczenia jest też zapewne fakt, że praktycznie od początków istnienia forum i TPZN pojawiło się tutaj kilku zatwardziałych fascynatów antyku, którzy stale pogłębiają swoją wiedzę. Nie twierdzę, że Polska Królewska jest zbierana przez laików jednak informacje na temat tego okresu łatwo można zaczerpnąć z innych źródeł. Jeśli chodzi o Antyk to chyba to forum jest jednym z najlepszych miejsc do zadania pytania o blaszkę, a inne dyskusje też przy tych okazjach wyskakują.
Drogi Mikołaju może i nam kiedyś "zaświeci słońce" (tym szybciej im bardziej przyłożymy do tego rękę).
 
Grzesiek L

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Dlaczego Rzym?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia 2009, 15:12:20 »
Ech....Panie Lechu...słów szkoda...Jak siewca marny, to i tak nic nie urodzi się... :-X

Faktycznie, gdy chodzi o Polskę Królewską dostęp literatury jest zdecydowanie większy, a i największe dyskusje chyba jednak na cafe allegro się rozgrywają /vide ostatnio talary SAP, szelągi litewskie itd. itp./. Nasze forum jeszcze ma długą drogę przed sobą, by móc nawiązać dyskusję na chociażby "podobnym" poziomie...

Cieszę się, jednak że udało się rozwinąć wątek monet rzymskich, choć przechrzcić na rzymki się nie dam :)

Myślę jednak, że powoli i wątki dotyczące PK będą się rozwijać...
Zasoby ludzkie są: Koledzy Budgie, Wrocek, Stanis, Rafiw i inni...
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

 

R E K L A M A
aukcja monet