Aktualności: Już wkrótce, ósmego kwietnia, wybory do Triumwiratu TPZN!

  • 29 Marca 2024, 09:29:52

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Talonik  (Przeczytany 4743 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Talonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Talonik
« dnia: 09 Lutego 2009, 11:39:32 »
Dzień dobry.
Jestem tu całkiem nowy i całkiem "zielony". Forum to znalazłem dzisiaj i dzisiaj się zarejestrowałem.
Nie wiem czy mogę się określić mianem kolekcjonera, bo dopiero niedawno, przy porządkach domowych znalazłem swoje stare zbiory.
Jak większość zaczynałem swoją przygodę od zbierania obiegówek PRL'owskich ( moje czasy dzieciństwa ), potem u dziadków odkrywało się inne, starsze monety już poza obiegiem, ciekawość wzrastała, bo to "nowe" dla dzieciaka było, dziadek zadowolony, że wnuk się interesuje, to podarował swoje zbiory no i tak się zaczęło. Potem jakoś przeszło trochę, były inne zainteresowania.... No ale w końcu znalazłem swoje stare blaszki :).
Trzymam je jako pamiątkę i wspomnienia natomiast teraz bardziej jestem zainteresowany monetami średniowiecznymi i antycznymi. mam zamiar poznawać literaturę na ten temat, może coś zakupić niedrogiego jako początek kolekcji i przede wszystkim tutaj zdobywać wiedzę na interesujące mnie tematy.
Szukałem jakiegoś forum, strony internetowej na interesujące mnie tematy i trafiłem tutaj, najbardziej mi odpowiadało spośród kilku.
Witam serdecznie wszystkich  :)
Persona non grata - człowiek bez bagażu

bobi68

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 745
Odp: Talonik
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lutego 2009, 11:48:10 »
Witam i gratuluję powrotu do tego pięknego hobby. Z pewnością znajdzie Pan na forum to, czego Pan szuka. Życzliwych, chętnych do pomocy kolegów, odpowiedzi na większość zadawanych pytań i miłą, sympatyczną atmosferę. Pozdrawiam
Pozdrawiam,Robert
TPZN 031

Talonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Talonik
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lutego 2009, 12:50:44 »
Dziękuję za odpowiedzi.
W takim razie zagłębię się w forum, poczytam, pooglądam i ...zastosuję się do porad bardziej doświadczonych forumowiczów :)
Persona non grata - człowiek bez bagażu

Wrocek

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 841
Odp: Talonik
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2009, 18:31:23 »
Kto raz zakosztował numizmatyki, jest zgubiony na zawsze ! ;)
... i zachęcam, aby nie ograniczać się tylko do monet antycznych i średniowiecza. Przecież królewska Polska jest nie tylko piękna, ale też daje satysfakcję codziennego obcowania z NASZĄ historią.

Witam serdecznie
Wrocek
TPZN 033
TPZN 033   V-ce Prezes w stanie spoczynku

Talonik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Talonik
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2009, 19:31:55 »
Na pewno nie ominę i tych monet, już nawet wiem co oznacza skrót monety SAP  ;). Człowiek przez całe życie się uczy więc na pewno wciągnie mnie nie tylko Rzym, średniowiecze ale i nasza historia, bo tą nawet troszkę znam ale nie z tej numizmatycznej strony. Więc czas zacząć ją od tej strony poznawać.
Persona non grata - człowiek bez bagażu

nabializm

  • TPZN 005
  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 2 720
Odp: Talonik
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego 2009, 20:27:06 »
Witam na forum :)

Zapraszam do dyskusji i stawiania pytań. Miło mi, że znów przybywa nam uczestników forum.

Pozdrawiam!
Prezes TPZN 005 w stanie spoczynku
- Maciej Nabiałek

Mikołaj

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 464
Odp: Talonik
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lutego 2009, 21:08:05 »
Witam serdecznie!
Chętnie pomożemy, szczególnie w wyborze literatury!
Pozdrawiam
Mikołaj

TPZN nr 20

Orpio

  • Członkowie TPZN
  • Gaduła
  • *
  • Wiadomości: 1 359
Odp: Talonik
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lutego 2009, 22:07:46 »
Witam!

Jasne! Proszę się nie obawiać zadawania pytań. Fajnie, że grupa antyczna rośnie w siłę!!!

pzdr
Orpio
były Sekretarz IV Triumwiratu TPZN
TPZN nr 029

xallax

  • Członkowie TPZN
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 500
  • Zainteresowania: Półgrosze Jagiellonów
Odp: Talonik
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lutego 2009, 23:17:10 »
Może już jej wystarczy  ;)

A tak na serio to witam nowego forumowicza, miejmy nadzieję, że na powitaniu się nie zakończy i zapału wystarczy na trochę więcej.

No i na starcie trochę trzeba przyhamować i nie łapać wszystkich srok za ogon :)
Oczywiście można spróbować, ale się ukierunkować.

Ale mi się zrymowało. No bo człowiek nie czuje jak mu się rymuje.

 

R E K L A M A
aukcja monet